Reprezentacja Polski Żródło: Beata Zawadzka/East News

Wiemy, gdzie Polacy zagrają na Euro 2020

22 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Reprezentacja Polski w czerwcu przystąpi do rywalizacji w mistrzostwach Europy. Podopieczni Paulo Sousy mieli swoje spotkania grupowe rozegrać w Bilbao i Dublinie. Miasta te jednak nie były w stanie zagwarantować, że na stadiony wejdą kibice, czego wymagała UEFA. Nastąpiła zatem zmiana wśród miast-organizatorów turnieju. Teraz TVP Sport ujawnia, gdzie ostatecznie rozegrają swoje mecze Biało-Czerwoni.

Reprezentacja Polski nie zagra w Bilbao i Dublinie podczas Euro 2020. Miasta te nie spełniły wymogów UEFA dotyczących wpuszczenia kibiców na stadiony. TVP Sport podaje, gdzie przeniesione mają zostać spotkania grupowe Polaków.

Reprezentacja Polski nie zagra w Dublinie i Bilbao

Ciąg dalszy wielkiego zamieszania wokół mistrzostw Europy w piłce nożnej. Turniej, który miał się odbyć już minionego lata, został z powodu pandemii koronawirusa przeniesiony na ten rok. Wciąż jednak organizatorzy spotykają na swojej drodze liczne przeszkody, a do startu imprezy zostały już tylko niecałe dwa miesiące.

Euro bez sędziego głównego z Polski. Nasi arbitrzy otrzymali inne roleEuro bez sędziego głównego z Polski. Nasi arbitrzy otrzymali inne roleCzytaj dalej

W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że będą problemy z rozegraniem grupowych meczów Polaków. Nasza kadra miała zagrać na stadionach w Bilbao i Dublinie. Oba te miasta nie były jednak w stanie zagwarantować, że na obiekty zostaną wpuszczeni kibice, czego domagała się UEFA.

W środę pojawił się oficjalny komunikat, który potwierdził, że mecze Euro 2020 nie zostaną rozegrane w Bilbao. UEFA wypowiedziała umowę hiszpańskiemu miastu. Hiszpanie nie mogli się pogodzić z tą decyzją i o taki stan rzeczy obwiniają UEFA. Faktem jednak jest, że na stadionie miejscowego Athletiku nie odbędą się mecze ME.

Portal sport.tvp.pl podaje, że znane są już miasta, które przejmą po Dublinie i Bilbao prawo do organizacji spotkań europejskiego czempionatu. Tym samym dowiedzieliśmy się, gdzie swoje mecze rozegra reprezentacja Polski. Chodzi o Sevillę i Petersburg.

Wiemy, gdzie Polacy mają rozegrać mecze grupowe na Euro

Hiszpanie przygotowali plan awaryjny na wypadek, gdyby Bilbao faktycznie straciło prawa do organizacji spotkań. Tym samym Biało-Czerwoni swój grupowy mecz z Hiszpanią rozegrają 19 czerwca na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.

Spotkania ze Słowacją i Szwecją, zaplanowane odpowiednio na 14 i 23 czerwca piłkarze Paulo Sousy mają rozegrać natomiast w rosyjskim Petersburgu. Wszystko to oznacza także, że Polacy są zmuszeni poszukać nowej bazy. Miała ona być zlokalizowana w Irlandii, ale w związku ze zmianami, jest to oczywiście nieaktualne.

Oficjalne informacje mają pojawić się już w piątek. Przed Euro 2020 Polacy nie będą mieli niestety dużo czasu na wspólny trening. Czeka ich krótkie zgrupowanie na początku czerwca i dwa spotkania kontrolne. Już 1 czerwca Polacy zmierzą się towarzysko z Rosją, a 8 czerwca zagramy z Islandią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł