Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Władimir Putin zainterweniował. Stanisław Czerczesow ma pożegnać się z kadrą Rosji
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Władimir Putin zainterweniował. Stanisław Czerczesow ma pożegnać się z kadrą Rosji

Stanisław Czerczesow
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, AFP/EAST NEWS

Stanisław Czerczesow mimo niepowodzenia reprezentacji Rosji na Euro 2020, miał zachować posadę selekcjonera. Najnowsze doniesienia rosyjskich mediów wskazują, że tak jednak nie będzie. Ponoć w kwestię przyszłości kadry miał zaangażować się sam Władimir Putin, który podobno dał jasny sygnał, że w szeregach "Sborny" nadszedł czas na zmiany.

  • Rosja odpadła z Euro 2020 już w fazie grupowej

  • Mimo niepowodzenia posadę selekcjonera reprezentacji miał zachować Stanisław Czerczesow

  • Najnowsze doniesienia z Rosji wskazują, że Władimir Putin zainterweniował w tej sprawie

Rosyjscy, podobnie jak i polscy kibice nie tak wyobrażali sobie występ swojej reprezentacji na Euro 2020. Piłkarze obu zespołów zajęli ostatnie miejsca w swoich grupach i bardzo szybko pożegnali się z udziałem w mistrzostwach Europy.

Wstępne doniesienia odnośnie Stanisława Czerczesowa, czyli selekcjonera "Sbornej" wskazywały, że szkoleniowiec zachowa swoją posadę, o czym pisaliśmy dla Was tutaj. Według ostatnich przesłanek z Rosji, w kwestię przyszłości kadry zaangażował się Władimir Putin, który miał stwierdzić, że drużyna potrzebuje zmian.

Stanisław Czerczesow był mocno krytykowany, ale związek stał po jego stronie

Wynik reprezentacji Rosji na Euro 2020 był zdecydowanie poniżej oczekiwań i jak w takich sytuacjach bywa, najbardziej odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest trener. Dlatego Stanisław Czerczesow musiał zmierzyć się z dużą krytyką w kraju.

- Uważam, że Stanisław Czerczesow powinien zrezygnować już po Pucharze Konfederacji. Rok później na mundialu ciągnięto nas za uszy (Rosja dotarła tam do ćwierćfinału przyp.red.), a Czerczesowowi po turnieju wystarczył uścisk dłoni Władimira Putina, po którym odleciał w kosmos i już stamtąd nie wrócił - powiedział były piłkarz reprezentacji Rosji Andriej Kanczelskis cytowany przez portal Sport24.ru.

Mimo tak niepochlebnych opinii selekcjoner mógł liczyć na wsparcie rosyjskiej federacji, której prezes starał się studzić emocje.

- Nasz wynik na Euro jest niezadowalający, ale uważam, że podejmowanie teraz personalnych decyzji w pośpiechu byłoby błędem - mówił po meczu z Danią Aleksandr Diukow.

Władimir Putin zainterweniował. Czerczesow nie poprowadzi już Rosji

Wspomniany uścisk dłoni najwyraźniej mógł być tylko dobrą miną do złej gry. Według serwisu u sportrbc.ru Władimir Putin miał być bardzo niezadowolony z tego, co pokazali piłkarze reprezentacji Rosji na Euro 2020 i ponoć stwierdził, że potrzebne są zmiany.

- W takich przypadkach - zaznaczam: to nic osobistego, czasami się zdarza, że trzeba pomyśleć o tym, co pozytywnego zrobili ludzie, którzy byli odpowiedzialni za pracę w drużynach narodowych. A następnie trzeba się zastanowić, co można teraz zmienić w kadrze - powiedział prezydent Rosji.

Ten sam portal jest przekonany, iż te słowa oznaczają rychłą zmianę na stanowisku selekcjonera "Sbornej". Związek miał już rozpocząć poszukiwania nowego szkoleniowca i wbrew temu, co podają niektóre media, w orbicie zainteresowań rosyjskiego związku nie znajduje się Siergiej Siemak, aktualnie prowadzący Zenit Sankt-Petersburg. Wydaje się, że kwestia przyszłości Czerczesowa powinna rozwiązać się w trakcie najbliższych kilku tygodni, tak aby jego potencjalny następca miał odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się od jesiennych meczów eliminacji mistrzostw świata 2022.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane