Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Włosi wrócili już do kraju. Wielka feta na ulicach Rzymu (WIDEO)
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 08:00

Włosi wrócili już do kraju. Wielka feta na ulicach Rzymu (WIDEO)

Projekt bez tytułu (38)
stringer/Xinhua News/East News

Reprezentacja Włoch wróciła już do kraju po zdobyciu tytułu mistrzów Europy. Piłkarze Italii zostali najpierw tłumnie przywitani na lotnisku w Rzymie, a później rozpoczęli fetę na ulicach stolicy. Tłumy kibiców zebrało się, aby wspólnie świętować sukces razem z kadrą Roberto Manciniego.

  • Reprezentacja Włoch jest już w kraju i świętuje zdobycie tytułu mistrzów Europy

  • Razem z kadrą sukces świętują tłumy zebrane na ulicach Rzymu

  • W sieci pojawiły się nagrania z hucznej fety włoskich kibiców

Reprezentacja Włoch w niedzielę po raz drugi w historii została mistrzami Europy. Po emocjonującym finale i emocjonującym konkursie rzutów karnych Italia pokonała na londyńskim Wembley reprezentację Anglii.

Podopieczni Roberto Manciniego jeszcze na stadionie, w obecności kilku tysięcy swoich kibiców rozpoczęli świętowanie zdobytego tytułu. Zaraz po meczu włoski szkoleniowiec nie potrafił ukryć wzruszenia i dumy ze swoich podopiecznych.

Reprezentacja Włoch już w kraju

- Chłopcy byli niesamowici. Nie mam dla nich słów podziwu, to wspaniała grupa zawodników. Nie było w tym turnieju łatwych meczów - mówił Mancini. - Ta drużyna tak bardzo się rozwinęła, a myślę, że może się jeszcze bardziej poprawić. My jesteśmy jednak bardzo szczęśliwi - dodał.

Dla Włochów to największy sukces reprezentacyjny od momentu zdobycia tytułu mistrzów świata w 2006 roku. Kadra Italii w poniedziałek przywiozła do kraju Puchar Henriego Delaunaya, a na lotnisku w Rzymie witały ich tłumy kibiców.

Świeżo upieczeni mistrzowie Europy rozpoczęli już świętowanie na ulicach Rzymu. Kadra razem ze sztabem szkoleniowym przejechała otwartym autokarem, prezentując zebranym zdobyte w niedzielę trofeum.

Wielka feta na ulicach Rzymu

Piłkarze i trenerzy zamieścili już w mediach społecznościowych nagrania z fety mistrzowskiej. Na filmikach widać tysiące kibiców, którzy zebrali się, aby wspólnie ze swoimi piłkarzami świętować drugi tytuł mistrzów Europy.

Swoje nagranie zamieścił także selekcjoner Włochów. Trener Mancini pokazał atmosferę, jaka panuje na pokładzie autokaru, a także na ulicach stolicy Włoch. - Teraz Puchar jest w Rzymie - napisał włoski trener.

Zebrani fani śpiewają przyśpiewki na część swoich ulubieńców. Pojawiło się także mnóstwo kibiców, którzy zabrali ze sobą flagi narodowe. Widać, że świętowanie na ulicach potrwa przynajmniej jeszcze kilka godzin.

Dla "Squadra Azzurra" to piąty medal mistrzostw Europy. Poza triumfami w 1968 i 2021 roku mają na koncie jeszcze srebrne medale wywalczone w 2000 i 2012 roku. W 1988 roku zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane