Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Vital Heynen złapał za mikrofon i zwrócił się do polskich kibiców. "Zrobimy wszystko, by wygrać medal"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 08:00

Vital Heynen złapał za mikrofon i zwrócił się do polskich kibiców. "Zrobimy wszystko, by wygrać medal"

Projekt bez tytułu (29)
opokupix/Imago Sport and News/East News

Vital Heynen poprowadził Polaków do wygrania Memoriału Huberta Wagnera, który jednocześnie był ostatnim sprawdzianem naszych siatkarzy przed igrzyskami olimpijskimi. Po ostatnim meczu z Egiptem (0:0) belgijski szkoleniowiec złapał za mikrofon i zwrócił się do kibiców. - Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal - zapewnił publiczność w Krakowie.

  • Vital Heynen zwrócił się do polskich kibiców po wygraniu Memoriału Huberta Wagnera

  • Niedzielne spotkanie z Egiptem było ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed igrzyskami olimpijskimi

  • Belgijski szkoleniowiec zapewnił, że jego drużyna jedzie do Japonii po medal

Vital Heynen w niedzielę poprowadził reprezentację Polski do zwycięstwa w Memoriale Huberta Wagnera. Biało-Czerwoni zagrali w Krakowie z Norwegią, Azerbejdżanem oraz Egiptem i wszystkie mecze wygrali 3:0.

Te trzy spotkania były ostatnimi sprawdzianami Polaków przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie w Tokio. W poniedziałek siatkarze złożą przysięgę olimpijską, a już we wtorek polecą do Japonii gdzie, będą czekać na rozpoczęcie turnieju olimpijskiego.

Vital Heynen zwrócił się do Polskich kibiców

Biało-Czerwoni swój udział w igrzyskach rozpoczną 24 lipca od meczu z Iranem. W grupie A zagrają jeszcze z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Finał olimpijski zaplanowany jest na 8 sierpnia.

Polacy jako mistrzowie świata są wskazywani jako jedni z faworytów do złotego medalu. Do tej pory Biało-Czerwoni wywalczyli jeden olimpijski krążek. W 1976 roku w Montrealu zostali mistrzami olimpijskimi.

Przed wyjazdem do Japonii Heynen zwrócił się do polskich kibiców. Belg po meczu z Egiptem, podobnie jak po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk złapał za mikrofon i postanowił powiedzieć kilka słów po polsku do zebranych kibiców.

- Cześć! - krzyknął na początek. - Cześć, najlepsi fani na świecie. Muszę wam coś wyjaśnić: To był specjalny turniej. Niełatwy do organizacji. Ale chciałem tego turnieju. Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy pomagali naszym chłopakom - powiedział Heynen.

Heynen zapowiada walkę o medale

- Dlaczego chciałem tego turnieju? Chciałem, dlatego... dlatego, chciałem, żeby was tutaj zobaczyć! I, jeden moment - powiedział Belg, który się roześmiał i musiał wspomóc się telefonem. Później wytłumaczył, że zapomniał słowa "poczuć". - I poczuć waszą obecność ostatni raz przed wyjazdem do Tokio - dodał Belg.

- Dlatego jesteśmy najlepsi. I jestem dumny, że jestem waszym trenerem. Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal. Ja dziękuję i my, cały zespół, dziękujemy - zakończył Heynen, po czym się ukłonił krakowskiej publiczności.

Kibice obecni na trybunach krakowskiej Tauron Areny bardzo entuzjastycznie przyjęli przemówienie Heynena. Co jakiś czas przerywali przemówienie Belga i nagradzali go gromkimi oklaskami, a na jego niewielkie wpadki reagowali śmiechem.

Memoriał Huberta Wagnera był ostatnią okazją dla Polaków do rozegrania meczów z udziałem publiczności. Decyzją organizatora igrzysk i władz Japonii wszystkie konkurencje olimpijskie odbędą się bez udziału kibiców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane