Swiatsportu.pl
Vital Heynen Kibice przemowa

opokupix/Imago Sport and News/East News

Vital Heynen złapał za mikrofon i zwrócił się do polskich kibiców. "Zrobimy wszystko, by wygrać medal"

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Vital Heynen poprowadził Polaków do wygrania Memoriału Huberta Wagnera, który jednocześnie był ostatnim sprawdzianem naszych siatkarzy przed igrzyskami olimpijskimi. Po ostatnim meczu z Egiptem (0:0) belgijski szkoleniowiec złapał za mikrofon i zwrócił się do kibiców. - Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal - zapewnił publiczność w Krakowie.

  • Vital Heynen zwrócił się do polskich kibiców po wygraniu Memoriału Huberta Wagnera

  • Niedzielne spotkanie z Egiptem było ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed igrzyskami olimpijskimi

  • Belgijski szkoleniowiec zapewnił, że jego drużyna jedzie do Japonii po medal

Vital Heynen w niedzielę poprowadził reprezentację Polski do zwycięstwa w Memoriale Huberta Wagnera. Biało-Czerwoni zagrali w Krakowie z Norwegią, Azerbejdżanem oraz Egiptem i wszystkie mecze wygrali 3:0.

Te trzy spotkania były ostatnimi sprawdzianami Polaków przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie w Tokio. W poniedziałek siatkarze złożą przysięgę olimpijską, a już we wtorek polecą do Japonii gdzie, będą czekać na rozpoczęcie turnieju olimpijskiego.

MATT DUNHAMAFPEast News

Kłopoty Anglików przed finałem Euro 2020. Gwiazdor kontuzjowany

CZYTAJ DALEJ

Vital Heynen zwrócił się do Polskich kibiców

Biało-Czerwoni swój udział w igrzyskach rozpoczną 24 lipca od meczu z Iranem. W grupie A zagrają jeszcze z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Finał olimpijski zaplanowany jest na 8 sierpnia.

Polacy jako mistrzowie świata są wskazywani jako jedni z faworytów do złotego medalu. Do tej pory Biało-Czerwoni wywalczyli jeden olimpijski krążek. W 1976 roku w Montrealu zostali mistrzami olimpijskimi.

Przed wyjazdem do Japonii Heynen zwrócił się do polskich kibiców. Belg po meczu z Egiptem, podobnie jak po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk złapał za mikrofon i postanowił powiedzieć kilka słów po polsku do zebranych kibiców.

- Cześć! - krzyknął na początek. - Cześć, najlepsi fani na świecie. Muszę wam coś wyjaśnić: To był specjalny turniej. Niełatwy do organizacji. Ale chciałem tego turnieju. Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy pomagali naszym chłopakom - powiedział Heynen.

Heynen zapowiada walkę o medale

- Dlaczego chciałem tego turnieju? Chciałem, dlatego... dlatego, chciałem, żeby was tutaj zobaczyć! I, jeden moment - powiedział Belg, który się roześmiał i musiał wspomóc się telefonem. Później wytłumaczył, że zapomniał słowa "poczuć". - I poczuć waszą obecność ostatni raz przed wyjazdem do Tokio - dodał Belg.

- Dlatego jesteśmy najlepsi. I jestem dumny, że jestem waszym trenerem. Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal. Ja dziękuję i my, cały zespół, dziękujemy - zakończył Heynen, po czym się ukłonił krakowskiej publiczności.

Kibice obecni na trybunach krakowskiej Tauron Areny bardzo entuzjastycznie przyjęli przemówienie Heynena. Co jakiś czas przerywali przemówienie Belga i nagradzali go gromkimi oklaskami, a na jego niewielkie wpadki reagowali śmiechem.

Memoriał Huberta Wagnera był ostatnią okazją dla Polaków do rozegrania meczów z udziałem publiczności. Decyzją organizatora igrzysk i władz Japonii wszystkie konkurencje olimpijskie odbędą się bez udziału kibiców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Łukasz Piszczek stworzy drugą Wieczystą? Do jego klubu dołączył już kolejny znany piłkarz

  • Wielki powrót byłego reprezentanta Polski do PKO BP Ekstraklasy. Pomocnik podpisał już kontrakt z nowym klubem

  • Wiemy, ile Hubert Hurkacz zarobił za półfinał Wimbledonu. Istna fortuna, mógłby już nie pracować do końca życia