Swiatsportu.pl
Diego Maradona

AFP/EAST NEWS

Włoskie media odkryły nowe fakty na temat śmierci Diego Maradony

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Diego Maradona odszedł w listopadzie zeszłego roku. Jego śmierć była potężną stratą dla środowiska piłkarskiego, bowiem wielu kibiców miało i mieć go zawsze będzie za piłkarskiego "boga". "La Gazzetta dello Sport" podaje nowe fakty

  • Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku

  • Śmierć Argentyńczyka przyszła niespodziewanie

  • Włoskie media donoszą, iż mimo fatalnego prowadzenia się, "Boski Diego" mógł żyć znacznie dłużej

  • Lekarze mieli nawet nie wiedzieć o takich chorobach 60-latka jak obrzęk płuc, czy marskość wątroby

Diego Maradona był piłkarskim mistrzem. Kibice mający okazję oglądać go na żywo, do dziś wspominają jego niesamowite występy. Umiejętnościami Argentyńczyka zachwycają się również ci, którym nie było dane zobaczyć go w akcji, dzięki wielu kompilacjom jego "magii" w filmikach umieszczanych w serwisie YouTube.

Dlatego jego odejście okazało się bolesną stratą dla wszystkich sympatyków talentu „Boskiego Diego” oraz futbolu. Włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport" przekazuje zaskakujące informacje na temat śmierci mistrza świata z 1986 roku. Z doniesień wynika, że Maradona mógł jeszcze żyć, gdyby nie zaniedbano jego opieki medycznej.

Diego Maradona zmarł trzy tygodnie po operacji

Niemal od zawsze było wiadomo, że Diego Maradona jest lekkoduchem i to w złym tego słowa znaczeniu. Jeszcze za czasów swojej kariery, piłkarz nie stronił od imprez, narkotyków i kobiet. Był uzależniony, ale w ostatnich czasach odrobinę poprawił swój styl życia.

To niestety nie pomogło. Od ciągłych imprez, z których Argentyńczyk przychodził na treningi, jego organizm już był mocno wyniszczony i właściwie można było tylko spowalniać jego totalne wyczerpanie. Niestety śmierć "Boskiego Diego" nadeszła jeszcze wcześniej, niż się spodziewano, bo w wieku równo 60 lat.

Diego Maradona zmarł 25 listopada zeszłego roku w swoim domu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność serca. Trzy tygodnie wcześniej przeszedł operację mózgu w celu usunięcia skrzepu krwi. Światło dzienne ujrzały jednak nowe fakty w tej sprawie, o których pisze włoska "La Gazzetta dello Sport".

"Boski Diego" mógł żyć dłużej. Zaniedbano jego opiekę medyczną

Włoski dziennik dotarł do raportów medycznych komisji powołanej przez argentyńskie władze. Wynika z nich, że "ogólne zaniedbanie w leczeniu i opiece nad pacjentem miało wpływ na jego śmierć".

Szokujące są jednak doniesienia o niewiedzy lekarzy. W raporcie znaleziono informacje, że "lekarze nie byli świadomi chorób serca, obrzęku płuc i ostrej marskości wątroby, ponieważ Maradona nie był poddawany żadnym regularnym badaniom".

"La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że lekarze mogą nawet zostać oskarżeni o zabójstwo. Chodzi o osobistego lekarza Leopoldo Luque, psychiatrę Agustina Cosachova, psychologa Carlosa Daniela Diaza oraz cztery pielęgniarki.

Jednak to nie jest do końca pewne. Z raportu wynika również, iż sytuacja w domu Maradony wymknęła się spod kontroli, gdyż nie było on odpowiednio wyposażony, aby zapewnić byłego gwiazdorowi wystarczające warunki. Dodatkowo "brakowało opieki medycznej".

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >