Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu. Stara Dama chce ściągnąć Donnarummę
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu. Stara Dama chce ściągnąć Donnarummę

Wojciech Szczęsny juve
Rex Features/East News
  • Wojciech Szczęsny może zyskać poważnego konkurenta do gry w bramce Juventusu Turyn

  • Zdaniem włoskich mediów Stara Dama prowadzi zaawansowane rozmowy z Gianluigim Donnarummą

  • Włoskiemu bramkarzowi latem kończy się kontrakt z AC Milanem

Wojciech Szczęsny po czterech latach może stracić miejsce w bramce Juventusu Turyn. Stara Dama już od dłuższego czasu czyniła zakusy na Gianluigiego Donnarummy z AC Milanu i dużo wskazuje na to, że 22-latek w końcu przeniesie się do mistrzów Włoch.

Kontrakt bramkarza reprezentacji Włoch z drużyną Rossoneri obowiązuje do końca czerwca tego roku. Milan składał już dwie propozycje przedłużenia umowy, ale obie zostały odrzucone. Kwestią sporną pozostały kwestie finansowe.

Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu?

W sobotę dziennik "Corriere dello Sport" poinformował, że nastąpił przełom w negocjacjach Donnarummy, ale z Juventusem Turyn. Stara Dama podobnie jak Milan złożyła już dwie oferty, pierwszą na 6 milionów euro rocznie, drugą na 8, ale obie zostały odrzucone.

Dziennik poinformował, że dopiero trzecia, opiewająca na 10 milionów euro rocznie, sprawiła, że strony usiądą do konkretów.

- Raiola znalazł w Turynie otwarte drzwi do powrotu do negocjacji z Andreą Agnellim i Fabio Paraticim ws. Donnarummy po ofercie przekraczającej 10 mln euro netto pensji dla bramkarza - napisał włoski dziennik.

Donnarumma celem Juventusu Turyn

Sprowadzenie Donnarummy jest jednym z głównych celów transferowych na najbliższe miesiące. Jednak, żeby sprowadzić 22-latka, klub musi zrobić dla niego miejsce w składzie.

- Zespół z Turynu byłby skłonny zaoferować Donnarummie maksymalny kontrakt o wartości 10 mln euro na sezon, ale aby transakcja przebiegła pomyślnie najpierw trzeba będzie pozbyć się Wojciecha Szczęsnego, który jest obecnie numerem jeden w bramce - czytamy we włoskim dzienniku.

"Corriere dello Sport" zaznacza, że agent piłkarza Mino Raiola jest w bardzo dobrych stosunkach z władzami Juventusu. Zdaniem dziennika osiągnięcie pełnego porozumienia, zawierającego ewentualne premie, bonusy czy prowizje jest tylko kwestią czasu.

Szczęsny do Juventusu trafił latem 2017 roku. Od tego czasu w barwach Starej Damy rozegrał 132 spotkania, w których 53 razy zachowywał czyste konto. Trzykrotnie sięgał także po tytuł mistrza Włoch.

W obecnym sezonie bramkarz reprezentacji Polski ma na koncie 33 występy we wszystkich rozgrywkach i 8 razy pozostał niepokonany. Po 32. kolejkach Serie A Juventus zajmuje dopiero czwarte miejsce w lidze, ze stratą 11. punktów do liderującego Interu Mediolan.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane