Wojciech Szczęsny juve Żródło: Rex Features/East News

Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu. Stara Dama chce ściągnąć Donnarummę

24 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Wojciech Szczęsny może stracić miejsce w bramce Juventusu Turyn. Włoskie media informują, że Stara Dama jest coraz bliżej pozyskania Gianluigiego Donnarummy z AC Milanu. Włochowi w czerwcu wygasa kontrakt z AC Milanem i będzie dostępny za darmo. W Juventusie ma zarabiać 10 milionów euro.

  • Wojciech Szczęsny może zyskać poważnego konkurenta do gry w bramce Juventusu Turyn
  • Zdaniem włoskich mediów Stara Dama prowadzi zaawansowane rozmowy z Gianluigim Donnarummą
  • Włoskiemu bramkarzowi latem kończy się kontrakt z AC Milanem

Wojciech Szczęsny po czterech latach może stracić miejsce w bramce Juventusu Turyn. Stara Dama już od dłuższego czasu czyniła zakusy na Gianluigiego Donnarummy z AC Milanu i dużo wskazuje na to, że 22-latek w końcu przeniesie się do mistrzów Włoch.

Kontrakt bramkarza reprezentacji Włoch z drużyną Rossoneri obowiązuje do końca czerwca tego roku. Milan składał już dwie propozycje przedłużenia umowy, ale obie zostały odrzucone. Kwestią sporną pozostały kwestie finansowe.

Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu?

W sobotę dziennik "Corriere dello Sport" poinformował, że nastąpił przełom w negocjacjach Donnarummy, ale z Juventusem Turyn. Stara Dama podobnie jak Milan złożyła już dwie oferty, pierwszą na 6 milionów euro rocznie, drugą na 8, ale obie zostały odrzucone.

Dziennik poinformował, że dopiero trzecia, opiewająca na 10 milionów euro rocznie, sprawiła, że strony usiądą do konkretów.

Pełna trybuna podczas meczu Ekstraklasy. Raków może mieć poważny problemPełna trybuna podczas meczu Ekstraklasy. Raków może mieć poważny problemCzytaj dalej

- Raiola znalazł w Turynie otwarte drzwi do powrotu do negocjacji z Andreą Agnellim i Fabio Paraticim ws. Donnarummy po ofercie przekraczającej 10 mln euro netto pensji dla bramkarza - napisał włoski dziennik.

Donnarumma celem Juventusu Turyn

Sprowadzenie Donnarummy jest jednym z głównych celów transferowych na najbliższe miesiące. Jednak, żeby sprowadzić 22-latka, klub musi zrobić dla niego miejsce w składzie.

- Zespół z Turynu byłby skłonny zaoferować Donnarummie maksymalny kontrakt o wartości 10 mln euro na sezon, ale aby transakcja przebiegła pomyślnie najpierw trzeba będzie pozbyć się Wojciecha Szczęsnego, który jest obecnie numerem jeden w bramce - czytamy we włoskim dzienniku.

"Corriere dello Sport" zaznacza, że agent piłkarza Mino Raiola jest w bardzo dobrych stosunkach z władzami Juventusu. Zdaniem dziennika osiągnięcie pełnego porozumienia, zawierającego ewentualne premie, bonusy czy prowizje jest tylko kwestią czasu.

Szczęsny do Juventusu trafił latem 2017 roku. Od tego czasu w barwach Starej Damy rozegrał 132 spotkania, w których 53 razy zachowywał czyste konto. Trzykrotnie sięgał także po tytuł mistrza Włoch.

W obecnym sezonie bramkarz reprezentacji Polski ma na koncie 33 występy we wszystkich rozgrywkach i 8 razy pozostał niepokonany. Po 32. kolejkach Serie A Juventus zajmuje dopiero czwarte miejsce w lidze, ze stratą 11. punktów do liderującego Interu Mediolan.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł