Swiatsportu.pl
Euro 2020 Chorwacja koszulki

twitter.com/ @Euro2020

Wpadka reprezentacji Chorwacji. Przez cały turniej grali w złych koszulkach

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Euro 2020 zakończyło się już dla 16 zespołów. Z turniejem pożegnali się także wicemistrzowie świata Chorwaci. Choć podopieczni Zlatko Dalicia nie mają powodów do wstydu, to już władze federacji owszem. Chorwackie media informują, że drużyna narodowa w każdym meczu grała w koszulkach ze złym godłem.

  • Euro 2020: Chorwaci przez cały turniej grali ze złym godłem na koszulkach

  • O całej sprawie już po odpadnięciu wicemistrzów świata poinformowały miejscowe media

  • Co ciekawe inne drużyny miały na swoich koszulkach poprawne godło Chorwacji

Euro 2020 przyniosło wielkie emocje w 1/8 finału. Kibice szczególnie zapamiętają poniedziałek, gdzie Chorwacja zmierzyła się z Hiszpanią, a Francja grała ze Szwajcarią. W obu tych spotkaniach padło aż, 14 bramek.

Wicemistrzowie świata Chorwaci jeszcze w 85. minucie przegrywali 1:3, ale zdołali doprowadzić do dogrywki. W niej ostatecznie musieli uznać wyższość zespołu Luisa Enrique. Hiszpanie po bramkach Alvaro Moraty i Mikela Oyarzabala wygrali 5:3.

Reprezentacja Niemiec

Trzęsienie ziemi u Niemców po odpadnięciu z Euro. Gwiazdy rezygnują z gry w reprezentacji

CZYTAJ DALEJ

Euro 2020: Zawstydzająca wpadka z koszulkami Chorwatów

Zespół Zlatko Dalicia pokazał się z bardzo dobrej strony na turnieju, czego nie można powiedzieć o osobach odpowiedzialnych za przygotowanie strojów na mecze. O zamieszaniu z koszulkami Chorwatów na Euro 2020 poinformował tamtejszy dziennik "Sportske Novosti".

Okazuje się, że w każdym swoim meczu na Euro Chorwaci grali ze złym godłem na koszulkach. Zespół wicemistrzów świata na swoich koszulkach miał zamieszczone flagi swoje oraz rywala wraz z datą spotkania. To właśnie godło na flagach było nieprawidłowe.

Godło Chorwacji jest w kształcie tarczy z szachownicą, która składa się z 13 czerwonych i 12 białych ból. Co ważne szachownica powinna rozpoczynać się od czerwonego pola zamieszczonego w lewym górnym rogu.

Do tego nad tarczą z szachownicą zamieszczonych pięć mniejszych przedstawiających od lewej pięć krain historycznych Chorwacji: Chorwacji Północnej, Republiki Dubrownickiej, Dalmacji, Istrii i Slawonii.

Chorwaci grali ze złym godłem na koszulkach

Jednak na koszulkach meczowych szachownica na godle Chorwacji rozpoczynała się od białego pola zamieszczonego w lewym górnym rogu. Do tego godło z błędem było zamieszczone na koszulce każdego z czterech meczów wicemistrzów świata na Euro.

Co jednak ciekawe, podobnie jak Chorwaci, flagi z zespołami na koszulkach meczowych miały także inne zespoły, w tym m.in. rywali wicemistrzów świata Czesi i Szkoci. Obie te reprezentacje na swoich koszulkach miały zamieszczone poprawne godła Chorwacji.

Z kolei inni rywale Chorwatów na tym turnieju, czyli Anglicy i Hiszpanie nie mieli na koszulkach flag zespołów. Na ich trykotach widniała jedynie data spotkania oraz nazwy obu reprezentacji biorących udział w spotkaniu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: