Swiatsportu.pl > Reprezentacja Chorwacji

Reprezentacja Chorwacji

Reprezentacja Chorwacji - zespół narodowy Chorwacji, reprezentujacy kraj w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna, piłka ręczne i wiele innych.

Raheem Sterling
19.03.2022 08:00 Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Reprezentacja Anglii pokonała Chorwację 1:0 w pierwszym meczu grupy D na Euro 2020. Podopieczni Garetha Southgate'a właściwie przez całe spotkanie mieli wszystko pod kontrolą. Chorwaci próbowali odgryzać się dominującym gospodarzom, ale ze strony wicemistrzów świata brakowało konkretów. Reprezentacja Anglii pokonała dziś ChorwacjęZwycięskiego gola zdobył Raheem Sterling "Synowie Albionu" potwierdzili, że są jednym z faworytów do wygrania Euro 2020Dziś o godzinie 15:00 na murawę legendarnego Wembley stanęły naprzeciw siebie zespoły reprezentacji Anglii i Chorwacji. Bez wątpienia mecz czwartej drużyny świata z wicemistrzami globu był jednym z hitów tegorocznego Euro 2020. Starcia tych drużyn urosły nawet już do rangi klasyku, gdyż "Synowie Albionu" i "Hrvatska" dosyć często mają okazję do wspólnej gry. Mecz rozpoczął się w wysokiego c. Piłkarze gospodarzy narzucili wysokie tempo gry, które z biegiem czasu oczywiście zmalało. Decydujący gol padł w drugiej połowie i ostatnie minuty potyczki spełzły przede wszystkim na umiejętnej obronie Anglików i niemrawych atakach Chorwatów.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T225904.549
19.03.2022 08:00 Chorwaci pokazali nerwy ze stali w meczu o awans. Klęska Szkotów w Glasgow

Szkocja - Chorwacja meczem, który decydował o awansie do fazy pucharowej Euro 2020. Po wielkiej walce w pierwszej połowie i znakomitym meczu w drugiej Chorwaci wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Szkoci ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w grupie D.Szkocja - Chorwacja: Wicemistrzowie świata wygrali 3:1 po fenomenalnym widowisku, szczególnie w drugiej połowieChorwaci dzięki zwycięstwu zapewnili sobie awans do 1/8 finału Euro 2020Szkoci po drugiej porażce na tym turnieju z dorobkiem punktu zajęli ostatnie miejsce w grupie D i pożegnali się z mistrzostwamiMecz Szkocja - Chorwacja decydował o tym, która z tych ekip na pewno pożegna się z Euro 2020. Wyspiarze po dwóch kolejkach zajmowali ostatnie miejsce w grupie, z dorobkiem punktu wywalczonego w meczu z Anglią. Tuż przed nimi byli Chorwaci, którzy przegrali z "Lwami Albionu" 0:1 i zremisowali z naszymi południowymi sąsiadami 1:1.Remis w tym spotkaniu nie dawał nic żadnej z zainteresowanych drużyn. Do awansu obie ekipy potrzebowały zwycięstwa. Selekcjoner Chorwatów zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian w wyjściowym składzie. Jednym z beneficjentów zmian był Josip Juranović, zawodnik Legii Warszawa, który zadebiutował na Mistrzostwach Europy.

Eliminacje mistrzostw świata Chorwacja Rosja
19.03.2022 07:56 Samobój pozbawił Rosjan awansu. Chorwacja jedzie na mundial

Eliminacje mistrzostw świata wyłoniły kolejną drużynę, która pojedzie na przyszłoroczny mundial w Katarze. W meczu ostatniej kolejki grupy H Chorwacja po samobójczym golu w drugiej połowie pokonała Rosję, wyprzedziła ją o punkt i zapewniła sobie miejsce na mistrzostwach. Rosjanie zagrają w barażach.Eliminacje mistrzostw świata w Europie w niedzielę i poniedziałek rozgrywają ostatnie kolejki fazy grupowej, które wyłonią finalistów turnieju, a także uczestników wiosennych baraży. Wielkie emocje w walce o awans były m.in. w grupie H.

Projekt bez tytułu - 2021-07-01T171419.311
19.03.2022 07:40 Ante Rebić wywołał burzę w Chorwacji. Otwarcie skrytykował selekcjonera kadry

Ante Rebić, reprezentant Chorwacji wywołał burzę w kraju po odpadnięciu z Euro 2020. Napastnik otwarcie zaatakował obecnego selekcjonera Zlatko Dalicia i stwierdził, że kadra pod jego wodzą jest "gówniana". Do tego oberwało się także dziennikarzom i ekspertom telewizyjnym, kórym zarzucił spożywanie alkoholu przed meczami reprezentacji. Zawodnik usunął kontrowersyjne wpisy i zamknął konto w mediach społecznościowych.Ante Rebić wywołał wielki skandal w Chorwacji swoimi wpisami w mediach społecznościowych27-letni napastnik otwarcie skrytykował selekcjonera kadry Zlatko DaliciaPiłkarz usunął już swoje wpisy i zamknął konto w mediach społecznościowychAnte Rebić podobnie jak cała reprezentacja Chorwacji na pewno nie tak wyobrażał sobie Euro 2020. Piłkarze Zlatko Dalicia przyjechali na turniej jako wicemistrzowie świata i mieli wielkie medalowe ambicje.Jednak przygoda "Ognistych" zakończyła się już po czterech spotkaniach. Na otwarcie turnieju przegrali z Anglikami 0:1, później zremisowali z kadrą Czech 1:1, a na koniec fazy grupowej pokonali 3:1 Szkotów i z drugiego miejsca awansowali do 1/8 finału.

Projekt bez tytułu - 2021-06-30T162642.042
19.03.2022 07:40 Wpadka reprezentacji Chorwacji. Przez cały turniej grali w złych koszulkach

Euro 2020 zakończyło się już dla 16 zespołów. Z turniejem pożegnali się także wicemistrzowie świata Chorwaci. Choć podopieczni Zlatko Dalicia nie mają powodów do wstydu, to już władze federacji owszem. Chorwackie media informują, że drużyna narodowa w każdym meczu grała w koszulkach ze złym godłem.Euro 2020: Chorwaci przez cały turniej grali ze złym godłem na koszulkachO całej sprawie już po odpadnięciu wicemistrzów świata poinformowały miejscowe mediaCo ciekawe inne drużyny miały na swoich koszulkach poprawne godło ChorwacjiEuro 2020 przyniosło wielkie emocje w 1/8 finału. Kibice szczególnie zapamiętają poniedziałek, gdzie Chorwacja zmierzyła się z Hiszpanią, a Francja grała ze Szwajcarią. W obu tych spotkaniach padło aż, 14 bramek.Wicemistrzowie świata Chorwaci jeszcze w 85. minucie przegrywali 1:3, ale zdołali doprowadzić do dogrywki. W niej ostatecznie musieli uznać wyższość zespołu Luisa Enrique. Hiszpanie po bramkach Alvaro Moraty i Mikela Oyarzabala wygrali 5:3.

Reprezentacja Hiszpanii
19.03.2022 07:40 Hiszpania wygrała z Chorwacją po szalonym meczu i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację i awansowała do 1/8 finału Euro 2020. Wydawało się, że spotkanie zostanie rozstrzygnięte już w podstawowym czasie gry, ale jakimś cudem ekipie "Hrvatski" udało się doprowadzić do wyrównania, mimo dwóch goli straty. W dogrywce "La Furia Roja" okazała się jednak bezkonkurencyjna i to jej piłkarze zagrają w ćwierćfinale. Hiszpania pokonała Chorwację 5:3Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywkaDzięki temu "La Furia Roja" zagra w ćwierćfinale Euro 2020Wynik spotkania otworzyło trafienie samobójcze PedriegoW pierwszym z dwóch dzisiejszych spotkań 1/8 finału Euro 2020 reprezentacja Chorwacji zmierzyła się z Hiszpanią. Faworytem tego spotkania była "La Furia Roja", bowiem "Hrvatska" na tym turnieju raczej nie przekonuje swoją grą. Podopieczni Luisa Enrique wywiązali się z tej roli i pewnie pokonali wicemistrzów świata, choć losy spotkania po kuriozalnej bramce samobójczej Unaia Simona wisiały na włosku.

Chorwacja Czechy Euro 2020
19.03.2022 07:39 Remisowy dzień w grupie D. Anglicy i Chorwaci bez wygranej

Wicemistrzowie świata, czyli Chorwaci zremisowali 1:1 z Czechami, po bardzo wyrównanym meczu. Z kolei na Wembley doszło do starcia dwóch wyspiarskich zespołów, a mianowicie Anglii i Szkocji. Te starcia zawsze wywołują ogromne emocje i są niezwykle ciekawe. Mimo bezbramkowe wyniku kibice w Londynie i przed telewizorami nie mogli narzekać na nudę. Chorwacja zremisowała z Czechami 1:1Z kolei w meczu Anglików ze Szkotami padł bezbramkowy remisOba spotkania mimo braku rozstrzygnięcia były bardzo ciekaweWieczór z Euro 2020 to rywalizacja w grupie D, w której znajdują się Anglia, Chorwacja, Czechy oraz Szkocja. Dziś doszło do spotkań Chorwacji z Czechami oraz bratobójczej potyczki Anglików ze Szkodami. W obu meczach, a zwłaszcza a tym drugim można było łatwo wskazać faworyta, ale wszystko zweryfikowało boisko.