Swiatsportu.pl > Sporty walki > Wyjątkowy dom Andrzeja Gołoty. Tak mieszka legenda polskiego boksu
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:33

Wyjątkowy dom Andrzeja Gołoty. Tak mieszka legenda polskiego boksu

Andrzej Gołota
ANDRZEJ LANGE/East News
  • Andrzej Gołota przez lata był czołowym pięściarzem świata

  • Polak dzięki ciężkiej pracy zapracował sobie na spokojną emeryturę

  • „Andrew” może pochwalić się wyjątkowym dom, gdzie wiedzie spokojne życie

Andrzej Gołota przez wielu uważany jest za najlepszego pięściarza w historii polskiej wagi ciężkiej. Poza nim nikt nie miał szansy mierzyć się z największymi zawodnikami tej kategorii. Co prawda igdy nie udało mu się zostać mistrzem świata, ale nie przeszkodziło mu to w dorobieniu się prawdziwej fortuny.

„Ostatnia Nadzieja Białych” wiedzie spokojne życie wraz z żoną Mariolą w „polskim” Chicago. Nasz były pięściarz może pochwalić się naprawdę wyjątkową posiadłością. Już po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, gości wita piękna marmurowa podłoga, a to dopiero początek. Rodzina Gołotów jednak nie zapomniała, skąd pochodzi.

Wyjątkowy dom Andrzeja Gołoty

Andrzej Gołota wraz z żoną Mariolą zakupili swoją posiadłość w Chicago ponad 16 lat temu. Wnętrze robi naprawdę duże wrażenie. Wchodząc do domu, przechodzimy przez eleganckie drzwi wejściowe. Zaraz po przekroczeniu progu, możemy stąpać po pięknej marmurowej podłodze, a gdy tylko spojrzy się do sąsiedniego pomieszczenia, od razu w oczy rzuca się wiszący portret „Ostatniej Nadziei Białych”.

Niektóre ściany pokryte są gustownym drewnem, a w salonie stoją wygodne skórzane kanapy. Centralnym miejscem tego pomieszczenia jest kominek, nad którym znajduje się zamieszczony w specjalnie przygotowanej naściennej gablocie, pas mistrza Ameryki Północnej federacji IBF, który "Andrew" zdobył, pokonując Kevina McBride'a.

Kiedy zwiedza się wnętrza domu państwa Gołotów, można dostrzec wiele akcentów przypominających długą i ciężką pracę „Andrew” w drodze po sukcesy. W różnych jego częściach znajdują się trofea wywalczone przez brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich z Seulu. To jednak niejedyne drobiazgi, które świadczą o przywiązani rodziny do swoich korzeni.

Rodzina Gołotów pamięta skąd pochodzi

Jednym z kluczowych pomieszczeń rodziny Andrzeja Gołoty jest przestrzenna kuchnia. Mariola, żona byłego pięściarza, przyznała w rozmowie z Kingą Rusin, że jej mąż lubi spędzać w niej dużo czasu, ale na profilu pani Gołoty można zobaczyć, że najbliżsi również nierzadko towarzyszą pięciokrotnego uczestnika walki o mistrzostwo świata.

Bez wątpienia oznaką przywiązania do polskiej kultury jest ogromny krzyż, który znajduje się na ścianie w sypialni Andrzeja i Marioli Gołotów.

Ważną rolę w życiu codziennym rodziny stanowią psy. „Andrew” uwielbia z nimi chodzić na spacery, a kiedy potrzebuje chwili wyciszenia, to zabiera je na taras i zasiada w wygodnym hamaku. Taras jest na tyle duży, że można na nim również natrafić na stół, gdzie zapewne rodzina nierzadko ma okazję jadać wspólne posiłki lub organizować grilla.

Ciężka praca popłaca, można powiedzieć w przypadku Andrzeja Gołoty. Nasz legendarny pięściarz ma znakomite warunki do odpoczywania na zasłużonej emeryturze.

``

Źródła: Super Express, TVN

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane