Zbigniew Boniek Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbigniew Boniek wychwala Piotra Zielińskiego, "jeden z najlepszych w Europie"

11 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Zbigniew Boniek znany jest z tego, że mówi to co myśli i nie boi się kontrowersyjnych tez. Tym razem prezes PZPN wypowiedział się na temat jednego z piłkarzy reprezentacji Polski, którego nazwał „jednym z najlepszych w Europie”. Kogo „Zibi” miał na myśli? Piotra Zielińskiego, ponieważ Polak w ostatnich miesiąca zachwyca swoją postawą w barwach Napoli.

  • Piotr Zieliński znalazł wielkie uznanie w oczach Zbigniewa Bońka
  • Prezes PZPN powiedział, że piłkarz Napoli „jest jednym z pięciu najlepszych pomocników w Europie” i widziałby go w FC Barcelonie
  • Boniek we włoskim radiu „Kiss Kiss Napoli” wypowiedział się również na temat sytuacji drużyny spod Wezuwiusza

Piotr Zieliński notuje bardzo dobry sezon w ekipie SSC Napoli, choć sam zespół prezentuje się już gorzej niż przeciętnie. Polak jednak jest jednym z liderów neapolitańczyków, czego dowodem są liczby oraz pełnienie funkcji kapitana w niektórych spotkaniach.

Dobrą postawę reprezentanta Polski dostrzega także Zbigniew Boniek, który użył nadspodziewanie pochlebnych słów o 26-latku. Można nawet rzec, że prezes PZPN chyba nieco się zagalopował, ponieważ pokusił się o naprawę bardzo odważną tezę.

Zbigniew Boniek był gościem radia „Kiss Kiss Napoli”

Radio „Kiss Kiss Napoli” poświęcone jest klubowi SSC Napoli, a jego gościem w ostatnich dniach był Zbigniew Boniek. Prezes PZPN rozmawiał m.in. o postawie drużyny z Neapolu oraz o Piotrze Zielińskim.

- Napoli może wejść na wysoki poziom. Po kilku drobnych zmianach będzie w stanie rywalizować z każdym – ocenił prezes szanse piłkarzy spod Wezuwiusza na uratowanie sezonu przez podopiecznych Gennaro Gattuso.

Nie żyje Andrzej Syska. Organizator Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów po Ziemi Łódzkiej miał 67 latNie żyje Andrzej Syska. Organizator Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów po Ziemi Łódzkiej miał 67 latCzytaj dalej

Nie jest tajemnicą, że Piotr Zieliński nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech ma łatkę piłkarza, który nie potrafi przesądzać o wyniku w najważniejszych spotkaniach. Eksperci w obu krajach podkreślają, że pomocnik jest obdarzony wspaniałą techniką, ale brakuje mu liczb, a z jego gry niewiele wynika.

W ostatnim czasie uległo to jednak zmianie, ponieważ Polak zaczął wykręcać coraz lepsze liczby, przejął funkcję kapitana zespołu w niektórych meczach, co być może jest przyczyną postępu, jaku zrobił nasz zawodnik. Dlatego Boniek pochwalił 26-latka i pokusił się o bardzo odważną tezę

Zieliński "Jeden pięciu najlepszych pomocników w Europie"

Powszechnie wiadomo, że Zbigniew Boniek nie boi się odważnych słów i kontrowersyjnych tez. Takowe z ust prezesa PZPN padły podczas jego ostatniego wywiadu dla "Radia Kiss Kiss", kiedy to pochwalił Piotra Zielińskiego.

- Zieliński jest jednym z pięciu najlepszych pomocników w Europie. Gdyby miał w sobie trochę więcej złości, to rozmawialibyśmy o prawdziwym mistrzu. To pozytywny, uprzejmy, dobry człowiek, który jest gotowy na to, by grać w każdej drużynie. Dobrze radziłby sobie, gdyby trafił do Barcelony – ocenił prezes reprezentanta Polski.

Piotr Zieliński w tym sezonie wystąpił dla SSC Napoli łącznie w 34 meczach i zdobył w nich 8 bramek oraz zanotował 7 asyst. Warto podkreślić, że reprezentant Polski takimi wynikami nie mógł pochwalić się w poprzednich latach, nawet po zakończeniu wszystkich rozgrywek.

Źródła: sport.pl, Radio Kiss Kiss

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł