Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek krytykuje Jakuba Błaszczykowskiego

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem meczyki.pl skrytykował Jakuba Błaszczykowskiego za zachowanie z ostatniego ligowego meczu Wisły Kraków. Chodzi oczywiście o sposób, w jaki pomocnik i jednocześnie właściciel Wisły celebrował zdobycie gola. Zdaniem prezesa PZPN była to niepotrzebna manifestacja niechęci do trenera Petera Hyballi.

  • Zbigniew Boniek udzielił wywiadu dla portalu meczyki.pl, w którym skrytykował Jakuba Błaszczykowskiego

  • Chodzi o sposób, w jaki piłkarz celebrował zdobycie gola w meczu z Lechem Poznań

  • Błaszczykowski wbił mocną szpilkę w trenera Petera Hyballę

  • Zdaniem prezesa PZPN piłkarz i właściciel Wisły nie powinien w taki sposób pokazywać, co myśli o trenerze Hyballi

Zbigniew Boniek skrytykował Jakuba Błaszczykowskiego za jego celebrację gola w meczu przeciwko Lechowi Poznań. Swoim zachowaniem pomocnik pokazał, że jest przeciwnikiem trenera Petera Hyballi. Zdaniem szefa PZPN było to zachowanie nieprzystojące tej klasy zawodnikowi i właścicielowi klubu.

Zbigniew Boniek krytykuje zachowanie Jakuba Błaszczykowskiego

Nie milkną echa wydarzenia, które miało miejsce podczas meczu Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków. Chodzi oczywiście o sposób, w jaki Jakub Błaszczykowski celebrował zdobycie gola. 35-latek pobiegł w kierunku ławki rezerwowych, ale nie trenera Petera Hyballi.

Błaszczykowski skierował się w stronę Kazimierza Kmiecika, legendy klubu i członka sztabu szkoleniowego. Piłkarz wyściskał Kazimierza Kmiecika. Dlaczego ma to takie znaczenie? Kilka dni wcześniej trener Peter Hyballa chciał usunąć 69-latka ze sztabu szkoleniowego. Mówi się o otwartym konflikcie w szeregach Wisły.

[EMBED-351]

W sobotę Jakub Błaszczykowski otwarcie pokazał zatem, po czyjej stoi stronie w tym sporze. W internecie zawrzało po tym geście zawodnika i jednocześnie właściciela Wisły Kraków. Pojawiły się głosy, że 35-latek nie powinien tak się zachowywać z uwagi na swoją pozycję w klubie.

Wśród osób, które nie popierają zachowania Błaszczykowskiego, jest Zbigniew Boniek. Prezes PZPN przyznał w rozmowie z portalem meczyki.pl, że zachowanie byłego reprezentanta Polski było nieodpowiednie. 

- Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba ma wszystkie narzędzia, żeby takie sprawy rozwiązywać inaczej. Jeśli nie podoba mu się Peter Hyballa, niech go po prostu zwolni, a nie krzyżuje w transmisji telewizyjnej. Wisła ma więcej problemów niż osoba trenera. - stwierdził Boniek.

Boniek uważa, że Błaszczykowski powinien zakończyć karierę

Szef PZPN jest zdania, że Jakub Błaszczykowski powinien zachować się, jak na właściciela Wisły Kraków przystało. Zamiast urządzać “przedstawienie”, może po prostu zwolnić trenera, z którego pracy nie jest zadowolony. Boniek uważa także, że dla dobra klubu Błaszczykowski powinien zakończyć karierę i skupić się na pracy w roli właściciela klubu.

- Kuba powinien po sezonie założyć marynarkę i krawat. Być właścicielem w stu procentach odpowiedzialnym za pion piłkarski. Dziś na boisku to trzydzieści procent piłkarza z najlepszych lat. Jeśli go to satysfakcjonuje, to nic mi do tego, ale kiedyś każdy musiał powiedzieć pas. - mówi prezes PZPN.

- Według mnie dla Wisły byłoby lepiej, gdyby Kuba, który ma bogate CV, wielkie doświadczenie i status, spożytkował całą swoją energię na budowanie klubu pod względem organizacyjnym. Rozkrok pomiędzy piłkarzem i właścicielem nie jest dobry. W szatni zawodnicy lubią mieć wolność. Ponarzekać sobie w swoim gronie na klub, a jeśli obok siedzi szef, to robi się niezręcznie. Nie może to funkcjonować dobrze. Wisła jest w trudnym momencie i życzę jej wszystkiego najlepszego. Natomiast klucze do rozwiązania wielu problemów ma Kuba. - dodaje Zbigniew Boniek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Lewandowski przerwał milczenie w sprawie transferu. Jest jasne stanowisko Polaka, wiadomo, gdzie zagra

  • Nagły zwrot akcji w sprawie Szczęsnego. Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie, sensacyjne doniesienia włoskich mediów

  • Jerzy Brzęczek może otrzymać nową posadę. Niespodziewana informacja, Jakub Błaszczykowski zadecyduje?

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >