Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek może wrócić do AS Romy. Prezes PZPN spotkał się z władzami klubu
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:36

Zbigniew Boniek może wrócić do AS Romy. Prezes PZPN spotkał się z władzami klubu

Zbigniew Boniek AS Roma
Insidefoto/Imago Sport and News/East News
  • Zbigniew Boniek już latem może objąć nowe stanowisko

  • Włoskie media informują, że prezes PZPN-u może latem wrócić do AS Romy

  • Były piłkarz "Giallorossich" miałby w rzymskim klubie objąć stanowisko dyrektora technicznego

Zbigniew Boniek w sierpniu zakończy swoją dziewięcioletnią kadencję prezesa PZPN-u. Zgodnie z przepisami nie będzie mógł się ubiegać o trzecią kadencję. Pierwotnie z posadą miał pożegnać się w październiku ubiegłego roku, ale jego kadencję przedłużono w związku z pandemią koronawirusa.

Może się okazać, że Boniek tylko przez chwilę pozostanie bez pracy. Włoskie media informują, że były gracz prowadzi rozmowy z AS Romą. - Nie tylko Jose Mourinho. AS Roma rozmawia również z Bońkiem - pisze wtorkowa "Corriere dello Sport".

Zbigniew Boniek może trafić do włoskiego giganta

Kilka dni temu klub ze stolicy Rzymu ogłosił, że od nowego sezonu drużynę będzie prowadził właśnie Mourinho. Portugalski szkoleniowiec chciałby mieć w klubie dyrektora technicznego, na którego wsparcie mógłby liczyć, a także który doskonale odnajduje się w środowisku.

Wszystkie te warunki miałby spełniać właśnie Boniek. Zdaniem włoskiej gazety były piłkarz reprezentacji Polski jest już po wstępnych rozmowach z nowym właścicielem klubu Danem Friedkinem, z którym spotkał się na Stadio Olimpico przy okazji rewanżowego spotkania półfinałowego Ligi Europy, w którym Roma mierzyła się z Manchesterem United.

Boniek od lat jest związany z Rzymem. Do Romy trafił w 1985 roku i pozostał w stolicy Włoch także po zakończeniu kariery w 1988 roku. - Był świetnym piłkarzem, zna środowisko, zawsze był w świecie piłki - piszą dziennikarze "Corriere dello Sport".

Przy okazji dziennik przypomniał słowa prezesa PZPN-u, który miesiąc temu w Radiu Rai 2 przyznał, że po zakończeniu swojej drugiej kadencji w Związku chętnie podjąłby się pracy w swoim byłym klubie.

Prezes PZPN łączony z pracą w AS Romie

- Jak dotąd nigdy nie myślałem o przyszłości. Jestem sportowcem, jasne jest, że gdybym mógł pomóc Romie w rozwoju korporacyjnym i sportowym, bym tego chciał. Gdyby ktoś do mnie zadzwonił, byłbym dostępny, w przeciwnym razie też bym to zrozumiał - powiedział wówczas prezes Boniek.

Boniek w kwietniu po raz kolejny został wybrany na członka Komitetu Wykonawczego UEFA. Do tego również w kwietniu został wybrany na stanowisko wiceprezydenta europejskiej federacji i to stanowisko będzie piastował do 2025 roku.

Prezes PZPN-u w barwach "Giallorossich" rozegrał 76 spotkań, w których strzelił 17 goli. Razem z rzymską drużyną świętował wicemistrzostwo Włoch w 1986 roku. W tym samym sezonie sięgnął z klubem po Puchar Włoch.

"Corriere dello Sport" informuje, że Roma prowadzi rozmowy także z innymi kandydatami na stanowisko dyrektora technicznego. Wśród kandydatów znajdują się: inny były piłkarz Romy Sebino Nela, a także Marco Amelia, z którym Mourinho miał okazję pracować jeszcze w Chelsea Londyn.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: AS Roma PZPN
Powiązane