Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek odpowiedział krytykom kadry
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:33

Zbigniew Boniek odpowiedział krytykom kadry

Zbigniew Boniek Twitter
screen - youtube.com/łączy nas piłka
  • Zbigniew Boniek na Twitterze zaczepił krytyków reprezentacji Polski

  • Z powodu urazu kolana w środowym meczu z Anglią nie wystąpi Robert Lewandowski

  • Pojawiły się głosy, że kapitan kadry nie powinien wystąpić w niedzielnym spotkaniu z Andorą

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do dyskusji, jaka od rana toczy się w polskich mediach społecznościowych. W poniedziałek stało się jasne, że z powodu kontuzji w środowym meczu z Anglią nie zagra Robert Lewandowski.

Kapitan polskiej kadry doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Andorą. 32-letni napastnik przebywał na boisku 63 minuty i strzelił dwie bramki. Przy zejściu z boiska miał widoczny grymas bólu, a poniedziałkowe badania wskazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Przerwa Polaka potrwa kilka dni, ale nie zdąży się wykurować na środowe spotkanie.

Zbigniew Boniek skomentował kontuzję Lewandowskiego

Po poniedziałkowym oświadczeniu PZPN-u pojawiły się głosy, że Lewandowski nie powinien pojawić się na boisku w spotkaniu przeciwko półamatorskiemu zespołowi. Takiego zdania są m.in. Michał Kołodziejczyk z Canal+ czy Przemysław Rudzki z Newonce.sport.

- Nawet nie będę pytał czy warto było szaleć tak. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność w ogóle wystawiać Lewandowskiego na Andorę. Gratulacje dla wszystkich odpowiedzialnych. Będzie fajnie z Anglią, może być historycznie - napisał ten pierwszy na Twitterze.

- Szczerze? Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem, że Robert Lewandowski zagra przeciwko Andorze. Pierwsza myśl? Po co ryzykować zdrowie najlepszego piłkarza przed meczem z Anglikami? Ale selekcjoner takich przemyśleń nie miał. Szkoda, bo to nie była fizyka kwantowa. Jestem, pewnie jak większość kibiców, wściekły - dodał drugi w swoim felietonie.

Boniek zaczepia krytyków kadry

Właśnie m.in. do tych słów odniósł się Boniek za pośrednictwem Twittera.

- Info dla znawców futbolu: Robert Lewandowski nie grał z drużynami z 5/6 koszyka, to żadnego rekordu bramkowego by nie pobił. 2. Piłkarz w formie chce i ma prawo grać. 3. Kontuzje można złapać na treningu, meczu, wysiadając z windy. 4. Bez Robert też trzeba grać i drużyna da radę - napisał.

- Dzisiaj bramki można strzelać z Litwą, Armenią, Łotwą, Kazachstanem itd. Kiedyś to był ZSRR. Dzisiaj można zagrać z 5/6 krajami, gdy kiedyś była jedna Jugosławia. Taka prawda, a mówienie, że Lewandowski nie miał grać z Andorą zostawię "znawcą" - kontynuował.

- Gdyby mecz z Anglią był o tytuł mistrza świata, to Lewandowski pewnie by grał. Za 5/6 dni będzie po problemie (słowa i analiza lekarzy). Proszę nie siać paniki - dodał w kolejnym wpisie.

``

Przerwa Lewandowskiego, zdaniem lekarzy, ma potrwać maksymalnie 10 dni. Boniek przekazał, że kapitan kadry będzie gotowy do gry już na sobotnie starcie Bayernu Monachium z RB Lipsk w Bundeslidze.

Po remisie 3:3 z Węgrami i niedzielnym zwycięstwie nad Andorą Polska zajmuje drugie miejsce w grupie I eliminacji mistrzostw świata. Liderem jest Anglia, która bez większych problemów uporała się z San Marino (5:0) i Albanią (2:0).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane