Swiatsportu.pl
Michael Ballack z synem

TheFergusonWay/Twitter.com

Zginął 18-letni syn Michaela Ballacka

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje syn Michaela Ballacka. Legendarny piłkarz reprezentacji Niemiec przeżył prawdziwą tragedię. Emilio miał zaledwie 18-lat i zginął w tragicznych okolicznościach w miejscowości niedaleko Lizbony. O śmiertelnym wypadku młodego Niemca poinformowały portugalskie media.

  • Zmarł syn Michaela Ballacka

  • Emiliano Ballack zginął w fatalnym wypadku na quadzie

  • Nastolatek miał zostać przygnieciony pojazdem, o czym doniosła miejscowa telewizja

Tragiczne wiadomości napłynęły do nas z Portugalii. W miejscowości Troia niedaleko Lizbony swój dom Michael Ballack. Niestety w nocy ze środy na czwartek doszło do dramatu z udziałem syna legendarnego piłkarza, który zginął w wypadku na quadzie.

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T141226.742

Andrzej Wrona został ojcem

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje syn legendarnego piłkarza reprezentacji Niemiec

Portugalskie media poinformowały, że zginął 18-letni syn Michaela Ballacak - Emiliano. Tamtejsza telewizja TVI24, przekazała, że nastolatek zginął w wypadku na quadzie niedaleko swojego domu.

- Wypadek wydarzył się na rodzinnej posesji. Kierowca quada nie znajdował się na drodze publicznej. Prawdopodobnie pojazd stał na nierównym terenie, przewrócił się na ofiarę i ją zmiażdżył - cytuje strażaka portugalska telewizja.

Jeden z trójki synów legendarnego piłkarza zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Przybyli na miejsce ratownicy medycznie nie byli w stanie już pomóc 18-latkowi.

Michael Ballack - jeden z najlepszych niemieckich piłkarzy w XXI wieku

Michael Ballack był wybitnym piłkarzem. Podczas swej kariery pomocnik występował w takich klubach jak m.in. Bayer Leverkusen, Bayern Monachium i Chelsea. W narodowej kadrze wystąpił w 98 meczach zdobywając aż 42 bramki.

Piłkarz, który zawodową karierę zakończył w 2012 roku z reprezentacją, wywalczył wicemistrzostwo świata na mundialu w 2002 roku obraz brąz cztery lata później, przed własną publicznością. Z "Die Mannschaft" został również wicemistrzem Europy na Euro 2008.

Jeśli chodzi o klubowe występy, to Ballack największe triumfy święcił z Bayernem Monachium i Chelsea, z którymi wywalczył w sumie aż 15 trofeów, ale nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów. Pomocnika trzykrotnie wybierano piłkarzem roku w Niemczech.

Zmarły Emiliano był jednym z trojga synów oprócz 19-letniego Louisa i 16-letniego Jordiego. Piłkarz w 2012 roku rozwiódł się z żoną Simoną Lambe, z którą ma wszystkie swoje dzieci. Para rozstała się po kilkunastu latach związku. Ballack, jego była żona oraz ich nastoletni synowie otrzymali wsparcie psychologa po tragedii związanej ze śmiercią Emiliano.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: