Swiatsportu.pl
Zlatan Ibrahimović

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Zlatan Ibrahimović może zostać wykluczony z gry na Euro 2020

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski może niedługo otrzymać bardzo dobre wieści. Dla Szwedów z kolei będzie to oznaczać duży problem. Największa gwiazda tego zespołu, piłkarz, który po prawie pięcioletniej przerwie powrócił do gry w kadrze, może zostać wykluczony z udzia

  • Zlatan Ibrahimović powrócił do kadry po niemal pięcioletniej przewie

  • Napastnik reprezentacji Kraju Trzech Koron może jednak zostać wykluczony z Euro 2020

  • Wszystko przez to, że zawodnik złamał przepisy FIFA, które zakazują powiązań piłkarzy z bukmacherami

Reprezentacja Polski na Euro 2020 w grupie z mierzy się z Hiszpanią, Słowacją oraz Szwecją. Dlatego niezbyt dobrą wiadomością dla naszych piłkarzy był powrót do kadry Kraju Trzech Koron Zlatana Ibrahimovicia.

Jak się okazuje, napastnik AC Milan wcale może nie wystąpić na Euro 2020. Dziś gruchnęła wiadomość, że piłkarz miał złamać przepisy FIFA, która zakazuje posiadania udziałów w firmach bukmacherskich przez zawodników, którzy biorą udział w rozgrywkach pod patronatem tej organizacji.

Zlatan Ibrahimović może zostać wykluczony z Euro 2020

To miał być turniej zwieńczający karierę reprezentacyjną Zlatana Ibrahimovicia. Tym bardziej turniej wydaje się być wyjątkowy, gdyż zostanie rozegrany w wielu zakątkach Starego Kontynentu. Niestety okazuje się, że „Ibra” może nie zagrać na mistrzostwach Europy.

Dwie największe piłkarskie organizacje na świecie - FIFA i UEFA kategorycznie zabraniają piłkarzom posiadania jakichkolwiek powiązań z firmami oferującymi usługi bukmacherskie. Ze zasady obowiązują zawodników występujących zarówno w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy, jak i w Lidze Mistrzów, a także Lidze Europy.

Okazało się, że Ibrahimović od trzech lat ma posiadać udziały w firmie Bethard zajmującą się zakładami bukmacherskimi. O tym fakcie poinformował szwedzki dziennik "Aftonbladet", który na swoją skrzynkę mailową otrzymał wiadomość właśnie od tej firmy, mającej swoją siedzibę na Malcie.

Zakaz gry, kara finansowa oraz dobra wiadomość dla reprezentacji Polski

Wobec Zlatana Ibrahimovicia mogą zostać wyciągnięte bardzo poważne konsekwencje. Najsurowszą z nich może być wykluczenie zawodnika z udziału w finałach Euro 2020 oraz w meczach eliminacji mistrzostw świata. "Aftonbladet” podaje, że Szwed może również zapłacić karę 100 tysięcy euro za swoje działania.

Dziennik zwrócił także uwagę, iż w ofercie Bethard znalazły się ostatnie mecze reprezentacji Szwecji w eliminacjach do mistrzostw świata z Gruzją i Kosowem. W obu tych spotkaniach na boisku przebywał 39-letni „Ibra”.

Co ciekawe SvFF, czyli szwedzka federacja piłkarska wiedziała o działaniach swojej największej gwiazdy, o czym poinformowała za pośrednictwem specjalnego komunikatu. Szwedzi tłumaczą się, że regulamin FIFA jest niejasny i można go interpretować na wiele sposób.

Dla reprezentacji Polski nieobecność gwiazdy AC Milan byłaby dobrą wiadomością, gdyż kibice doskonale zdają sobie sprawę, jak klasowym piłkarzem jest Ibrahimović. Przypomnijmy, że z kadrą Kraju Trzech Koron „Biało-Czerwoni” zagrają 23 czerwca w trzecim meczu grupowym na Euro 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Grzegorz Krychowiak przywołuje do porządku kolegów z kadry

  • Koniec przygody Łukasza Piszczka z Ligą Mistrzów. To były wspaniałe lata

  • Nie żyje Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Bayern Monachium Robert Lewandowski Hoffenheim

Piłka nożna

Błysk geniuszu Lewandowskiego ozdobą meczu w Monachium. Bayern znów wygrywa

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Bayern Monachium Gol Hoffenheim

Piłka nożna

Lewandowski z kolejnym golem. Przepiękne trafienie z Hoffenheim

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak FK Krasnodar gol

Piłka nożna

Krychowiak błyszczy w Premier Lidze. Gol, asysta i Polak bohaterem meczu

Czytaj więcej >
Ziemniaki

Piłka nożna

Zmienił klub za tonę ziemniaków. Nietypowy transfer w Polsce

Czytaj więcej >
Jacek Gmoch i Antoni Piechniczek

Piłka nożna

Antoni Piechniczek o Robercie Lewandowskim. "Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA surowo ukarała Albańczyków za atak na polskich piłkarzy

Czytaj więcej >