Swiatsportu.pl
Jean-Pierre Adams

NuhuAdams/Twitter.com

Zmarł Jean-Pierre Adams. Były reprezentant Francji od 39 lat był w śpiączce

6 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarł Jean-Pierre Adams, czyli były reprezentant Francji i gracz takich zespołów jak PSG, czy OGC Nicea. Obrońcy pochodzącemu z Senegalu wróżono wielką karierę i po części można powiedzieć, że tak było. Tuż po jej zakończeniu wskutek błędu lekarzy podczas operacji kolana, piłkarz zapadł w śpiączkę, w której przebywał przez 39 lat, aż do dziś.

  • Nie żyje Jean-Pierre Adams

  • Piłkarz po błędzie lekarzy od 39 lat przebywał w śpiączce farmakologicznej

  • Były obrońca odszedł w wieku 73 lat

Jean-Pierre Adams swoją przygodę z futbolem zaczynał w zespole RCP Fontainebleau pod koniec lat 60'. Obiecujący rozwój piłkarza urodzonego w 1948 roku poskutkował transferem Nîmes Olympique. Tam dostrzegł go ówczesny selekcjoner reprezentacji Francji i obrońca zadebiutował w 1972 w kadrze.

Kariera zawodnika pochodzącego z Senegalu nabierała rozpędu. Dlatego w niedługim czasie Adams został graczem OGC Niceii, a następnie PSG. Niestety w wieku 34 lat Francuz doznał kontuzji i wówczas zaczął się jego koszmar.

Neymar i Leo Messi

Mecz Brazylia-Argentyna został przerwany. Policja i sanepid wtargnęły na boisko

CZYTAJ DALEJ

Kontuzja i błąd lekarzy doprowadziły do tragedii piłkarza

Jean-Pierre Adams 17 marca 1982 roku udał się na operację kolana. Miał być to rutynowy zabieg, który rozpętał piekło w życiu 22-krotnego reprezentanta Francji, a wszystko przez błąd lekarzy.

Anestezjolog nieumyślnie podał mu zbyt dużą, a niemal śmiertelną dawkę środka znieczulającego, co u byłego już zawodnika doprowadziło do skurczu oskrzeli i niedotlenienia mózgu. Piłkarz zapadł w śpiączce, w której pozostał nieprzerwanie aż do śmierci.

Przez te 39 lat cały czas byłym piłkarzem opiekowała się żona, która nigdy nie straciła nadziei, że jej mąż się wybudzi. Nawet kilka miesięcy temu przyznała, że jego stan nie pogarsza się, więc kobieta liczyła na medyczny cud.

- Może wkrótce nastąpi przełom w medycynie? Ale im więcej czasu mija, tym bardziej się tym martwię - mówiła niedawno jego żona Bernadette.

Zmarł Jean-Pierre Adams

Dziś dowiedzieliśmy się, że do żadnego cudu niestety nie dojdzie. Jean-Pierre Adams zmarł w wieku 73 lat, o czym poinformował jego były zespół Nimes Olympique.

- Dziś rano dowiedzieliśmy się o śmierci Jean-Pierre'a Adamsa. 84 razy grał dla Olympique Nimes i był, wraz z Mariusem Tresorem, "czarną gwardią" reprezentacji Francji. Klub składa najszczersze wyrazy współczucia jego rodzinie i przyjaciołom - można przeczytać we wpisie francuskiego klubu.Pozostałe kluby Adamsa również pożegnały swojego byłego piłkarza. Dobiegła zatem końca jedna z najsmutniejszych historii piłki nożnej...

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: