Kamil Grosicki Żródło: facebook.com/West Bromwich Albion

Znany klub zgłasza się po Kamila Grosickiego

13 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Kamil Grosicki w zimowym oknie transferowym mógł zmienić klub, jednak pozostał w West Bromwich Albion, gdzie nie ma szans na grę. Kibice nie rozumieją takiej decyzji pomocnika, który liczy na udział z reprezentacją Polski w mistrzostwach Europy. Wygląda na to, że “Grosik” zmieni klub dopiero latem. Kolejny znany klub właśnie wyraził chęć sprowadzenia doświadczonego piłkarza.

Kamil Grosicki nie może liczyć na grę w West Bromwich Albion. Jego umowa z angielskim klubem obowiązuje do końca sezonu i nie zostanie przedłużona. Polak latem zmieni klub i wedle najnowszych doniesień zagranicznych mediów, może dołączyć do słynnego klubu Ligue 1.

Kamil Grosicki latem zmieni klub. Chętnych na Polaka nie brakuje

Jednym z największych zaskoczeń zimowego okna transferowego był… brak transferu Kamila Grosickiego. Doświadczony pomocnik reprezentacji Polski nie ma szans na grę w West Bromwich Albion, a mimo to zdecydował się pozostać w tym klubie. To wręcz niezrozumiały ruch jak na piłkarza, który chce pojechać z kadrą na mistrzostwa Europy.

Grosicki łączony był z przenosinami do Legii Warszawa, a nawet Pogoni Szczecin i Jagiellonii Białystok. Szybko okazało się jednak, że kluby nie udźwignęłyby kontraktu zawodnika. Sam piłkarz również podobno nie chciał wracać jeszcze do Polski.

Fatalny błąd Łukasza Skorupskiego (WIDEO)Fatalny błąd Łukasza Skorupskiego (WIDEO)Czytaj dalej

Od miesięcy mówi się o zainteresowaniu ze strony Nottingham Forest. Klub z Championship chciał pozyskać Grosickiego już latem ubiegłego roku, ale nie zdołał załatwić niezbędnych formalności na czas. Anglicy nadal chcą mieć w swoim składzie reprezentanta Polski, ale jak podaje WP SportoweFakty, sam Grosicki nie chce już grać na zapleczu Premier League.

Portal nottinghamforest.com ujawnia natomiast, gdzie faktycznie latem może przeprowadzić się Kamil Grosicki. Zdaniem Anglików 32-latek może wrócić do ligi, z której przeprowadził się na Wyspy Brytyjskie. Mowa oczywiście o francuskiej Ligue 1.

Zdaniem nottinghamforest.com poważnie zainteresowane zatrudnieniem Grosickiego jest AS Saint-Etienne. Francuski zespół chce sprowadzić Polaka m.in. dlatego, że ten latem będzie do wzięcia za darmo.

Grosicki wróci do Ligue 1?

Podobno wielkim zwolennikiem tego transferu jest także trener AS Saint-Etienne Claude Puel. Słynny szkoleniowiec należy do miłośników talentu Kamila Grosickiego. Francuz pamięta reprezentanta Polski na pewno z występów w Ligue 1, gdy ten był czołowym piłkarzem Stade Rennes.

Później drogi obu panów przecięły się w Premier League, gdzie Grosicki występował w Hull City. Puel natomiast prowadził przez pewien czas najpierw Leicester City, a następnie Southampton FC.

AS Saint-Etienne nie może obecnego sezonu zaliczyć do udanych. W tej chwili znajduje się dopiero na 13. miejscu w tabeli z przewagą 9 punktów nad strefą spadkową. Do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach traci natomiast 13 “oczek”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł