Swiatsportu.pl
Mateusz Musiałowski w Liverpoolu

liverpoolfc.com

17-latek z Polski podpisał kontrakt z Liverpoolem. Anglicy mówią o nim "Polski Messi"

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mateusz Musiałowski podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. Polak na Wyspach występuje już od roku, a teraz klub potwierdził, że mocno wierzy w zawodnika z Katowic. 17-latek pokazał w młodzieżowych drużynach "The Reds" swoje nieprzeciętne umiejętności, zwłaszcza w meczu z Arsenalem.

  • Mateusz Musiałowski podpisał kontrakt z Liverpoolem

  • To jego pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze

  • Przed wyjazdem do Anglii pomocnik szkolił się w UKS-ie SMS-ie Łódź

Mateusz Musiałowski może być przyszłą gwiazdką polskiej piłki. Napastnik już od roku gra w młodzieżowych drużynach Liverpoolu, a teraz podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze.

"The Reds" pochwalili się podpisaniem umowy z młodym Polakiem, którego sam Jurgen Klopp zabrał na przedsezonowy obóz do Austrii. Najwidoczniej 17-latek z Katowic zaimponował Niemieckiemu szkoleniowcowi, bo nie bez powodu postanowiono zatrzymać Musiałowskiego na Anfield Road.

Projekt bez tytułu (56)

Wielki problem polskich pływaków. Część z nich nie znalazła się na listach startowych igrzysk

CZYTAJ DALEJ

Mateusz Musiałowski robi furorę w Liverpoolu

Mateusz Musiałowski trafił do Liverpoolu już rok temu z łódzkiego SMS-u UKS-u. Napastnik szybko zyskał sobie uznanie w oczach Anglików.

W swoim pierwszym sezonie w drużynie U18 udało mu się wystąpić w 19 meczach ligowych, w trakcie których katowiczanin zdobył osiem bramek i zanotował trzy asysty. Do tego należy jeszcze dorzucić cztery trafienia w FA Cup.

Właśnie w trakcie młodzieżowych rozgrywek o Puchar Anglii, Polak pokazał swój potencjał. W starciu z Arsenalem Musiałowski bez problemu poradził sobie z kilkoma rywalami i pewnie pokonał bramkarza "Kanonierów".

Polski piłkarz podpisał kontrakt z "The Reds"

Tak dobra postawa oraz zapewne przekonanie do siebie Jurgena Kloppa w trakcie obozu przygotowawczego do sezonu w Austrii, zaowocowały podpisaniem przez Mateusza Musiałowskiego podpisaniem pierwszego kontraktu w karierze.

Umowa, którą Polak związał się z ekipą "The Reds" będzie obowiązywała do 2024 roku, co jest potwierdzeniem tego, że Anglicy bardzo liczą na 17-latka z Katowic.

Niewykluczone, że przy potwierdzeniu dobrej formy podczas drugiego roku swojego pobytu na Wyspach, Musiałowski jeszcze w tym sezonie otrzyma szansę od niemieckiego szkoleniowca w pierwszej drużynie Liverpoolu, przynajmniej rozgrywkach EFL Cup.

Warto również podkreślić, że były zawodnik UKS-u SMS-u Łódź ma już na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W maju tego roku po raz pierwszy otrzymał powołanie do kadry U19, która jest prowadzona przez Mariusza Rumaka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: