Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:30

Oficjalnie: Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony

Kibice Manchesteru United
OLI SCARFF/AFP/East News
  • Mecz Manchesteru United z Liverpoolem został przełożony

  • Wszystko przez wtargnięcie kibiców na murawę na około 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem

  • Na razie nie podano nowego terminu, w którym spotkanie może zostać rozegrane, choć mówi się o najbliższych dniach

Dziś miał się odbyć mecz, który na Wyspach uznawany jest za największy ligowy klasyk. „Bitwa o Anglię”, bo tak określa się spotkania ligowe Manchesteru United z Liverpoolem, miała się rozpocząć o 17:30, jednak na około dwie godziny przed rozpoczęciem starcia na boisko wtargnęli kibice.

Sympatycy „Czerwonych Diabłów” postanowili zaprotestować przeciwko rodzinie Glazerów, w której posiadaniu jest właśnie zespół z Old Trafford. Początkowo pojawił się plan, aby obie ekipy wyszły na boisko o 19:30, ale ostatecznie ze względów bezpieczeństwa postanowiono, iż najlepiej będzie przełożyć rywalizację na inny dzień.

Kibice wtargnęli na murawę stadionu Manchesteru United

Dziś fani Manchesteru United stwierdzili, że miarka się przebrała i najwyższy czas zaprotestować przeciwko rodzinie Glazerów. Dlatego kibice „Czerwonych Diabłów” nielegalnie wtargnęli na murawę na około dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania United z Liverpoolem.

Sympatycy 20-krotnych mistrzów Anglii zarzucają właścicielom rosnące zadłużenie oraz wielomilionowe dywidendy wypłacane członkom zarządu, mimo braku sukcesów sportowych. Sytuację rodziny Glazerów jeszcze bardziej pogorszyło zaangażowanie Manchesteru United w nieudanie utworzenie Superligi. Szerzej przeczytacie o tym tutaj, gdzie również będziecie mogli zobaczyć wideo z całego zajścia.

Zapewne taki był zamysł, aby zaprotestować w takim momencie, który pozwoli na to, aby cały świat usłyszał o obawach i niezgodzie kibiców „Czerwonych Diabłów”. To faktycznie sprawcom się udało, bowiem dzisiejszy mecz z Liverpoolem został koniec końców przełożony, choć nie wiadomo jeszcze na jaki termin.

Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony

Manchester United na swoich oficjalnych kanałach w social mediach poinformował o tym, iż spotkanie z Liverpoolem zostało przełożone i trwają debaty nad wybraniem nowej daty, w której piłkarze będą mogli zagrać.

- Po dyskusjach z policją, Premier League, Trafford Council oraz przedstawicielami klubów, doszliśmy do wniosku, że mecz należy przełożyć ze względu na protesty, które odbyły się dzisiaj na Old Trafford. Manchester United i Liverpool dyskutują aktualnie z Premier League na temat nowej daty rozegrania meczu – brzmi komunikat 20-krotnych mistrzów Anglii.

Media z Anglii donoszą, iż bardzo prawdopodobne, że mecz będzie można się rozegrać już jutro, co z pewnością byłoby dobrym rozwiązaniem dla liverpoolczyków, którzy przybyli do Manchesteru i nie musieliby po odbywać dodatkowej podróży.

Na szczęście dla piłkarzy Manchesteru United, w pierwszym półfinałowym starciu Ligi Europy z AS Romą udało im się wygrać aż 6:2, co jest bardzo solidną zaliczką przed rewanżem. Zatem nie powinno być większych przeszkód, aby spotkanie z Liverpoolem odbyło się jutro. Gdyby awans do finału nie był praktycznie przesądzony, wówczas mógłby to być dla zawodników problem, ze względu na stracenie jednego dna na regenerację. W tym wypadku wszystko zależy tak naprawdę od obu zespołów, władz Premier League oraz jej głównego nadawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane