Swiatsportu.pl
Kibice Manchesteru United

OLI SCARFF/AFP/East News

Oficjalnie: Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Oficjalnie mecz Manchesteru United z Liverpoolem nie doszedł do skutku. Spotkanie zostało przełożone w wyniku nielegalnego wtargnięcia kibiców na murawę. Fani "Czerwonych Diabłów" postanowili zaprotestować dziś przeciwko rodzinie Glazerów, któ

  • Mecz Manchesteru United z Liverpoolem został przełożony

  • Wszystko przez wtargnięcie kibiców na murawę na około 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem

  • Na razie nie podano nowego terminu, w którym spotkanie może zostać rozegrane, choć mówi się o najbliższych dniach

Dziś miał się odbyć mecz, który na Wyspach uznawany jest za największy ligowy klasyk. „Bitwa o Anglię”, bo tak określa się spotkania ligowe Manchesteru United z Liverpoolem, miała się rozpocząć o 17:30, jednak na około dwie godziny przed rozpoczęciem starcia na boisko wtargnęli kibice.

Sympatycy „Czerwonych Diabłów” postanowili zaprotestować przeciwko rodzinie Glazerów, w której posiadaniu jest właśnie zespół z Old Trafford. Początkowo pojawił się plan, aby obie ekipy wyszły na boisko o 19:30, ale ostatecznie ze względów bezpieczeństwa postanowiono, iż najlepiej będzie przełożyć rywalizację na inny dzień.

Kibice wtargnęli na murawę stadionu Manchesteru United

Dziś fani Manchesteru United stwierdzili, że miarka się przebrała i najwyższy czas zaprotestować przeciwko rodzinie Glazerów. Dlatego kibice „Czerwonych Diabłów” nielegalnie wtargnęli na murawę na około dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania United z Liverpoolem.

Sympatycy 20-krotnych mistrzów Anglii zarzucają właścicielom rosnące zadłużenie oraz wielomilionowe dywidendy wypłacane członkom zarządu, mimo braku sukcesów sportowych. Sytuację rodziny Glazerów jeszcze bardziej pogorszyło zaangażowanie Manchesteru United w nieudanie utworzenie Superligi. Szerzej przeczytacie o tym tutaj, gdzie również będziecie mogli zobaczyć wideo z całego zajścia.

Zapewne taki był zamysł, aby zaprotestować w takim momencie, który pozwoli na to, aby cały świat usłyszał o obawach i niezgodzie kibiców „Czerwonych Diabłów”. To faktycznie sprawcom się udało, bowiem dzisiejszy mecz z Liverpoolem został koniec końców przełożony, choć nie wiadomo jeszcze na jaki termin.

Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony

Manchester United na swoich oficjalnych kanałach w social mediach poinformował o tym, iż spotkanie z Liverpoolem zostało przełożone i trwają debaty nad wybraniem nowej daty, w której piłkarze będą mogli zagrać.

- Po dyskusjach z policją, Premier League, Trafford Council oraz przedstawicielami klubów, doszliśmy do wniosku, że mecz należy przełożyć ze względu na protesty, które odbyły się dzisiaj na Old Trafford. Manchester United i Liverpool dyskutują aktualnie z Premier League na temat nowej daty rozegrania meczu – brzmi komunikat 20-krotnych mistrzów Anglii.

Media z Anglii donoszą, iż bardzo prawdopodobne, że mecz będzie można się rozegrać już jutro, co z pewnością byłoby dobrym rozwiązaniem dla liverpoolczyków, którzy przybyli do Manchesteru i nie musieliby po odbywać dodatkowej podróży.

Na szczęście dla piłkarzy Manchesteru United, w pierwszym półfinałowym starciu Ligi Europy z AS Romą udało im się wygrać aż 6:2, co jest bardzo solidną zaliczką przed rewanżem. Zatem nie powinno być większych przeszkód, aby spotkanie z Liverpoolem odbyło się jutro. Gdyby awans do finału nie był praktycznie przesądzony, wówczas mógłby to być dla zawodników problem, ze względu na stracenie jednego dna na regenerację. W tym wypadku wszystko zależy tak naprawdę od obu zespołów, władz Premier League oraz jej głównego nadawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >