Swiatsportu.pl > Piłka nożna > AC Milan zakontraktował bramkarza. To może być bardzo zła wiadomość dla Wojciecha Szczęsnego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:37

AC Milan zakontraktował bramkarza. To może być bardzo zła wiadomość dla Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny
Rex Features/East News

Wojciech Szczęsny może obawiać się o swoją pozycję w Juventusie. AC Milan kupił nowego bramkarza, bowiem umowę z ekipą z Mediolanu w ciągu najbliższych kilku godzin podpisze Mike Maigan. Jaki to ma związek z reprezentantem Polski? A no taki, że bardzo dużo mówi się, iż Gianuligi Donnaruma dołączy do Juventusu. W takim wypadku niejasna jest przyszłość naszego goalkeepera.

  • AC Milan zakontraktował nowego bramkarza

  • To może odbić się na pozycji Wojciecha Szczęsnego w Juventusie

  • Od dawna mówi się, że do ekipy z Turynu przejdzie Gianuligi Donnaruma

  • Trudno sobie wyobrazić, aby jeden z najzdolniejszych piłkarzy na tej pozycji otrzymał rolę rezerwowego w "Juve"

Wojciech Szczęsny aktualnie przebywa wraz z reprezentacją Polski w Opalenicy, gdzie nasza kadra przygotowuje się do startu w Euro 2020. Tuż na początku zgrupowania "Biało-Czerwoni" zgotowali wyjątkowe powitanie Robertowi Lewandowskiemu, które możecie zobaczyć tutaj.

Bramkarz Juventusu z pewnością koncentruje się teraz na treningach, ale z tyłu głowy może odczuwać niepokój. Wszystko dlatego, że jego pozycja w Juventusie okazuje się być mocno niepewna, gdyż Polakowi najprawdopodobniej przybędzie bardzo mocny konkurent w osobie Gianluigiego Donnarumy.

AC Milan zakontraktował nowego bramkarza

Po siedmiu latach przerwy AC Milan wreszcie wróci do Ligi Mistrzów. "Rossoneri" zostali w tym sezonie Serie A wicemistrzami kraju, tuż za plecami odwiecznego rywala, czyli Interu. Mimo to czerwono-czarna część Mediolanu i tak miała ogromne powody do świętowania, bowiem to był wynik, jakiego dawno piłkarze Milanu nie byli w stanie osiągnąć.

Włodarze siedmiokrotnego zdobywcy Ligi Mistrzów nie zamierzają próżnować i już pracują nad wzmocnieniem kadry. Dlatego też nowym bramkarzem "Rossonerich" zostanie Mike Maignan. Francuz w ostatnim sezonie został sensacyjnym mistrzem kraju z Lilie, a sam miał ogromny udział w tym triumfie. Włosi wyłożą za 25-latka 13 milionów euro, a dodatkowe dwa miliony mają być wypłacone w bonusach. Transfer Maignana ma zostać oficjalnie ogłoszony po przejściu testów medycznych, które są tylko formalnością.

Po co Milanowi nowy bramkarz, skoro mają Gianluigiego Donnarumę? Otóż klub nie porozumiał się z agentem 22-latka, czyli Mino Raiolą w kwestii przedłużenia umowy jego klienta. Należy zatem się spodziewać, że Włoch opuści Mediolan w najbliższych tygodniach, gdyż w czerwcu kończy się jego kontrakt. Od kilku lat mówi się o jego transferze do Juventusu, a teraz nadarza się na to doskonała okazja, która może okazać się fatalna w skutkach dla Wojciecha Szczęsnego.

Koniec przygody Wojciecha Szczęsnego w Juventusie?

Trudno sobie wyobrazić, aby Gianluigi Donnaruma, czyli największy bramkarski talent we Włoszech i podstawowy bramkarz reprezentacji Italii został odesłany na ławkę rezerwowych po przejściu do Juventusu. Podobnie jak trudno przypuszczać, żeby "Stara Dama" przepuściła taką okazję na darmowe sprowadzenie 22-letniego zawodnika.

Niestety to byłoby równoznaczne z dwoma scenariuszami. Pierwszy zakładałby, że Wojciech Szczęsny zgodzi się na rolę rezerwowego i większość sezonu spędzi na ławce, a drugi mówiłby o odejściu Polaka z Turynu.

Tak czy inaczej, taka niepewność nie jest dobrą wiadomością dla naszego zawodnika, bowiem nie będzie mógł być on w pełni skoncentrowany na przygotowaniach do Euro 2020. Miejmy nadzieję, że sytuacja wyjaśni się szybko i nie odbije się na postawie "Szczeny". Jeśli nawet nasz bramkarz faktycznie będzie musiał opuścić Juventus, to raczej nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane