Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Adam Małysz nie posiadał się z radości po triumfie Żyły. Bezcenna reakcja
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:35

Adam Małysz nie posiadał się z radości po triumfie Żyły. Bezcenna reakcja

Adam Małysz nagrany
Twitter - Filip Czyszanowski

Adam Małysz towarzyszył naszej drużynie narodowej podczas pierwszego dnia zmagań o medal na mistrzostwach świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Polacy nie byli faworytami, bowiem wszyscy spodziewali się wielkiego triumfu Halvora Egnera Graneruda. Historia zakończyła się jednak prawdziwą sensacją, bowiem zwycięstwo zaliczył Piotr Żyła, a Norwega zabrakło nawet na podium zawodów w Niemczech.

Radość naszych skoczków, ale także sztabu polskiej drużyny narodowej po poznaniu wyników zawodów była wprost bezcenna. Bardzo wylewnie cieszył się nawet sam Adam Małysz, który nie jest znany z tak raptownych zachowań. Polak nie mógł ukryć swojej wielkiej radości po triumfie wieloletniego kolegi z kadry narodowej, który odniósł jeden z największych sukcesów w swojej karierze skoczka narciarskiego. Był to również moment jego dumy.

Reakcję Adama Małysza nagrał Filip Czyszanowski, dziennikarz TVP Sport, który zamieścił krótkie nagranie na Twitterze. Krótki filmik zaczął robić furorę, a kibice nie mieli problemu z rozpoznaniem Adama Małysza, który skakał z radości.

Adam Małysz nie posiadał się z radości

W pierwszej serii Granerud zawiódł, jednak potem naprawił swój błąd. Norweg skoczył rewelacyjnie i długo wydawało się nawet, że taki występ pozwoli mu ostatecznie na zajęcie miejsca na podium. Tak się jednak nie stało, co zawdzięczamy między innymi występowi Piotra Żyły. Polak nie dał szans swoim rywalom i choć nic tego nie zapowiadało, zdeklasował resztę skoczków i sięgnął po złoty medal mistrzostw świata.

Swojej radości nie krył Adam Małysz. Dyrektor reprezentacji Polski został nagrany tuż przy bandzie, przy której oglądał rewelacyjny skok Piotra Żyły. Gdy jego młodszy kolega wylądował i utonął w ramionach kolegów, Adam Małysz wyskoczył w górę z wielką radością.

Nagranie z udziałem legendy polskiego sportu robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych.

Adam Małysz nie mógł zahamować wielkich emocji

Już jutro polscy skoczkowie znów będą mogli pojawić się na skoczni w Oberstdorfie. Dawid Kubacki i Piotr Żyła mają przystąpić do zawodów miksta wraz z dwoma koleżankami z kadry kobiecej. Póki co skład kadry nie został oficjalnie podany.

Pozostaje nam liczyć na to, że Polacy odniosą kolejny sukces i znów staną na podium zawodów mistrzostw świata. Trzymamy kciuki, by tak właśnie się stało.

źródło: Twitter - Filip Czyszanowski/TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane