Robert Lewandowski kontrakt Żródło: East News

Agent Roberta Lewandowskiego przerywa milczenie ws. nowego kontraktu

5 Kwiecień 2021 Piotr BernaciakPiotr Bernaciak

Robert Lewandowski jest od dłuższego czasu zdecydowanie najlepszym piłkarzem Bayernu Monachium, dlatego kibice domagają się przedłużenia umowy z napastnikiem. Agent piłkarza zdradził jednak, że na ten moment nie ma jeszcze o czym mówić.

Robert Lewandowski sprawia, że Bayern Monachium odnosi wielkie sukcesy. W tym stwierdzeniu nie ma ani grama przesady, bo polski napastnik odpowiada za większość goli strzelonych przez Bayern i doskonale radzi sobie z defensywami ligowych rywali. Nie da się ukryć, że jego zatrzymanie powinno być dla klubu priorytetem. Nie musi to być natomiast wcale łatwe.

Obecnie Polak jest związany z Bayernem na mocy umowy trwającej do 2023 roku. W przypadku najlepszego piłkarza świata wydaje się jednak oczywiste, że klub będzie chciał przedłużyć kontrakt na dłużej i ewentualnie zdecydować się na sprzedaż napastnika za kilka lat. Kibice spodziewali się nowych informacji o negocjacjach między agentem zawodnika a klubem z Monachium.

Teraz Pini Zahavi miał możliwość odniesienia się do tego typu plotek pojawiających się w prasie. Jego słowa mogą być sporym rozczarowaniem dla wszystkich kibiców mistrzów Niemiec, którzy chcieliby, aby Lewandowski mógł pomagać drużynie jeszcze przez wiele lat. Niektórzy twierdzą nawet, że powinien on zakończyć karierę właśnie w barwach Bayernu.

Robert Lewandowski ma kontrakt do 2023 roku

W 36 meczach tego sezonu Robert Lewandowski ma na koncie aż 42 gole i 8 asyst (za transfermarkt.de). Są to liczby, które przez wiele lat osiągali jedynie Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Polak w poprzednim sezonie udowodnił, ze może być traktowany na równi z Argentyńczykiem i Portugalczykiem. Udało mu się wygrać wszystkie możliwe trofea w barwach Bayernu, za co doczekał się nagrody dla najlepszego piłkarza 2020 roku zdaniem UEFA.

Jan Bednarek zostanie ojcem. Jego narzeczona spodziewa się dzieckaJan Bednarek zostanie ojcem. Jego narzeczona spodziewa się dzieckaCzytaj dalej

W prasie pojawiały się ostatnio plotki na temat warunków potencjalnego przedłużenia współpracy z polskim napastnikiem. Docierały do nas kolejne wiadomości, a jedna z nich wskazywała na przedłużenie umowy o kolejne dwa lata. Dobiegłaby ona wówczas końca dopiero w 2025 roku. Takie słowa wygłosił Kevin Hatchard, angielski ekspert piłkarski.

Milczenie przerwał Pini Zahavi, który w jasny sposób odniósł się do pojawiających się w sieci doniesień. Zdaniem izraelskiego agenta piłkarskiego Robert Lewandowski z pewnością nie doszedł jeszcze do porozumienia z Bayernem Monachium. Złożyło się na to kilka czynników.

Kluczowym i absolutnie najważniejszym ma być kontuzja, jakiej Robert Lewandowski nabawił się w meczu z Andorą. Polak przebywa obecnie na krótkim urlopie, po którym zapewne będzie zaczynał pierwsze treningi z zespołem i przygotowywał się do powrotu. Dopiero wtedy mogą rozpocząć się ewentualne kolejne fazy negocjacji między zawodnikiem i jego otoczeniem a klubem. Obie strony mają jednak optymistyczne podejście do sprawy.

Robert Lewandowski prawdopodobnie przedłuży kontrakt z Bayernem

Wielkim zaskoczeniem byłoby, gdyby Robert Lewandowski nie przedłużył kontraktu z Bayernem. Polak wielokrotnie mówił o tym, że w Monachium czuje się dobrze, jego wiek również nie wskazuje na potencjalny transfer do klubu z europejskiej czołówki. Lewandowski niestety nie jest już młodym zawodnikiem, dlatego coraz częściej mówi się o zakończeniu przez niego kariery właśnie w Bayernie Monachium.

Na kolejne wiadomości w sprawie kontraktu Lewandowskiego przyjdzie nam poczekać zapewne jeszcze kilka tygodni.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł