Swiatsportu.pl > Sporty walki > Andrzej Gołota wróci na ring jak inne legendy?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:49

Andrzej Gołota wróci na ring jak inne legendy?

EN 00088441 0002
EAST NEWS

Andrzej Gołota to bezapelacyjnie jeden z najlepszych bokserów w historii Polski. Okres jego największej świetności przypada na “złotą erę boksu”, czyli lata 90. ubiegłego wieku. W ostatnich miesiącach do ringu wrócili wielcy mistrzowie tamtego czasu, czyli Mike Tyson, Evander Holyfield i Roy Jones Junior. Teraz także Gołota dostał pytanie, czy zamierza jeszcze stanąć między linami. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

  • Andrzej Gołota do dzisiaj uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w Polsce

  • Gołota w latach 90. ubiegłego wieku z powodzeniem walczył z najlepszymi zawodnikami świata i kilka razy stawał do pojedynku o tytuły mistrzowskie

  • Polak dostał pytanie, czy planuje jak inne legendy jeszcze raz stanąć do walki w ringu

  • 53-latek odpowiedział, czy zamierza podobnie jak m.in. Mike Tyson i Evander Holyfield wznowić karierę

Andrzej Gołota udzielił wywiadu dla “Przeglądu Sportowego”. Jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii Polski został zapytany, czy zamierza wzorem innych legend wrócić do boksowania. 53-latek udzielił zdecydowanej odpowiedzi.

Andrzej Gołota wróci do ringu wzorem innych legend?

Andrzej Gołota pójdzie śladami innych legend wagi ciężkiej i wróci do boksowania? Wybitny polski pięściarz odpowiedział na to pytanie w ostatniej rozmowie z “Przeglądem Sportowym”. 53-latek ostatni raz w ringu stanął w 2013 roku, jednak w ostatnich miesiącach panuje moda na wielkie powroty.

W ubiegłym roku zmierzyli się ze sobą Mike Tyson i Roy Jones Junior. Obaj wielcy mistrzowie z przeszłości zaimponowali kibicom formą. Ich pojedynek był naprawdę emocjonujący, choć na karku mają już odpowiednio 55 i 52 lata. Starcie zakończyło się remisem.

Kilka dni temu do ringu wrócił natomiast Evender Holyfield. Jeden z najlepszych bokserów w historii wagi ciężkiej jednak zupełnie się skompromitował. 59-latek padł już po kilkudziesięciu sekundach walki z zawodnikiem MMA Vitorem Belfortem (więcej TUTAJ).

Co na to Andrzej Gołota? Czy podobnie jak jego wielkich kolegów, kusi go, by raz jeszcze założyć rękawice i stanąć między linami? Polak nie zostawił kibicom wątpliwości.

- Tylko myślą bym chciał, bo ciało już niedomaga. Ostatnio żyła mi w nodze doskwiera. Jest w innym miejscu, niż powinna być. Co z tego, że chciałbym jeszcze boksować, kiedy wiem, że już nie powinienem - powiedział Gołota w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Gołota nie rezygnuje z boksu

Andrzej Gołota nie ukrywa jednak, że nie chce rozstawać się całkowicie z boksem. 53-latek chętnie odnalazłby się w nowej roli i pomógł przywrócić wielkość polskiemu pięściarstwu. Ma jednak pewne warunki, które mogą być trudne do zrealizowania. 

- Jak młodzież zmieni swą mentalność, będzie to mieć sens. Mógłbym spróbować. Bardziej jako koordynator w jakimś klubie. W tym bym się odnalazł - wyznał Gołota.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane