Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kolejny gol Arkadiusza Milika, poprowadził Marsylię do zwycięstwa

• Po nerwowej końcówce OM wygrało 3:1 ze Stade Brestois i zaliczyło drugie zwycięstwo ligowe z rzędu

Arkadiusz Milik odbudował formę po transferze z Napoli. We włoskim klubie Polak od sierpnia nie podnosił się z trybun, a w Marsylii od początku jest jedną z największych gwiazd i odpłaca się za to kolejnymi golami.

W sobotę Polak rozegrał swój piąty ligowy mecz w barwach francuskiego zespołu. Marsylia na własnym stadionie podejmowała Stade Brestois. Od początku 27-latek był bardzo aktywny i często schodził rozgrywać piłkę do linii pomocy. Marsylia na początku grała ospale, ale rozkręcała się z każdą minutą.

Arkadiusz Milik z kolejnym golem w Ligue 1

Kolejne ataki podopiecznych trenera Jorge Sampaolego nie przynosiły efektów i wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą przy bezbramkowym remisie. Wtedy sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi, wziął napastnik reprezentacji Polski.

Milik odebrał piłkę w okolicy koła środkowego, szybko jeszcze rozegrał dwójkowe podanie z Dimitrim Payetem i pognał na bramkę rywali. Polak po kilkunastometrowym rajdzie mocnym strzałem lewą nogą z linii pola karnego otworzył wynik spotkania i Marsylczycy z jednobramkową zaliczką schodzili do szatni.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy jeszcze mocniej się zarysowała. W 53. minucie Milik powinien mieć kolejnego gola na koncie, ale minął się z piłką po dograniu Pola Liroli. Podopieczni trenera Sampaolego napierali, ale nic z tego nie wynikało.

Wydawało się, że kolejny gol dla Marsylczyków jest tylko kwestią czasu, ale to niespodziewanie goście trafili. Lilian Brassie najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Romaina Faivre'a i pokonał bezradnego Steve’a Mandandę.

Marsylia wyrwała zwycięstwo w końcówce

Widać było, że gości remis satysfakcjonował, ale Marsylczycy za wszelką cenę chcieli wygrać to spotkanie. Długo odbijali się od obrony Brestu, ale w samej końcówce udało im się skruszyć szczelny mur gości i wyrwać zwycięstwo.

Najpierw minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Luis Henrique idealnie znalazł w polu karnym Floriana Thauvina, który z najbliższej odległości wpakował piłkę pod poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry gola na 3:1 uderzeniem z woleja strzelił Mickael Cuisance.

Ostatnie minuty spotkania Milik już oglądał z ławki rezerwowych. Polak został zmieniony w 84. minucie. Po sobotnim meczu 27-latek ma już trzy gole w Ligue 1 i zaraz wyprzedzi najskuteczniejszego do tej pory napastnika Marsylii, Dario Benedetto, który ma cztery ligowe trafienia. Do tego polski napastnik ma trafienie w Pucharze Francji.

Marsylia pod okiem trenera Sampaolego wraca na właściwe tory. Argentyńczyk objął zespół na początku marca i zaliczył drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. OM dzięki sobotniej wygranej awansowała na piąte miejsce w tabeli. Prowadzi Lille.