Swiatsportu.pl
Stadion Olympique'u Marsylia

Hombrey/pl.wikipedia.org/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/przycinanie

Jorge Sampaoli nowym trenerem Marsylii. Ważna wiadomość dla Milika

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Arkadiusz Milik wie już, kto będzie nowym trenerem Olympique Marsylia, w trakcie jego dalszego pobytu w klubie. Potwierdziły się medialne doniesienia i stery w OM obejmie Jorge Sampaoli. Jednak to nie jedyna zmiana we francuskim zespole. W biurach doszło

  • Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera

  • Jest to pokłosiem rezygnacji Andre Villasa-Boasa

  • Ekipę Olympique’u Marsylia poprowadzi Jorge Sampaoli, z którym podpisano kontrakt do czerwca 2003 roku

  • W klubie doszło również do zmiany prezydenta

Andre Villas-Boas zrezygnował z funkcji trenera Olympique’u Marsylia 2 lutego br., czyli chwilę po przyjściu Arkadiusza Milika. Od tamtego czasu zespół tymczasowo prowadził Nasser Larguet. Jednak jak już zostało oficjalnie potwierdzone, niedługo nowym szkoleniowcem OM zostanie były selekcjoner reprezentacji Argentyny, Jorge Sampaoli.

Jednak to niejedyna zmiana, do jakiej doszło w klubie. W ostatnim czasie atmosfera w gabinetach na Stade Velodrome jest bardzo napięta, a wszystko przez konflikt kibiców z właścicielem drużyny Franka McCourta, który przez fanów nie jest akceptowany. Mogło to przyczynić się do zmiany prezydenta Olympique’u, ale ponoć niedługo ma również dojść do spotkania obu stron.

Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera

Francuskie media informowały o tym, że Jorge Sampaoli może objąć Olympique Marsylia, ponieważ włodarze klubu mieli być poważni zdeterminowani, aby sprowadzić Argentyńczyka do siebie. Te doniesienie znalazły swoje odzwierciedlenie w czynach.

Olympique Marsylia w oficjalnym komunikacie poinformował, że nowym trenerem zespołu został Jorge Sampaoli, który większą część kariery spędził w Ameryce Południowej. Jednak kibice w Europie mogą go kojarzyć z pracy z Sevillą oraz reprezentacją Argentyny. 60-latek prowadził „Albicelestes” podczas mundialu w Rosji i nie do zapomnienia są obrazki, kiedy w trakcie meczów Sampaoli konsultował zmiany z Leo Messim.

- Przez całe życie słyszałem, że Olympique to pasja. Ten klub ma duszę. Jesteśmy gotowi i nie chcemy się ukrywać: będziemy grać ostro – zapowiedział nowy trener OM.

Argentyńczyk podpisał kontrakt z francuskim klubem do czerwca 2023 roku. Miejmy nadzieję, że jego współpraca nie tylko przyniesie korzyści dla zespołu, ale również będzie owocna dla Arkadiusza Milika.

W Olympique’u Marsylia doszło również do zmiany prezydenta

Faktem powszechnie znanym jest to, że w klubie Arkadiusza Milika ostatnio nie dzieje się dobrze. Wszystko przez konflikt właściciela klubu, czyli Franka McCourta z kibicami OM. Amerykański biznesmen jest nieakceptowany przez fanów, a popularności nie przysporzyła mu decyzja o delegalizacji zorganizowanych grup kibicowskich.

Być może konsekwencją tego konfliktu była decyzja o zmianie prezydenta Olympique’u Marsylia. Jacquesa-Henriego Eyrauda na tym stanowisku zastąpił dotychczasowy dyrektor sportowy Pablo Longoria, który zapowiedział duże poświęcenie dla klubu i odpowiednią selekcję zawodników.

Frank McCourt zakomunikował swój przyjazd do Marsylii, aby spotkać się z biznesmenami oraz kibicami klubu. Być może w jego trakcie dojdzie do wyrażenia wzajemnej akceptacji, lub będzie to kolejny punkt zapalny na Stade Velodrome. Oby dało się go w odpowiednim momencie ugasić.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski Kamil Piątkowski

Piłka nożna

Kontuzja kadrowicza. Piątkowski nie zagra do końca roku

Czytaj więcej >
Wojciech Szczęsny Juventus Turyn Serie A

Piłka nożna

Wojciech Szczęsny poza składem Juventusu. Włoch zastąpi Polaka

Czytaj więcej >
Piotr Zieliński Napoli Serie A

Piłka nożna

Kapitalne trafienie Zielińskiego. Włosi zachwyceni występem Polaka

Czytaj więcej >
Jerzy Brzęczek Kanał Sportowy

Piłka nożna

Jerzy Brzęczek przerwał milczenie. "Skradziono mi moje marzenia"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski skomentował buczenie kibiców przed meczem z Anglią

Czytaj więcej >
Piotr Zieliński gol

Piłka nożna

Przepiękny gol Piotra Zielińskiego i wysoka wygrana SSC Napoli (WIDEO)

Czytaj więcej >