Swiatsportu.pl
Arkadiusz Milik kontuzja Euro 2020

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Arkadiusz Milik kontuzjowany. Czwartek dniem sądu

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Arkadiusz Milik kontuzjowany. Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy nie wiadomo czy napastnik Olympique'u Marsylia będzie w stanie wystąpić na turnieju. 27-latek przyjechał na zgrupowanie do Opalenicy z uszkodzoną łękotką i w czwartek poleci do zaufanego lekarza do Barcelony, gdzie przejdzie badania.

  • Arkadiusz Milik na ostatniej prostej może stracić mistrzostwa Europy

  • Polski napastnik w ostatnim meczu ligowym uszkodził łękotkę i na razie nie może trenować

  • W czwartek piłkarz poleci do Barcelony na badania, ale sztab medyczny kadry ma nadzieję, że za kilka dni 27-latek wróci do treningów

Arkadiusz Milik może nie pojechać na mistrzostwa Europy. Polski napastnik w ostatnim meczu ligowym Ligue 1 uszkodził łękotkę. Zawodnik stawił się na zgrupowaniu kadry w Opalenicy, ale jeszcze nie brał udziału w treningach.

PZPN poinformował, że niezwłocznie po przyjeździe zawodnik przeszedł badanie rezonansem, które potwierdziło diagnozę. Jednak sam Milik, jak i sztab medyczny kadry jest pełen optymizmu i liczy, że zdąży się wykurować na czas turnieju.

Arkadiusz Milik kontuzjowany

Mimo to piłkarz na własną prośbę poleci w czwartek do Barcelony, gdzie pracuje jego zaufany lekarz, z którym współpracuje od dłuższego czasu. A trzeba przypomnieć, że Milik w przeszłości dwukrotnie zrywał więzadła w kolanach. W stolicy Katalonii ma przejść dodatkowe badania, po których pozna ostateczny werdykt.

PZPN w komunikacie przekazał, że niezależnie od diagnozy w Barcelonie zawodnik jeszcze w czwartek wróci do Opalenicy, gdzie rozpocznie się monitoring pod okiem sztabu medycznego kadry. Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski ma nadzieję, że za pięć dni Milik wróci już do treningów.

tt

Polscy kibole zaatakowali fanów Manchesteru United, Anglicy musieli uciekać (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

- Według doktora kadry Jacka Jaroszewskiego aktualna sytuacja zdrowotna nie przekreśla szans na udział Milika w EURO 2020. Sztab medyczny przygotował szczegółowy plan wprowadzania zawodnika do pełnego treningu - napisał PZPN w komunikacie.

Urazu Milik miał się nabawić na pięć minut przed końcem niedzielnego meczu ligowego Olympique'u Marsylia z Metz. Polak oddał strzał na bramkę, ale w tym samym momencie został kopnięty w kolano przez jednego z rywali.

Sądne dni przed Milikiem

Mimo tego napastnik reprezentacji Polski zdołał dokończyć to spotkanie, a nawet zapewnić swojej drużynie remis 1:1. W 14. minucie doliczonego czasu gry 27-latek wykorzystał rzut karny i strzelił swojego 9. gola w sezonie.

Jak podaje Onet.pl, ewentualne występy Milika na Euro 2020 będą zależały od stopnia uszkodzenia łękotki. Serwis podaje, że to nie jest poważny uraz, z którym część zawodników potrafi regularnie występować, ale są też tacy, którym taka kontuzja uniemożliwia grę.

Najczarniejszy scenariusz przewiduje, że łękotka jest pęknięta i Milik będzie musiał przejść artroskopię. Jeżeli do tego dojdzie, występ napastnika na mistrzostwach Europy będzie niemożliwy. Jednak w kadrze są dobrej myśli.

Strata Milika byłaby kolejnym dotkliwym ciosem dla selekcjonera Paulo Sousy. Już na początku roku kontuzji doznali Krystian Bielik i Jacek Góralski. Do tego na początku maja poważne urazy wykluczyły z turnieju Arkadiusza Recę i Krzysztofa Piątka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >