Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Artur Boruc coraz bliżej powrotu do gry
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Artur Boruc coraz bliżej powrotu do gry

Artur Boruc
Jan Bielecki/East News

Legia Warszawa znajduje się w poważnym sportowym kryzysie i przegrywa mecz za meczem. W piątek pojawiły się jednak informacje, które mogą napawać fanów “Wojskowych” optymizmem. Do gry już wkrótce ma wrócić Artur Boruc, który od września leczył kontuzję.

Legia Warszawa po serii kompromitujących porażek znalazła się w strefie spadkowej Ekstraklasy. Pozytywny impuls do walki może dać kolegom Artur Boruc. Doświadczony bramkarz ma lada moment wrócić o gry po kontuzji.

Legia Warszawa. Artur Boruc coraz bliżej powrotu

Legia Warszawa ostatni raz w Ekstraklasie wygrała jeszcze we wrześniu. Dokładnie 19 września “Wojskowi” pokonali 3:1 Górnik Łęczna. Od tego czasu stołeczna drużyna notuje wyłącznie porażki i znalazła się na przedostatnim miejscu w tabeli. 

Jak na razie Legii z kryzysu nie może wyprowadzić nowy trener Marek Gołębiewski. W najbliższym czasie otrzyma jednak znaczną pomoc, o czym poinformował w rozmowie z Polskim Radiem RDC. Do gry ma wrócić bowiem Artur Boruc. 

Wielki lider Legionistów pauzuje od wspomnianego meczu z Górnikiem Łęczna. Nabawił się kontuzji pleców i od blisko dwóch miesięcy nie pojawił się na boisku. 41-latek jest jednak coraz bliżej powrotu do gry.

- Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, Artur zagra z Górnikiem Zabrze. Bardzo liczę na jego pomoc mentalną, by podnieść drużynę pod tym względem. Mówię tu o Jędrzejczyku, Borucu, ta część szatni musi wzmocnić sztab - powiedział trener Gołębiewski. 

Wreszcie dobre wieści z obozu Legii

Oprócz Artura Boruca z urazami zmagali się także inni ważni zawodnicy Legii Warszawa. Ostatnio z gry wyłączeni byli Maik Nawrocki i Mateusz Hołownia. Oni także są coraz bliżej powrotu do zdrowia.

- Bardzo bliski tego jest Mateusz Hołownia, a Maik Nawrocki też powinien być do mojej dyspozycji pod koniec miesiąca. Wiem, że będzie ciężko wygrzebać się z dołu tabeli. Czekamy też na chłopaków przebywających na zgrupowaniach reprezentacji. Jako trener patrzę na najbliższy mecz - tłumaczy Marek Gołębiewski. 

Źródło: Polskie Radio RDC, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane