Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Artur Boruc zareagował na sytuację Legii Warszawa. Wymowny komentarz 
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Artur Boruc zareagował na sytuację Legii Warszawa. Wymowny komentarz 

EN 01450222 0102
EN_01450222_0102

Legia Warszawa tkwi w poważnym kryzysie sportowym. “Wojskowi” ostatni raz wygrali w lidze jeszcze we wrześniu i znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Na niepokojącą sytuację zareagował Artur Boruc. Ikoniczny bramkarz w wymownych słowach zwrócił się do swoich kolegów z drużyny. 

Legia Warszawa po serii kompromitujących porażek znalazła się w strefie spadkowej Ekstraklasy. Drużyna ostatni raz wygrała jeszcze we wrześniu. Na fatalną postawę swoich kolegów zareagował Artur Boruc, który zmaga się z kontuzją.

Legia Warszawa tkwi w kryzysie, Boruc reaguje

Legia Warszawa w dwunastu meczach, które rozegrała w tym sezonie w Ekstraklasie, wygrała tylko trzy razy. Wszystkie dziewięć pozostałych spotkań zakończyło się porażkami “Wojskowych”. Aktualni mistrzowie Polski ostatni raz wygrali jeszcze we wrześniu w spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

Drużyna z Łęcznej to jedyny w tej chwili zespół, który ma na koncie mniej punktów od Legii. Górnik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z ośmioma “oczkami”. Legia jest lepsza zaledwie o punkt i okupuje przedostatnie, siedemnaste miejsce.

Posadą za bardzo słabe wyniki zapłacił trener Czesław Michniewicz. Jego obowiązki przejął Marek Gołębiewski. Poprawy pod wodzą szkoleniowca, który do tej pory trenował jedynie rezerwy jednak nie widać. 

Na swoich kolegów postanowił wpłynąć Artur Boruc. 41-latek leczy obecnie kontuzję pleców i od blisko dwóch miesięcy nie pojawił się na boisku. To właśnie jeszcze z Borucem w bramce Legia Warszawa odniosła ostatnie zwycięstwo, dokładnie 19 września. 

Piękny apel Boruca do kolegów

Teraz doświadczony bramkarz próbuje zmotywować swoich kolegów, choć nie może pomóc im w grze. Boruc zamieścił na Instagramie wymowny wpis, w którym zaapelował do Legionistów.

- Trzymajcie się razem, zaufajcie sobie, uwierzcie w siebie i walczcie - napisał ikoniczny już zawodnik Legii. Słowa otuchy na pewno się przydadzą, gdyż Legię czeka po przerwie reprezentacyjnej trudny terminarz.

Legia Warszawa najpierw zmierzy się w Ekstraklasie w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Cztery dni później natomiast uda się do Anglii, by rozegrać mecz Ligi Europy z Leicester City. 

Źródło: Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane