Swiatsportu.pl > Siatkówka > Artur Szalpuk zmienia klub. Mistrz świata będzie grał za granicą pod okiem polskiego trenera
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Artur Szalpuk zmienia klub. Mistrz świata będzie grał za granicą pod okiem polskiego trenera

Artur Szalpuk w reprezentacji Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentant Polski i mistrz świata z 2018 roku zmienia klub. Artur Szalpuk ruszył na zagraniczne wojaże. Trzeba przyznać, że przyjmujący wybrał naprawdę zaskakujący kierunek. Polak będzie występował na Ukrainie w barwach Epicentru-Podolany Horodok. Co ciekawe opiekunem tego zespołu jest polski trener.

  • Artur Szalpuk został ogłoszony nowym zawodnikiem Epicentru-Podolany Horodok

  • Mistrz świata z 2018 roku właśnie podpisał kontrakt z ukraińskim zespołem

  • Trenerem wicemistrzów Ukrainy jest Polak, Mariusz Sordyl

Artur Szalpuk nie został uwzględniony przez Vitala Heynena przy wyborze kadry na igrzyska olimpijskie w Tokio oraz zbliżające się mistrzostwa Europy. Mimo to mistrz świata z 2018 roku radzi sobie całkiem nieźle.

Polak zapracował właśnie na swój pierwszy zagraniczny transfer. Początkowo przyjmującego łączono z tureckim Spor Toto Ankara, ale ostatecznie jego wybór padł na Ukrainę i drużynę wicemistrza kraju, czyli Epicentr-Podolany Horodok.

Artur Szalpuk zagra w drużynie wicemistrza Ukrainy prowadzonej przez Polaka

Reprezentant Polski został dziś ogłoszony nowym zawodnikiem Epicentru-Podolany Horodok. To dość zaskakujące, że nasz przyjmujący wybrał Ukrainę, a nie Turcję, gdzie liga jest dużo silniejsza. Artur Szalpuk przedstawił jednak argumenty, które przekonały go do takiej decyzji.

- Przede wszystkim bardzo podobają mi się warunki panujące w klubie, jak i nasz zespół. Mam nadzieję, że będziemy ciężko pracować jako całość, a wyniki szybko przyjdą. Moim celem jest zdobycie wszystkich trofeów na Ukrainie. Wierzę, że to osiągniemy. Myślę, że dla wielu drużyn w Challenge Cup możemy być trudnym rywalem - powiedział mistrz świata z 2018 roku w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Warto podkreślić, że 26-latek będzie tam grał pod okiem Marusza Sordyla, byłego zawodnika reprezentacji Polski w siatkówce. To utytułowany szkoleniowiec, który w ciągu dwóch lat pracy w Stambule doprowadził miejscowe Fenerbahce do mistrzostwa i Pucharu Turcji. Przed tym sezonem Polak objął drużynę wicemistrzów Ukrainy.

Siatkarz reprezentacji Polski szuka nowych wyzwań

Arturowi Szalpukowi zabrakło mistrzostwa PlusLigi, ale przyjmujący na przestrzeni lat osiągnął wiele na polskich parkietach. Swoją seniorską karierę mistrz świata z 2018 roku rozpoczynał w barwach AZS Politechniki Warszawskiej, czyli dzisiejszej Vervy Warszawa Orlen Paliwa, gdzie występował w latach 2013-2015.

Z roku na rok siatkarz regularnie zmieniał kluby. Szalpuk po pobycie w Warszawie przeniósł się do Czarnych Radom, a następnie do Skry Bełchatów, Trefla Gdańsk i ponownie do bełchatowskiego klubu tyn razem już na dwa lata. Ostatni sezon 26-latek ponownie spędził w stolicy.

Przyjmujący ze Skrą Bełchatów wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski oraz krajowy Puchar u Superpuchar. Z Treflem Gdańsk sięgnął za to po wicemistrzostwo kraju, a kolejny brąz zdobył z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Być może Artur Szalpuk ze swojego pierwszego krajowego tytułu będzie cieszył się właśnie na Ukrainie. Biorąc pod uwagę fakt, że jego nowy zespół w zeszłym roku był bliski tego celu, a teraz przejął go taki fachowiec, jak Mariusz Sordyl, to nie można tego wykluczyć.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane