Swiatsportu.pl
Polska klasyfikacja medalowa igrzyska olimpijskie

PHILIP FONG/AFP/East News

Awans Polski w klasyfikacji medalowej

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polska przez 11 dni igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła zaledwie dwa medale. We wtorek rano ten wynik poprawiła nasza dwójka kajakarek Karolina Naja i Anna Puławska, które zdobyły srebro. Dzięki temu Polska zaliczyła spory awans w klasyfikacji medalowej, a jeszcze we wtorek Biało-Czerwoni mogą sięgnąć po kolejne medale.

  • Polska ma na koncie już trzy medale igrzysk olimpijskich w Tokio

  • We wtorek srebro dorzuciły kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska

  • Polska zaliczyła spory awans w klasyfikacji medalowej, a wtorek może przynieść kolejne medale

Polska długo czekała na swoje pierwsze medale. Po 11. dniach Biało-Czerwoni mieli na koncie jedynie dwa krążki. Srebro wywalczyła nasza żeńska czwórka podwójna w wioślarstwie, a złoto dorzuciła sztafeta mieszana 4x400 metrów.

Projekt bez tytułu - 2021-08-03T033101.774

Dramat, łzy i happy end Lewandowskiego. Polak ostatecznie w półfinale

CZYTAJ DALEJ

Igrzyska olimpijskie: awans Polski w klasyfikacji medalowej

Taki skromny dorobek powodował, że jeszcze w poniedziałek Polska zajmowała 42. miejsce w klasyfikacji medalowej. Jednak we wtorek Biało-Czerwoni mieli kolejne okazje do wzbogacenia naszego dorobku medalowego.

Nasi sportowcy wykorzystali już jedną z pierwszych okazji do zdobycia medalu. Nasza dwójka w kajakarskiej konkurencji K2 na 500 metrów Karolina Naja, Anna Puławska zajęła drugie miejsce i sięgnęła po srebrne medale.

To powoduje, że Biało-Czerwoni mają na koncie już trzy olimpijskie krążki. Dzięki sukcesowi Nai i Puławskiej Polska zaliczyła awans aż o dziewięć pozycji w klasyfikacji medalowej i zajmuje już 33 miejsce.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jeszcze we wtorek Polacy będą mieli kilka okazji do zdobycia medalu. W zapasach w kategorii 97 kilogramów walkę o brąz stoczy Tadeusz Michalik, a jego rywalem będzie Węgier Alex Gergo Szoke.

Polacy będą mieli kolejne okazje medalowe

Do tego w finale skoku o tyczce wystąpi brązowy medalista mistrzostw świata Piotr Lisek, a w finale rzutu młotem o medale powalczą Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Joanna Fiodorow.

Polacy w Tokio walczą o poprawienie passy z poprzednich igrzysk olimpijskich. W Atenach, Pekinie i Londynie Biało-Czerwoni zdobywali po 10 medali, a po późniejszych weryfikacjach w 2008 i 2012 ostatecznie otrzymywali 11 krążków. W Rio już bez interwencji międzynarodowych federacji zdobyli 11 medali.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajmują Chiny, które uzbierały w Tokio już 66 krążków. Tyle samo mają Amerykanie, ale przegrywają w klasyfikacji, z Chińczykami mniejszą liczbą złotych medali (31 Chiny, 22 USA). Podium uzupełniają gospodarze Japończycy z dorobkiem 34 krążków, w tym 18. złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Francuzi mówią o meczu z Polakami. „Nie musimy wznosić się na kosmiczny poziom”

  • Fatalny wypadek podczas meczu na igrzyskach w Tokio. Cansu Ozbay złamała zęby (FOTO)

  • Polka popłakała się przed kamerami TVP po starcie w Tokio. Błąd organizatorów odebrał jej szansę na medal?