Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bajeczny gol Antonio Candrevy. Włoch przycelował idealnie w okienko (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Bajeczny gol Antonio Candrevy. Włoch przycelował idealnie w okienko (WIDEO)

Antonio Candreva gol
Eleven Sports/Twitter

Autorem gola kolejki, a być może i całego sezonu Serie A został dziś Antonio Candreva. Włoch popisał się niesamowitym trafieniem w spotkaniu Sampdorii Genua z Udinese. Klubowy kolega Bartosza Bereszyńskiego trafił idealnie w okienko, a parabola lotu piłki po jego uderzeniu była wręcz spektakularna.

• Antonia Candreva strzelił przepiękną bramkę w 69. minucie spotkania z Udinese

• Komentatorzy w emocjach powiedzieli, że gracz Sampdorii "postradał zmysły"

• Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, ale o wyniku mówi się znacznie mniej, niż o trafieniu Włocha

Sampdoria Genua podejmowała dziś na swoim stadionie Udinese Calcio w ramach meczu siódmej kolejki Serie A. Od początku w ekipie gospodarzy wystąpił Bartosz Bereszyński, który rozegrał pełne 90. minut i obejrzał żółtą kartkę.

Polak po przyjeździe na zgrupowanie kadry będzie mógł pochwalić się kolegom, że z poziomu boiska miał szansę obejrzeć bajecznego gola Antnonio Candrevy. Włoch uderzył tak, jakby grał na konsoli, a nie walczył o ligowe punkty.

Świetne widowisko w meczu Seria A na stadionie Sampdorii Genua

Spotkanie pomiędzy Sampdorią Genua a Udinese od początku zapowiadało się ciekawie. Oba zespoły potrafiły stwarzać zagrożenie pod bramką rywala, a owoce takiej gry zostały zebrane dosyć szybko. W 15. minucie strzelanie rozpoczął Roberto Peyreyra, dając gościom prowadzenie.

Piłkarze Udinese Calcio w 24. minucie zanotowali trafienie samobójcze, którego autorem był Jens Stryger Larsen i zrobiło się 1:1. Zawodnicy z Udine zdołali jednak jeszcze przed przerwą poprawić sobie na stroje, bo w 43. minucie do siatki trafił Beto i przyjezdni schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po powrocie na boisko zespół Bartosza Bereszyńskiego szybko ponownie doprowadził do remisu. "Sampa" otrzymała rzut karny, po faulu Marco Silvestriego. Jedenastkę na bramkę zamienił Fabio Quagliarella, a kilka minut później "do akcji" wkroczył on, Antonio Candreva.

Fenomenalny gol Antonio Candrevy

W 69. minucie. 34-latek zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego, a piłka trafiła idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Marco Silvestriego, który wyciągnął się jak struna. Bramkarz Udinese Calcio nie miał jednak szans.

Uderzenie Antonio Candrevy było perfekcyjne, a używając żargonu piłkarskiego, można powiedzieć, że Włoch "zdjął pajęczynę" w okienku bramki gości. Komentatorzy Eleven Sports wprost piali z zachwytu.

- Co za bramka! Postradał zmysły Antonio Candreva! Cudowne uderzenie w same widły bramki - wykrzyczał Piotr Dumanowski komentujący to spotkanie.

Internauci napisali, że Candreva "oszalał w tym sezonie", bowiem piłkarz ma już na koncie trzy bramki i dwie asysty w zaledwie siedmiu meczach tego sezonu Serie A, a przecież nie należy już do najmłodszych zawodników.

Ostatecznie przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 82. minucie za sprawą Fernando Forestieriego i mecz zakończył się remisem 3:3. Fenomenalne trafienie Antonio Candrevy możecie zobaczyć, klikając tutaj.