Bayern Monachium Żródło: ANDREAS GEBERT/AFP/East News

Zacięta walka o Davida Alabę. Paris Saint-Germain oferuje kosmiczne pieniądze

8 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bayern Monachium po sezonie straci jedną ze swoich największych gwiazd. Już od jakiegoś czasu pewne jest, że ze stolicą Bawarii pożegna się David Alaba. Austriak, który jest już legendą mistrzów Niemiec, nie porozumiał się z działaczami w kwestii nowej umowy i odejdzie za darmo. Faworytem do podpisania umowy z doświadczonym zawodnikiem był Real Madryt, jednak teraz również PSG chce podpisać z nim kontrakt. Francuzi oferują znacznie większe pieniądze.

  • Po zakończeniu obecnego sezonu z Bayernem Monachium pożegna się ważna postać
  • Z klubu odejdzie David Alaba, którego kontrakt dobiega końca
  • Austriak nie narzeka na brak zainteresowania ze strony najlepszych klubów Europy
  • Wedle najnowszych doniesień niemieckich mediów, PSG jest skłonne płacić mu za grę prawdziwą fortunę

Bayern Monachium po sezonie opuści prawdziwa ikona klubu, czyli David Alaba. Po fiasku rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu Austriak może przebierać w ofertach. Najnowsza pochodzi od Paris Saint-Germain. Francuzi są skłonni płacić Alabie prawdziwą fortunę.

Bayern Monachium straci gwiazdora po sezonie

Po zakończeniu obecnego sezonu w szeregach Bayernu Monachium zajdą spore zmiany. Z klubu odejdzie jedna z najważniejszych postaci w ostatnich latach. Mowa o Davidzie Alabie, który nie porozumiał się z działaczami w kwestii przedłużenia umowy.

Już kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja, że Alaba postawił “Die Roten” niesamowicie wygórowane żądania finansowe. Austriacki defensor chciał pobierać wynagrodzenie na poziomie tego, jakie mają zagwarantowane największe gwiazdy zespołu, czyli Robert Lewandowski i Manuel Neuer.

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzićRobert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzićCzytaj dalej

Napastnik reprezentacji Polski, a także numer jeden niemieckiej kadry otrzymują od swojego pracodawcy około 20 mln euro. Alaba uznał, że on także zasługuje na taką wypłatę. Niestety klub był innego zdania i przedstawił ofertę, której Alaba nie akceptował.

Rozbieżności okazały się nie do przeskoczenia i wiadomo już, że doświadczony gracz odejdzie po sezonie za darmo. Od kilku tygodni spekulowano, że kolejnym klubem w karierze Davida Alaby będzie Real Madryt. Do gry o zakontraktowanie 28-latka włączyło sie jednak także PSG.

David Alaba może przebierać w ofertach

Już wcześniej dziennikarze “Mundo Deportivo” informowali, że Real Madryt chce zaoferować Alabie czteroletni kontrakt i wypłatę w wysokości 10 mln euro netto za sezon. Paris Saint-Germain jednak ma dla piłkarza zdecydowanie lepszą ofertę.

Sky Sport Germany podaje, że Francuzi są skłonni przedstawić Davidovi Alabie także umowę, która miałaby obowiązywać przez cztery lata. Na ich korzyść przemawiają jednak pieniądze. PSG chce bowiem podobno płacić defensorowi aż 25 mln euro brutto za sezon!

Real Madryt nie może sobie pozwolić na płacenie piłkarzowi tak wysokiej gaży, dlatego też wydaje się być na straconej pozycji w negocjacjach. O Austriaka zabiegać będą także prawdopodobnie Chelsea, Barcelona i Manchester City.

David Alaba występuje w Bayernie Monachium od 2008 roku. W tym czasie rozegrał już dla niemieckiej ekipy ponad 500 spotkań. W ostatnim sezonie był ważną częścią drużyny, która sięgnęła po wszystkie najważniejsze tytuły w Europie i na świecie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł