Swiatsportu.pl
Mistrzostwa świata

screen - youtube.com/TVP Sport

Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie zakończyły się dla naszych skoczków bardzo udanie. Polacy podczas sobotniego konkursu drużynowego zajęli trzecie miejsce i sięgnęli po brązowy medal. Wynik ten można uznać oczywiście za wielki sukces, zwłaszcza że w zawod

  • W sobotę polscy skoczkowie wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym MŚ

  • Polacy musieli uznać wyższość jedynie Niemców i Austriaków

  • Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na świętowanie. Nasza kadra hucznie celebrowała wywalczenie cennego krążka

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie skończyły się już dla naszej reprezentacji w skokach narciarskich. Polacy ponownie mogą być dumni ze swoich ulubieńców, którzy w sobotę wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym. Wiemy, w jaki sposób świętowali oni swój wielki sukces.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie zakończyły się dla polskich skoczków

W sobotę miał miejsce ostatni akcent rywalizacji skoczków narciarskich podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Najlepsi zawodnicy tym razem stanęli na starcie rywalizacji w konkursie drużynowym. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji Polski, która jak zwykle zaliczała się do grona faworytów.

Polscy kibice mogli jednak w ostatnich dniach mieć sporo obaw, jeśli chodzi o występ naszej kadry. Poza Piotrem Żyłą, który został mistrzem świata na skoczni normalnej, pozostali nasi reprezentanci radzili sobie ze zmiennym szczęściem i zajmowali dalsze lokaty podczas rywalizacji indywidualnej.

Już seria próbna przed sobotnimi zawodami również nie napawała optymizmem. Polacy uzyskali w niej dopiero szóstą notę. W samych zawodach jednak wszystko się zmieniło.

Po siedmiu seriach skoków Biało-Czerwoni prowadzili nawet w rywalizacji. Skaczący jako ostatni w naszej drużynie Dawid Kubacki oddał jednak słabszy skok niż Karl Geiger i Stefan Kraft. Finalnie ze złota cieszyli się Niemcy, a srebro przypadło Austriakom. Polacy sięgnęli po brąz.

Polscy skoczkowie hucznie świętowali zdobycie brązowego medalu

Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Andrzej Stękała kolejny raz przynieśli dumę polskim kibicom. Z imprezy w Niemczech przywiozą do kraju dwa medale. Złoto Żyły i brąz wywalczony w drużynie. Choć wielu kibiców liczyło na więcej przed startem mistrzostw, wynik ten należy uznać za bardzo udany.

Tak zresztą uważają sami skoczkowie, którzy już w hotelu świętowali wywalczenie krążka. Radość Polaków zarejestrowały kamery TVP Sport. Istnym wodzirejem był Piotr Żyła, który radośnie śpiewa. Z twarzy pozostałych członków kadry również nie schodził uśmiech.

Polacy wznieśli toast, a krótką mowę wygłosił trener Michal Doleżal, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę. Nie zabrakło także fajerwerków oraz… informacji o niewiarygodnym wyczynie Roberta Lewandowskiego, który zdobył w sobotę trzy gole w meczu z Borussią Dortmund.

W niedzielę Polacy ruszają w drogę powrotną do Polski. Czeka ich teraz długi rozbrat z występami w rywalizacji o stawkę. Z powodu odwołania Raw Air kolejne zawody odbędą się dopiero w dniach 25-28 marca.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)

  • Jan Błachowicz obronił tytuł mistrza świata UFC

  • Kamila Wybrańczyk wygrywa z Zusje na Fame MMA 9

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >