Mistrzostwa świata Żródło: screen - youtube.com/TVP Sport

Tak polscy skoczkowie świętowali brązowy medal (WIDEO)

7 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie zakończyły się dla naszych skoczków bardzo udanie. Polacy podczas sobotniego konkursu drużynowego zajęli trzecie miejsce i sięgnęli po brązowy medal. Wynik ten można uznać oczywiście za wielki sukces, zwłaszcza że w zawodach indywidualnych poza triumfem Piotra Żyły na skoczni normalnej, nasi skoczkowie radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Kamery Telewizji Polskiej zarejestrowały, jak Polacy świętowali zdobycie medali. Nie zabrakło śpiewów, fajerwerków i toastu.

  • W sobotę polscy skoczkowie wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym MŚ
  • Polacy musieli uznać wyższość jedynie Niemców i Austriaków
  • Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na świętowanie. Nasza kadra hucznie celebrowała wywalczenie cennego krążka

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie skończyły się już dla naszej reprezentacji w skokach narciarskich. Polacy ponownie mogą być dumni ze swoich ulubieńców, którzy w sobotę wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym. Wiemy, w jaki sposób świętowali oni swój wielki sukces.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie zakończyły się dla polskich skoczków

W sobotę miał miejsce ostatni akcent rywalizacji skoczków narciarskich podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Najlepsi zawodnicy tym razem stanęli na starcie rywalizacji w konkursie drużynowym. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji Polski, która jak zwykle zaliczała się do grona faworytów.

Polscy kibice mogli jednak w ostatnich dniach mieć sporo obaw, jeśli chodzi o występ naszej kadry. Poza Piotrem Żyłą, który został mistrzem świata na skoczni normalnej, pozostali nasi reprezentanci radzili sobie ze zmiennym szczęściem i zajmowali dalsze lokaty podczas rywalizacji indywidualnej.

Jan Błachowicz obronił tytuł mistrza świata UFCJan Błachowicz obronił tytuł mistrza świata UFCCzytaj dalej

Już seria próbna przed sobotnimi zawodami również nie napawała optymizmem. Polacy uzyskali w niej dopiero szóstą notę. W samych zawodach jednak wszystko się zmieniło.

Po siedmiu seriach skoków Biało-Czerwoni prowadzili nawet w rywalizacji. Skaczący jako ostatni w naszej drużynie Dawid Kubacki oddał jednak słabszy skok niż Karl Geiger i Stefan Kraft. Finalnie ze złota cieszyli się Niemcy, a srebro przypadło Austriakom. Polacy sięgnęli po brąz.

Polscy skoczkowie hucznie świętowali zdobycie brązowego medalu

Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Andrzej Stękała kolejny raz przynieśli dumę polskim kibicom. Z imprezy w Niemczech przywiozą do kraju dwa medale. Złoto Żyły i brąz wywalczony w drużynie. Choć wielu kibiców liczyło na więcej przed startem mistrzostw, wynik ten należy uznać za bardzo udany.

Tak zresztą uważają sami skoczkowie, którzy już w hotelu świętowali wywalczenie krążka. Radość Polaków zarejestrowały kamery TVP Sport. Istnym wodzirejem był Piotr Żyła, który radośnie śpiewa. Z twarzy pozostałych członków kadry również nie schodził uśmiech.

Polacy wznieśli toast, a krótką mowę wygłosił trener Michal Doleżal, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę. Nie zabrakło także fajerwerków oraz… informacji o niewiarygodnym wyczynie Roberta Lewandowskiego, który zdobył w sobotę trzy gole w meczu z Borussią Dortmund.

W niedzielę Polacy ruszają w drogę powrotną do Polski. Czeka ich teraz długi rozbrat z występami w rywalizacji o stawkę. Z powodu odwołania Raw Air kolejne zawody odbędą się dopiero w dniach 25-28 marca.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł