Swiatsportu.pl
Bayern Monachium

ANDREAS GEBERT/AFP/East News

Bayern Monachium wydał oświadczenie ws. Superligi

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Bayern Monachium jest jedną z trzech drużyn, które dostały od klubów założycielskich zaproszenie do dołączenia do Superligi. Mistrzowie Niemiec mieliby zyskać status równy klubom, które w poniedziałek ogłosiły powstanie nowych rozgrywek. Jak się okazuje,

Bayern Monachium dołączy do Superligi? Trwają spekulacje, czy mistrzowie Niemiec będą kolejnym klubem z europejskiego topu, który weźmie udział w nowopowstałych rozgrywkach najbogatszych klubów. Karl-Heinz Rummenigge, szef “Die Roten” wydał oficjalne oświadczenie na ten temat.

Bayern Monachium wydał oświadczenie ws. dołączenia do Superligi

Tematem numer jeden w sportowych mediach całego świata jest od wczoraj oczywiście informacja o utworzeniu Superligi. Najbogatsze kluby Europy ogłosiły już oficjalnie, że planują stworzyć własne rozgrywki. Komunikat ten wywołał absolutną burzę wśród kibiców, ekspertów, dziennikarzy i nawet samych piłkarzy.

Kluby, które stoją za utworzeniem Superligi to Arsenal, Chelsea, FC Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Inter Mediolan, Juventus i AC Milan. Oprócz wymienionej dwunastki zaproszenie do grona założycieli Superligi otrzymały jeszcze trzy kluby.

Dziennikarze “Der Spiegel” dotarli do dokumentów, które potwierdzają, że wspomniane trzy kluby to Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund i Bayern Monachium. Kluby z Niemiec i Francji nie zamierzają jednak dołączyć do Superligi. Borussia i Bayern wydały oficjalne komunikaty, w których potwierdzono, że są przeciwnikami utworzenia nowych rozgrywek.

Na oficjalnej stronie internetowej Bayernu Monachium pojawiło się specjalne oświadczenie Karla-Heinza Rummenigge. Szef aktualnych mistrzów Niemiec potwierdził, że klub stoi po stronie UEFA i nie będzie członkiem Superligi.

Bayern nie zagra w Superlidze. Zdecydowane stanowisko klubu

- Bayern nie brał udziału w planowaniu Superligi. Jesteśmy przekonani, że obecny układ w piłce nożnej gwarantuje poważne podstawy. Z zadowoleniem przyjmujemy reformę Ligi Mistrzów - powiedział Niemiec.

- To właściwy krok do zapewnienia rozwoju europejskiej piłce nożnej. Zmodyfikowana runda wstępna przyczyni się do większego napięcia i emocji w zawodach - dodał. 

- Nie uważam, by Superliga rozwiązała problemy finansowe europejskich klubów, wynikające z pandemii koronawirusa. Wszystkie drużyny powinny raczej solidarnie pracować nad tym, aby struktura kosztów, a przede wszystkim pensje piłkarzy i prowizje dla agentów, zostały dostosowane do przychodów. Cała europejska piłka stałaby się wtedy bardziej racjonalna - mówi Rummenigge.

Decyzja Bayernu Monachium oznacza, że z ulgą mogą odetchnąć kibice reprezentacji Polski. Jeśli bowiem klub zdecydowałby się wziąć udział w Superlidze, Robert Lewandowski mógłby wypaść z gry w reprezentacji Polski. To oczywiście wynik sankcji, jakie zapowiada dla uczestników nowych rozgrywek prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

Działacz zapowiedział, że wobec graczy klubów, które założyły Superligę, zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje. Obejmują one m.in. wykluczenie z rozgrywek reprezentacji narodowych na najważniejszych turniejach, czyli mistrzostwach świata i Europy. Na ten moment zagrożony takim wykluczeniem jest Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >