Swiatsportu.pl > Superliga

Superliga

Superliga

UEFA Superliga
19.03.2022 07:37 UEFA ukarała kluby Superligi. 9 z nich podpisało ugodę

UEFA ukarała kluby, które w kwietniu ogłosiły powstanie Superligi9 zespołów poniesie kary finansowe, oraz podpisało ugodę, która ma zapobiec podobnym inicjatywom w przyszłościReal Madryt, FC Barcelonę i Juventus Turyn czeka postępowanie przed Komisją DyscyplinarnąUEFA tak jak zapowiedziała, podjęła działania wobec dwunastu klubów, które w połowie kwietnia ogłosiły powstanie Superligi. Projekt upadł zaledwie po trzech dniach, ale konsekwencje swoich działań zespoły dopiero odczują.W piątek w godzinach popołudniowych UEFA poinformowała, że dziewięć klubów podpisało z nią ugodę. Chodzi o Manchester City, Manchester United, Liverpool FC, Tottenham, Chelsea FC, Arsenal FC, Atletico Madryt, Inter Mediolan i AC Milan.

FIFA
19.03.2022 07:37 Prezydent FIFA zapowiada bezlitosne kary dla założycieli Superligi

Prezydent FIFA Gianni Infantino zapowiedział surowe kary dla założycieli SuperligiNajpoważniejsze konsekwencje mogą ponieść Real Madryt, Barcelona i Juventus TurynKluby te nadal nie wycofały się oficjalnie z pomysłu utworzenia własnych rozgrywekGianni Infantino sugeruje, że giganci mogą zostać wykluczeni ze wszystkich rozgrywek pod egidą UEFA i FIFAFIFA nie zamierza stać z boku, jeśli chodzi o ukaranie klubów odpowiedzialnych za założenie Superligi. Wprawdzie swoje kary już zapowiedziała i powoli wdraża UEFA, ale to nie koniec. Gianni Infantino przyznał, że głównym pomysłodawcom Superligi grożą poważne konsekwencje także właśnie ze strony FIFA.

Real Madryt
19.03.2022 07:37 Real Madryt, Barcelona i Juventus odpowiadają na groźby UEFA

W piątek UEFA zapowiedziała surowe kary dla Realu Madryt, Barcelony i Juventusu za plany utworzenia SuperligiW sobotę wszystkie kluby wydały specjalne oświadczenie, w którym odpowiedziały na groźby UEFAReal, Barcelona i Juventus nie zamierzają ugiąć się pod presją UEFA, a jej działania uważają za bezprawneReal Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn to jedyne kluby, które wciąż nie rezygnują z pomysłu utworzenia Superligi. W sobotę kluby te wydały specjalne oświadczenie. Odpowiedziały w nim na planowane kary, jakie UEFA chce nałożyć na głównych pomysłodawców utworzenia niezależnych rozgrywek.

Juventus Turyn Serie A
19.03.2022 07:36 Juventus Turyn może być wyrzucony z Serie A

Juventus Turyn może bardzo dotkliwie odczuć konsekwencje przystąpienie do Superligi"Stara Dama" zostanie postawiona przed Komisją Dyscyplinarną UEFADo tego władze ligi mogą wyrzucić turyńczyków z Serie AJuventus Turyn od kilku tygodni jest w kryzysie. Drużyna pod wodzą trenera Andrei Pirlo spisuje się poniżej oczekiwań i nie tylko odpadła na wczesnym etapie Ligi Mistrzów, ale także straciła mistrzostwo kraju na rzecz Interu, a dodatkowo wciąż nie może być pewna miejsca w przyszłym sezonie Champions League.Do tego klub jest pod ciągłym ostrzałem z różnych stron za działania na rzecz powołania Superligi. W tym tygodniu UEFA zakomunikowała, że 9 klubów założycielskich podpisało ugodę, a pozostałe 3, czyli właśnie "Stara Dama", a także Real Madryt i FC Barcelona zostaną postawione przed Komisją Dyscyplinarną.

UEFA Superliga kara
19.03.2022 07:36 UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, FC Barcelonie i Juventusowi Turyn

UEFA w ostatnich dniach podpisała ugodę z dziewięcioma klubami, które założyły w kwietniu SuperligęTrzy pozostałe kluby: FC Barcelona, Real Madryt i Juventus Turyn staną przed postępowaniem dyscyplinarnymUEFA poinformowała, że wszczęła postępowanie przeciwko trzem gigantomUEFA od samego początku bardzo mocno sprzeciwiała się idei powstania Superligi, której powstanie 18 kwietnia ogłosiło 12 klubów z Anglii, Hiszpanii i Włoch. Pomysł upadł po kilku dniach, a europejska federacja zaczęła przechodzić do ofensywy.Kilka dni temu UEFA poinformowała, że 9 z 12 klubów założycielskich podpisało ugodę. Chodzi o Atletico Madryt, Inter Mediolan, AC Milan, Tottenham Hotspur, Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United i Liverpool.

Superliga UEFA
19.03.2022 07:31 UEFA szukuje pozew przeciwko klubom Superligi

Superliga została oficjalnie potwierdzona, w rozgeywkach ma wziąć udział 20 klubówNa razie ogłoszono listę 12. zespołów, które stoją za powstaniem rozgrywekUEFA planuje złożyć przeciwko klubom założycielskim pozew na gigantyczną kwotęSuperliga piłkarska została oficjalnie potwierdzona. W nocy 12. klubów założycielskich potwierdziło powstanie nowych rozgrywek całkowicie niezależnych od UEFA i de facto zburzy aktualny ład w futbolu.Superligę będą tworzyć: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn. Do tego ma dojść jeszcze 8 zespołów.

Wojciech Szczęsny reprezentacja Polska
19.03.2022 07:31 Wojciech Szczęsny nie zagra na Euro przez Superligę?

Wojciech Szczęsny może nie otrzymać pozwolenia na grę w reprezentacji Polski na mistrzostwach EuropyJest to związane z sankcjami, jakie UEFA planuje nałożyć na kluby, które utworzyły SuperligęSzczęsny to jedyny reprezentant Polski, który może bezpośrednio odczuć skutki decyzji UEFACzy Wojciech Szczęsny będzie mógł zagrać na zbliżających się mistrzostwach Europy? Na razie trudno odpowiedzieć na to pytanie. Polski bramkarz może na własnej skórze odczuć konsekwencje działań jego klubu, czyli Juventusu Turyn.Stara Dama razem z jedenastoma innymi europejskimi gigantami ogłosiła w niedzielę w nocy powstanie Superligi. Rozgrywek, które mają zrzeszać najlepsze kluby Europy i być całkowicie niezależne od UEFA.

Superliga UEFA
19.03.2022 07:31 Superliga ruszy jeszcze w tym roku?

12 europejskich klubów potwierdziło w niedzielę w nocy, że powstanie SuperligaStart rozgrywek jest zaplanowany na początek przyszłego sezonu, ale media spekulują, że może nastąpić już w sierpniu tego rokuDużo do powiedzenia w tej sprawie będzie miała decyzja FIFA, która stanęła po stronie UEFASuperliga została zapowiedziana w niedzielę w nocy. 12 klubów europejskich potwierdziło to, o czym spekulowano już od dłuższego czasu. Nowe rozgrywki mają zrzeszać najlepsze drużyny Starego Kontynentu i mają być niezależne od UEFA.W rozgrywkach docelowo ma brać udział 20 europejskich drużyn. 12 już poznaliśmy, to Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn.

Kibice Superliga
19.03.2022 07:31 Kibice przeciwni Superlidze

Kibice europejskich klubów jasno dają do zrozumienia, że są przeciwni powstaniu SuperligiFani wprost mówią, że władze ich klubów podążają za chciwością i zdradzili kibiców i ideały przyświecające piłce nożnejMocne słowa na temat powstających rozgrywek wypowiedziały także legendy futboluKibice w poniedziałek obudzili się w zupełnie nowej rzeczywistości piłkarskiej. W nocy niedzieli na poniedziałek 12 europejskich klubów oficjalnie potwierdziło powstanie Superligi, która ma być całkowicie niezależna od UEFA.W nowych rozgrywkach będą występować: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn. Do tego dojdzie jeszcze 8 kolejnych zespołów.

Bayern Monachium
19.03.2022 07:31 Bayern Monachium wydał oświadczenie ws. Superligi

Bayern Monachium dołączy do Superligi? Trwają spekulacje, czy mistrzowie Niemiec będą kolejnym klubem z europejskiego topu, który weźmie udział w nowopowstałych rozgrywkach najbogatszych klubów. Karl-Heinz Rummenigge, szef “Die Roten” wydał oficjalne oświadczenie na ten temat.

Superliga
19.03.2022 07:31 Superliga kusi Napoli. Złe wiadomości dla reprezentacji Polski

Superliga wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi w europejskim futbolu. Zdaniem włoskich dziennikarzy ofertę dołączenia do nowych rozgrywek otrzymało SSC Napoli, którego zawodnikiem jest Piotr Zieliński. Jeśli klub Polaka dołączy do Superligi, może to zrodzić poważny problem dla naszej reprezentacji.

FIFA
19.03.2022 07:31 Prezydent FIFA grozi gigantom Superligi

FIFA, w osobie prezydenta Gianniego Infantino zabrała głos na temat Superligi. Szwajcar zdecydowanie potępił pomysł utworzenia nowych rozgrywek. Infantino ostrzega pomysłodawców tego projektu.

Sternicy założycieli Superligi
19.03.2022 07:31 Chelsea i Manchester City rozważają wycofanie się z Superligi

W niedzielę wieczorem 12 czołowych klubów Europy zapowiedziało utworzenie SuperligiOkazuje się, że kary, jakie ma zamiar wystosować UEFA oraz głos kibiców, dały do myślenia dwóm zespołomChelsea oraz Manchester City mają rozważać wycofanie się z tego pomysłuRezygnację z udziału w tych rozgrywkach ogłosiło już kilka innych klubówLiga Mistrzów to rozgrywki, które od wielu lat elektryzują kibiców piłki nożnej. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z korzyści, jakie daje udział w LM. Kilkanaście największych klubów Europy od dłuższego czasu zgłasza swoje niezadowolenie wynikając ze domniemanego spadku prestiżu rozgrywek oraz zbyt skromnych nagród pieniężnych.Dlatego dwunastu europejskich potentatów futbolu ogłosiło w niedzielę oficjalne zamiary utworzenia Superligi, w której prawo gry miałyby niemal wyłącznie największe zespoły na kontynencie. Ponoć grono te miało zostać rozszerzone przynajmniej do dwudziestu drużyn, ale kilka z nich ogłosiło swoją rezygnację, a dwa poważnie zastanawiają się, czy ostatecznie nie wycofać się z tego pomysłu.

Florentino Perez
19.03.2022 07:31 Kolejne kluby rezygnują z Superligi, a kibice i piłkarze protestują

Nieoficjalnie Atletico Madryt, Chelsea oraz Manchester City miały zrezygnować członkostwa w SuperlidzeKolejne trzy wielkie zespoły również bardzo poważnie rozważają taką decyzjęWedług medialnych doniesień dyrektorzy dwóch drużyn założycielskich pożegnali się już z pracąPonoć nawet Florentino Perez zamierza lada moment wywiesić „białą flagę”Superliga ma/miała być tworem, który zrzeszałby największe kluby Europy. Dwanaście klubów założycielskich planowało, lub jeszcze planuje utworzenie 20-zespołowych rozgrywek, które miałyby przyćmić Ligę Mistrzów. To może jednak się nie wydarzyć.Według doniesień pojawiających się w mediach kolejne kluby mają rezygnować z udziału w tworzeniu Superligi. Wcześniej pisaliśmy dla Was o dwóch zespołach angielskich, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Teraz mówi się o Atletico Madryt i kolejnych trzech klubach.

Superliga kluby
19.03.2022 07:31 Co dalej z Superligą? Jest oficjalne oświadczenie

Superliga po dwóch rozsypała się jak domek z kart. Kolejne kluby oficjalnie wycofują się z projektuNa tym jednak nie koniec walki o zmianę futbolu, jaki znamy dotychczasWładze Superligi wydały oświadczenie, w którym przekonują, że dalsze prace nad projektem muszą być kontynuowaneSuperliga oficjalnie zaprezentowana w niedzielę w nocy. Od samego początku ten projekt wydawał się kontrowersyjny i przeciwko niemu stały ligi piłkarskie ramię w ramię z UEFA i FIFA oraz kibicami.Ci ostatni, szczególnie w Anglii dali mocny wyraz swojemu niezadowoleniu protestując pod stadionami swoich ukochanych drużyn. Presja ze strony władz piłkarskich, kibiców i groźba kolejnych sankcji spowodowała, że we wtorek z Superligi zaczęły się wycofywać angielskie zespoły.

UEFA Superliga
19.03.2022 07:31 UEFA przekupiła angielskie kluby?

UEFA dopięła swego i doprowadziła do upadku Superligi, zanim ta rozpoczęła swoje rozgrywkiWe wtorek z uczestnictwa w nowych rozgrywkach wycofały się wszystkie angielskie kluby początkowo zaangażowane w projektHiszpańskie media informują, że UEFA przekupiła zespoły Premier League, aby te wystąpiły z rozgrywekUEFA na razie może świętować. Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu upada pomysł utworzenie Superligi. Przypomnijmy, w niedzielę 12 klubów europejskich (Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn) ogłosiło powstanie rozgrywek, które będą zrzeszały 20 najlepszych klubów w Europie.Od samego początku ten pomysł spotkał się z ogromną krytyką ze strony UEFA, FIFA, przedstawicieli klubów i lig z całej Europy. Do tego, jawnie przeciwko utworzeniu tych rozgrywek wypowiadały się legendy piłki nożnej, a kibice organizowali protesty pod stadionami.

Superliga kluby
19.03.2022 07:31 Kolejne kluby opuszczają Superligę

Superliga przestaje istnieć trzy dni po ogłoszeniu jej powstaniePo wycofaniu się angielskich zespołów dołączyły do nich Atletico Madryt, Inter Mediolan, AC Milan i Juventus TurynWycofanie się kolejnych klubów powoduje, że Superliga de facto zostanie rozwiązanaSuperliga została ogłoszona w niedzielę po północy. 12 europejskich klubów zdecydowało się utworzyć własne rozgrywki, po to, aby móc częściej ze sobą rywalizować i dzięki temu zarobić więcej pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych.Projekt od początku spotkał się z wielkim sprzeciwem UEFA, FIFA, przedstawicieli lig europejskich oraz kibiców. Presja ze strony fanów, a także groźba kolejnych sankcji spowodowała, że jeszcze we wtorek zaczęły się wykruszać pierwsze kluby.

Liga Mistrzów UEFA
19.03.2022 07:31 UEFA zatwierdziła nową Ligę Mistrzów

Liga Mistrzów od 2024 roku przejdzie rewolucyjne zmianyPorzucony zostanie podział na osiem grup, a dodatkowo zwiększona zostanie liczba drużynW założeniu ma to spowodować częstsze mecze pomiędzy najlepszymi drużynamiLiga Mistrzów przejdzie przez rewolucyjne zmiany. W poniedziałek Komitet Wykonawczy UEFA jednogłośną decyzją zatwierdził nowy format rozgrywek, który ma wejść w życie od sezonu 2024/2025.O wprowadzonych zmianach mówiło się już od dłuższego czasu. Kibice będą musieli się pożegnać z ośmiome czterozespołowymi grupami w fazie grupowej. W nowym formacie weźmie udział nie 32, a 36. zespołów, które w pierwszej utworzą jedną, wielką grupę.

Real Madryt
19.03.2022 07:31 Real Madryt wykluczony z Ligi Mistrzów?

Real Madryt zostanie wykluczony z półfinałów Ligi Mistrzów? Takie doniesienia pojawiły się w światowych mediach, gdy szef “Królewskich” Florentino Perez wystąpił z pomysłem utworzenia Superligi. Aleksander Ceferin, prezydent UEFA w rozmowie z dziennikarzami zdradził, czy hiszpański klub faktycznie zostanie zdyskwalifikowany.

UEFA Liga Mistrzów
19.03.2022 07:31 UEFA podjęła decyzję w sprawie półfinałów Ligi Mistrzów

UEFA podjęła decyzję w sprawie tegorocznych półfinałów Ligi MistrzówMedia donosiły, że wykluczeni mogą zostać Real Madryt, Manchester City i Chelsea Londyn, czyli kluby, które przyłączyły się do SuperligiW piątek kibice poznali ostateczną decyzję europejskiej federacji w tej sprawieOd kilku dni trwała batalia pomiędzy UEFA a dwunastoma europejskimi klubami, które zdecydowały się utworzyć Superligę. Europejska federacja od samego początku była przeciwna temu pomysłowi i zapowiadała dotkliwe sankcje dla wszystkich zbuntowanych ekip.Jedną z nich miało być wykluczenie z europejskich pucharów. I choć pomysł Superligi upadł po trzech dniach, to UEFA wciąż zamierza ukarać separatystów. Media informowały, że kluby założycielskie Superligi mogą zostać wykluczone nawet z obecnej sezonu europejskich pucharów.

Superliga Juventus Danilo
19.03.2022 07:31 Danilo krytykuje działania UEFA

Superliga wprowadziła wielkie zamieszanie w piłce nożnejPo stronie kontrowersyjnego pomysły stanął obrońca Juventusu Turyn DaniloBrazylijczyk w mocnych słowach skrytykował UEFA za jej dotychczasowe działaniaSuperliga w założeniu klubów założycielskich miała zrewolucjonizować futbol. Projekt został ogłoszony w niedzielę, a we wtorek pierwsze kluby zaczęły się z niego wycofywać. Pomysł utworzenia nowych rozgrywek podzielił środowisko piłkarskie.Jedni krytykowali projekt, argumentując, że został utworzony z chciwości zaangażowanych klubów. Znaleźli się także tacy, którzy przyznają racje działaniom Superligi. Do tych drugich należy zawodnik Juventusu Turyn, Danilo.

Władimir Putin
19.03.2022 07:31 Władimir Putin ma stać za wycofaniem się Chelsea z Superligi

Władimir Putin ma stać za wycofaniem się Chelsea z SuperligiPrezydent Rosji ponoć zadzwonił do Romana Abramowicza i powiedział mu, co „powinien” zrobićWszystko ma być związane z tym, że Gazprom jest jednym z głównych sponsorów Ligi MistrzówChelsea była jednym z dwunastu klubów, które miały utworzyć nowe rozgrywki pod nazwą Superliga. Na razie wydaje się, że plan spalił na panewce, ponieważ zdecydowana większość drużyn postanowiła wycofać się z tego pomysłu. W tym gronie znalazła się również właśnie ekipa z Londynu.Czołowe niemieckie gazety podają, że za decyzją „The Blues” miał stać Władimir Putin! Prezydent Rosji miał zadzwonić do Romana Abramowicza i interweniować w sprawie rezygnacji z udziału w tworzeniu Superligi. Dla Rosjan jest to kluczowa sprawa pod względem wizerunkowym i klubowym, ponieważ Gazprom jest jednym z głównych sponsorów Ligi Mistrzów.

Superliga pieniądze
19.03.2022 07:31 Wyciekły umowy między klubami Superligi

Superliga upadła zaledwie 3 dni od jej ogłoszeniaDo mediów wyciekły zapisy umów między 12 klubami założycielskimiZa opuszczenie Superligi grozi kara 130 milionów euro karySuperliga, o której mówiło się już od dłuższego czasu, oficjalnie została zaprezentowana w ubiegłą niedzielę. Nowe rozgrywki miały zrewolucjonizować cały futbol, a co bardziej istotne zapewnić ogromny zastrzyk gotówki uczestnikom.Każdy klub na starcie miał otrzymać między 100 a 350 milionów euro. Sama pula nagród miała wynieść ok. 4 miliardy euro. Przeciwko temu pomysłowi byli eksperci, inne kluby, a przede wszystkim kibice.

FIFA Liga Światowa
19.03.2022 07:31 FIFA rozważa utworzenie Ligi Światowej

FIFA planuje utworzenie nowych rozgrywekUtworzona miałaby zostać Liga Światowa uwzględniające kluby z całego świataDoniesienia potwierdził członek rady FIFAFIFA podobnie jak UEFA, a także kibice i eksperci była przeciwna utworzeniu Superligi. Jej utworzenie w ubiegłym tygodniu zapowiedziało 12 europejskich klubów z Premier League, Serie A i La Liga.Teraz światowa organizacja ustami jednego ze swoich wysoko postawionych członków informuje o rozgrywkach podobnych do Superligi, ale rozszerzonych na kluby z pozostałych kontynentów.