Swiatsportu.pl
FIFA

JOE KLAMARAFPEast News

Prezydent FIFA zapowiada bezlitosne kary dla założycieli Superligi

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

FIFA, podobnie jak UEFA, nie zamierza pobłażać klubom odpowiedzialnym za projekt tzw. Superligi. Szef FIFA, Gianni Infantino, w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem “AS" zapowiedział surowe kary dla głównych pomysłodawców utworzenia nowych rozgrywek. W najgorszej sytuacji są Real Madryt oraz Juventus, które w dalszym ciągu planują stworzenie własnego turnieju.

  • Prezydent FIFA Gianni Infantino zapowiedział surowe kary dla założycieli Superligi

  • Najpoważniejsze konsekwencje mogą ponieść Real Madryt, Barcelona i Juventus Turyn

  • Kluby te nadal nie wycofały się oficjalnie z pomysłu utworzenia własnych rozgrywek

  • Gianni Infantino sugeruje, że giganci mogą zostać wykluczeni ze wszystkich rozgrywek pod egidą UEFA i FIFA

FIFA nie zamierza stać z boku, jeśli chodzi o ukaranie klubów odpowiedzialnych za założenie Superligi. Wprawdzie swoje kary już zapowiedziała i powoli wdraża UEFA, ale to nie koniec. Gianni Infantino przyznał, że głównym pomysłodawcom Superligi grożą poważne konsekwencje także właśnie ze strony FIFA.

FIFA chce surowo ukarać założycieli Superligi

Niczym bumerang powraca temat Superligi. Wprawdzie większość klubów, które zaangażowały się w projekt utworzenia niezależnych rozgrywek dla najbogatszych klubów, szybko wycofała się z tych planów, UEFA i FIFA nie zamierzają puścić płazem tej skandalicznej niesubordynacji.

Wczoraj informowaliśmy o ugodzie, jaką podpisało z UEFA z dziewięcioma klubami, które wchodziły w skład założycieli Superligi. Porozumienie osiągnięto z Arsenalem, Manchesterem United, Manchesterem City, Liverpoolem, Chelsea, Tottenhamem Hotspur, Interem Mediolan, AC Milan i Atletico Madryt.

Kluby te zgodziły się na dobrowolną wpłatę w łącznej wysokości 15 mln euro na rozwój piłki nożnej wśród młodych i utalentowanych zawodników. Dodatkowo wymienione kluby zostały objęte specjalnymi sankcjami na wypadek dalszych planów utworzenia własnych rozgrywek, niezależnych od struktur UEFA. Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą Realowi Madryt, FC Barcelonie i Juventusowi. Więcej na ten temat TUTAJ.

Teraz do tematu odniósł się także prezydent FIFA Gianni Infantino. Podobnie jak UEFA, również FIFA zamierza odpowiednio ukarać kluby, które nadal nie porzuciły pomysłu utworzenia Superligi. Chodzi właśnie o Real, Barcelonę i Juventus. 

Real Madryt, Barcelona i Juventus będą surowo ukarane przez FIFA

Szef FIFA przyznał w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem “AS”, że założycielom Superligi grozi w dalszym ciągu wykluczenie nie tylko z rozgrywek pod egidą UEFA. Infantino nie zdradził konkretów, ale zapowiedział, że kary mogą być bardzo dotkliwe. 

- Jeśli chodzi o sankcje, to istnieją niezależne i kompetentne organy, które przeanalizują, co należy zrobić w tym zakresie. Nie wykluczam, że kary będą obowiązywały na poziomie futbolu krajowego, europejskiego, a nawet światowego - powiedział szef FIFA.

- Powiedziałem to już raz, ale powtórzę kolejny. Albo kluby chcą być częścią struktur piłkarskich, albo będą musiały ponieść konsekwencje. To oczywiste i jestem pewien, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę - dodał stanowczo. 

- UEFA zadecyduje, jakie działania będą najlepsze dla całych rozgrywek. Oczywiście, musimy być surowi i gotowi do podjęcia zdecydowanych działań, nie tracąc z oczu możliwości znalezienia wspólnych rozwiązań - zakończył Infantino.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >