Fifa

FIFA

Baraże eliminacji mistrzostw świata UEFA FIFA Paulo Sousa
19.03.2022 07:57 UEFA chce wielkich zmian przed barażami. Trwają rozmowy z FIFA

Baraże eliminacji mistrzostw świata z udziałem Polaków zaplanowane są na marzec przyszłego roku, a ich losowanie odbędzie się już w przyszły piątek. Na kilka dni przed ceremonią może dojść do wielkiej zmiany w regulaminie. UEFA wysłała wniosek do FIFA z prośbą o amnestię dla piłkarzy, którzy są zagrożeni żółtymi kartkami.Baraże eliminacji mistrzostw świata w ostatnich dniach to jeden z ważniejszych tematów sportowych w Polsce. Biało-Czerwoni w ubiegły piątek po wygranej z Andorą 4:1 zapewnili sobie w nich miejsce, a spotkaniem z Węgrami mogli zagwarantować sobie rozstawienie. Jednak porażka 1:2 powoduje, że kadra w marcu pierwszy mecz zagra na pewno na wyjeździe i może trafić na potencjalnie silniejszego rywala.

EN 01502091 0249
19.03.2022 07:56 Bolesny spadek Polaków w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski na zakończenie eliminacji mistrzostw świata pokonała Andorę 4;1 i przegrała z Węgrami 1:2. Przez porażkę nasi piłkarze stracili rozstawienie w barażach o awans na mundial. To jednak nie koniec złych wieści. Polska zanotowała także spadek w najnowszym rankingu FIFA.Reprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFA. Po porażce w meczu z Węgrami podopieczni Paulo Sousy przesunęli się o kilka pozycji w dół zestawienia. Liderami nadal pozostają Belgowie.

Projekt bez tytułu (78)
19.03.2022 07:52 Albania może zostać ukarana za zachowanie kibiców. FIFA wszczęła śledztwo

Polska - Albania zakończył się w oparach skandalu. Mecz został przerwany w 79. minucie tuż po bramce dla Biało-Czerwonych. Bulwersujące sceny miały także miejsce w meczu Anglii z Węgrami, gdzie doszło do zamieszek z udziałem przyjezdnych kibiców. Śledztwo w sprawie obu incydentów wszczęła FIFA, która zapowiedziała politykę "zero tolerancji".Wtorkowy mecz Polska - Albania jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wzbudzał wielkie emocje. Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania miejscowi fani zaatakowali kibiców Biało-Czerwonych, a wielkie emocje obecne były także na trybunach już podczas samego spotkania.

Puchar Świata FIFA
19.03.2022 07:47 Mistrzostwa świata co dwa lata? Pomysł FIFA wspiera Arsene Wenger, znamy szczegóły

Idea rozgrywania mistrzostw świata rozgrywanych co dwa lata staje się coraz bardziej realna. FIFA pracuje nad planem zrealizowania tego pomysłu. Dlatego międzynarodowa federacja piłkarska zaprosiła do współpracy Arsena Wengera. Legendarny trener Arsenalu jest zwolennikiem tej koncepcji i to właśnie on ma przedstawić kolejne szczegóły. FIFA pracuje nad koncepcją rozgrywania mundialu co dwa lataFederacja zatrudniła nawet Arsena Wengera w roli konsultanta tego projektu Kibice są zdecydowanie przeciwni temu pomysłowi Swojego poparcia tej idei nie wyraża także UEFAMistrzostwa świata są turniejem uwielbianym przez kibiców. Fani piłki nożnej cenią go sobie za wyjątkowość i czteroletnie oczekiwanie na kolejną edycję. FIFA zamierza jednak doprowadzić do rewolucji w tej kwestii i organizować mundial co dwa lata. Takie plany wywołały wściekłość organizacji kibicowskich ze wszystkich kontynentów na kuli ziemskiej. Na dodatek koncepcja nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. FIFA zaprosiła do prac na tym projektem Arsena Wengera. Francuz otrzymał funkcję specjalnego konsultanta, który jest orędownikiem tego pomysłu. To właśnie on ma przedstawić szczegóły rozgrywania MŚ co dwa lata, a udział w specjalnym spotkaniu wzięli również udział Michael Owen i John Terry.

KIRILL KUDRYAVTSEVAFPEast News
19.03.2022 07:44 Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Tak źle nie było od lat

Reprezentacja Polski zanotowała mocny spadek w najnowszym rankingu FIFA. “Biało-Czerwoni” po zupełnie nieudanym występie na Euro 2020 znajdują się na najniższym miejscu od lat. Nasza kadra spadła na odległe w porównaniu do pozycji z ostatnich lat miejsce. Poznaliśmy najnowszy ranking FIFA, który uwzględnia występy drużyn narodowych na najważniejszych turniejach tego rokuPolacy zanotowali niestety dotkliwy spadek po fatalnym występnie podczas Euro 2020"Biało-Czerwoni" znaleźli się na najniższym od ponad pięciu lat miejscu. Nasza kadra aktualnie zajmuje 27. lokatęReprezentacja Polski zanotowała spadek w najnowszym rankingu FIFA. Podopieczni Paulo Sousy po nieudanym starcie na Euro 2020 znaleźli się na 27. miejscu. To najgorsza pozycja od ponad pięciu lat.

Polscy piłkarze w meczu ze Słowacją
19.03.2022 07:41 Piłka nożna jaką znamy, odejdzie do lamusa? Szokujące doniesienia o planach FIFY

Piłka nożna, jaką znamy, może niedługo odejść w niepamięć. Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" ujawnia szokujące plany FIFA. Według gazety międzynarodowa federacja piłkarska zamierza wprowadzenie radykalnych zmian w zasadach meczów piłki nożnej i chce je przetestować. Rewolucja miałaby na celu przyciągnąć młodych adeptów tej dyscypliny. FIFA rozważa gruntowne zmiany w piłce nożnej Federacja planuje przetestować nowe zasady Te dotyczyłyby gry 2x30 minut oraz autów "z nogi", ale to nie wszystkoObecna formuła rozgrywania meczów piłki nożnej ma pewnie niedociągnięcia. Piłkarze często kradną minuty w trakcie spotkania, a zwłaszcza w doliczonym czasie gry poprzez symulowanie, czy długie wznowienia gry. Przy rzutach z autu wielokrotnie zawodnicy potrafią przemieścić się o kilka ładnych metrów od miejsca wskazanego na wykonanie tego elementu przez arbitra. Te niedoskonałości dostrzega FIFA, która według dziennika "Mundo Deportivo" rozważa drastyczne zmiany w futbolowej rozgrywce. Hiszpańska gazeta podaje, że nowe zasady miałby zostać przetestowane już podczas grudniowego turnieju Future of Football Cup 2021.

FIFA
19.03.2022 07:37 Prezydent FIFA zapowiada bezlitosne kary dla założycieli Superligi

Prezydent FIFA Gianni Infantino zapowiedział surowe kary dla założycieli SuperligiNajpoważniejsze konsekwencje mogą ponieść Real Madryt, Barcelona i Juventus TurynKluby te nadal nie wycofały się oficjalnie z pomysłu utworzenia własnych rozgrywekGianni Infantino sugeruje, że giganci mogą zostać wykluczeni ze wszystkich rozgrywek pod egidą UEFA i FIFAFIFA nie zamierza stać z boku, jeśli chodzi o ukaranie klubów odpowiedzialnych za założenie Superligi. Wprawdzie swoje kary już zapowiedziała i powoli wdraża UEFA, ale to nie koniec. Gianni Infantino przyznał, że głównym pomysłodawcom Superligi grożą poważne konsekwencje także właśnie ze strony FIFA.

FIFA
19.03.2022 07:31 Prezydent FIFA grozi gigantom Superligi

FIFA, w osobie prezydenta Gianniego Infantino zabrała głos na temat Superligi. Szwajcar zdecydowanie potępił pomysł utworzenia nowych rozgrywek. Infantino ostrzega pomysłodawców tego projektu.

FIFA Liga Światowa
19.03.2022 07:31 FIFA rozważa utworzenie Ligi Światowej

FIFA planuje utworzenie nowych rozgrywekUtworzona miałaby zostać Liga Światowa uwzględniające kluby z całego świataDoniesienia potwierdził członek rady FIFAFIFA podobnie jak UEFA, a także kibice i eksperci była przeciwna utworzeniu Superligi. Jej utworzenie w ubiegłym tygodniu zapowiedziało 12 europejskich klubów z Premier League, Serie A i La Liga.Teraz światowa organizacja ustami jednego ze swoich wysoko postawionych członków informuje o rozgrywkach podobnych do Superligi, ale rozszerzonych na kluby z pozostałych kontynentów.