UEFA Liga Mistrzów Żródło: HAROLD CUNNINGHAM/AFP/East News

UEFA podjęła decyzję w sprawie półfinałów Ligi Mistrzów

23 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

UEFA podjęła decyzję dotyczącą zbuntowanych klubów, które przyłączyły się do Superligi, a które jednocześnie wciąż walczą w europejskich pucharach. Media donosiły, że z półfinału tegorocznej Ligi Mistrzów mogą zostać wykluczone Real Madryt, Chelsea i Manchester City. W piątek poznaliśmy oficjalne stanowisko UEFA w tej sprawie.

  • UEFA podjęła decyzję w sprawie tegorocznych półfinałów Ligi Mistrzów
  • Media donosiły, że wykluczeni mogą zostać Real Madryt, Manchester City i Chelsea Londyn, czyli kluby, które przyłączyły się do Superligi
  • W piątek kibice poznali ostateczną decyzję europejskiej federacji w tej sprawie

Od kilku dni trwała batalia pomiędzy UEFA a dwunastoma europejskimi klubami, które zdecydowały się utworzyć Superligę. Europejska federacja od samego początku była przeciwna temu pomysłowi i zapowiadała dotkliwe sankcje dla wszystkich zbuntowanych ekip.

Jedną z nich miało być wykluczenie z europejskich pucharów. I choć pomysł Superligi upadł po trzech dniach, to UEFA wciąż zamierza ukarać separatystów. Media informowały, że kluby założycielskie Superligi mogą zostać wykluczone nawet z obecnej sezonu europejskich pucharów.

UEFA podjęła decyzję w sprawie Ligi Mistrzów

To by oznaczało, że w półfinale Ligi Mistrzów nie mogliby zagrać piłkarze Realu Madryt, Chelsea Londyn i Manchesteru City, czyli trzech z czterech półfinalistów. Na placu boju pozostałoby jedynie PSG.

Z kolei z półfinału Ligi Europy wykluczeni by zostali Manchester United i Arsenal, czyli kolejne dwa z sześciu angielskich klubów, które przystąpiły do Superligi. Pozostali półfinaliści LE to AS Roma i Villareal.

Nie żyje Terrence Clarke. Miał szansę na dużą karierę w NBANie żyje Terrence Clarke. Miał szansę na dużą karierę w NBACzytaj dalej

Zgodnie z medialnymi zapowiedziami UEFA w piątek podjęła decyzję w sprawie półfinałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Komitet Wykonawczy podjął decyzję o braku ingerencji w trwające rozgrywki. To oznacza, że wszystkie spotkania odbędą się zgodnie z planem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez hiszpańskie i włoskie media UEFA zdecydowała, że w tym sezonie nie ukarze żadnego z klubów. Nie oznacza to jednak, że europejska federacja nie zdecyduje się ukarać założycieli Superligi w przyszłości.

Liga Mistrzów zgdnie z planem

Poza wspomnianą już piątką w Superlidze mieli występować: AC Milan, Inter Mediolan, Juventus Turyn, Atletico Madryt, FC Barcelona, Tottenham Hotspur i Liverpool. Przeciwko temu pomysłowi była nie tylko UEFA i FIFA, ale także legendy piłki nożnej i kibice.

- Na kongresie zawnioskowałem, żeby od razu wykluczyć kluby "superligowe" z rozgrywek krajowych, co wsparł - zwracając się do mnie jako pomysłodawcy - Alexander Ceferin - powiedział członek Komitetu Wykonawczego i wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

- Panowie, wyciągnijmy to wyżej, dajmy jasny sygnał, że nie będzie żadnych negocjacji" - powiedziałem. To był dla nich cios - wyjawił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsze mecze półfinałowe Ligi Mistrzów zaplanowane są na wtorek i środę. 27 kwietnia Real Madryt na własnym stadionie podejmie Chelsea, a dzień później PSG zagra na własnym stadionie z Manchesterem City. Rewanże tydzień później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł