Superliga Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Superliga kusi Napoli. Złe wiadomości dla reprezentacji Polski

20 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Superliga to obecnie najgorętszy temat w światowym futbolu. 12 klubów ogłosiło w nocy z niedzieli na poniedziałek, że zamierzają utworzyć własne rozgrywki. Pierwotny plan potentatów europejskiego futbolu jednak nie do końca wypalił, gdyż Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain odrzuciły możliwość dołączenia do owej ligi. Jak donoszą włoskie media, teraz Napoli miało otrzymać takie zaproszenie. Może to zrodzić poważny problem dla reprezentacji Polski.

Superliga wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi w europejskim futbolu. Zdaniem włoskich dziennikarzy ofertę dołączenia do nowych rozgrywek otrzymało SSC Napoli, którego zawodnikiem jest Piotr Zieliński. Jeśli klub Polaka dołączy do Superligi, może to zrodzić poważny problem dla naszej reprezentacji.

Superliga szuka kolejnych chętnych. Oferta dla klubu Polaka

Każda kolejne godzina przynosi nowe informacje na temat Superligi. Pierwotny plan 12 klubów założycielskich spalił na panewce, gdyż na propozycję przystania do rozgrywek nie zgodziły się Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain. Inicjatorzy przedsięwzięcia zmuszeni są poszukać kolejnych chętnych.

Michał Pazdan wróci do Ekstraklasy?Michał Pazdan wróci do Ekstraklasy?Czytaj dalej

Od poniedziałku spekulowano, że propozycję dołączenia do Superligi otrzymało także FC Porto. Zdaniem mediów Portugalczycy jednak odmówili. Do działania postanowił przystąpić zatem sponsor rozgrywek, a więc JP Morgan, jeden z największych holdingów finansowych na świecie.

“Corriere dello Sport” podaje, że przedstawiciele JP Morgan postanowili zwrócić się do kolejnego klubu z włoskiej Serie A. Ofertę dołączenia do Superligi dostało SSC Napoli, którego piłkarzem jest Piotr Zieliński.

- Wysłannik JP Morgan skontaktował się z Napoli, aby wprowadzić ten klub do nowego projektu - donoszą włoscy dziennikarze. Jeśli informacje te są prawdziwe, a Napoli zdecyduje się na dołączenie do Superligi, może to zrodzić poważny problem dla reprezentacji Polski.

Napoli kuszone przez Superligę

Wszystko przez restrykcje, jakie zapowiada UEFA dla klubów, które wezmą udział w rozgrywkach Superligi. Oprócz kar dla samych klubów sankcje zostaną nałożone także na graczy owych drużyn. Jak zapowiada prezydent UEFA Aleksander Ceferin, nie mogliby oni m.in. grać na mistrzostwach Europy i świata.

- Zawodnicy występujący w Superlidze nie będą mogli grać na mundialu i mistrzostwach Europy. Nie dostaną zgody na grę w drużynach narodowych- otwarcie zadeklarował Ceferin podczas zorganizowanej w poniedziałek konferencji prasowej.

Na ten moment nie wiadomo, czy Napoli przyjmie ofertę. Perspektywa ogromnego zarobku i gry z gigantami europejskiej piłki może być jednak kusząca właściciela włoskiego klubu dla Aurelio De Laurentiisa.

Jeśli Napoli dołączy do Superligi, a UEFA wprowadzi zapowiedziane sankcje dla piłkarzy, reprezentacja Polski otrzyma potężny cios. Piotr Zieliński, który na co dzień reprezentuje Napoli, to jeden z najważniejszych zawodników Biało-Czerwonych.

W gronie założycieli Superligi są na razie trzy włoskie drużyny. Są to oczywiście Inter Mediolan, AC Milan i Juventus Turyn.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł