Swiatsportu.pl
Real Madryt

A. Perez Meca/Imago Sport and News/East News

Real Madryt, Barcelona i Juventus odpowiadają na groźby UEFA

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn wydały w sobotę specjalne oświadczenie w odpowiedzi na kary, jakie zapowiedziała UEFA dla założycieli Superligi. Giganci La Liga i Serie A to jedyne zespoły, które nadal nie wycofały się z planu założenia własnych rozgrywek. W oświadczeniu wyraziły oburzenie działaniami UEFA, które uważają za bezprawne i mówią nawet o przestępstwie.

  • W piątek UEFA zapowiedziała surowe kary dla Realu Madryt, Barcelony i Juventusu za plany utworzenia Superligi

  • W sobotę wszystkie kluby wydały specjalne oświadczenie, w którym odpowiedziały na groźby UEFA

  • Real, Barcelona i Juventus nie zamierzają ugiąć się pod presją UEFA, a jej działania uważają za bezprawne

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn to jedyne kluby, które wciąż nie rezygnują z pomysłu utworzenia Superligi. W sobotę kluby te wydały specjalne oświadczenie. Odpowiedziały w nim na planowane kary, jakie UEFA chce nałożyć na głównych pomysłodawców utworzenia niezależnych rozgrywek.

Real Madryt, Barcelona i Juventus odpowiadają na groźby UEFA

Ciąg dalszy zamieszania w związku z Superligą. W piątek prezydent UEFA Aleksander Ceferin ogłosił, jakie kary czekają na założycieli niezależnych rozgrywek. Dziewięć klubów, które już wycofały się z projektu, mogą liczyć na łagodniejsze traktowanie i jedynie karę finansową. Więcej TUTAJ.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku Realu Madryt, Juventusu i FC Barcelony. Te kluby nadal nie porzuciły pomysłu utworzenia własnych rozgrywek i nie zamierzają tego zrobić. Działania UEFA nazywają natomiast bezprawnymi. W sobotę wydały wspólnie specjalne oświadczenie. 

- Kluby założycielskie cierpiały i nadal cierpią z powodu niedopuszczalnych nacisków, gróźb i przestępstw ze strony osób trzecich, aby porzucić projekt, a tym samym zrzec się ich prawa i obowiązku dostarczania rozwiązań dla ekosystemu piłki nożnej poprzez konkretne propozycje i konstruktywny dialog. Jest to niedopuszczalne w świetle prawa - czytamy. 

Real, Barcelona i Juventus zwróciły także uwagę na to, że sądy są po ich stronie. Nakazały UEFA i FIFA wstrzymanie się od przeszkadzania w utworzeniu Superligi. Hiszpanie i Włosi dodali także, że zawsze chcieli dialogu z UEFA i rozgrywki ruszyłyby tylko za jej zgodą oraz akceptacją FIFA.

- Kluby założycielskie wyraźnie zgodziły się, że Superliga odbędzie się tylko wtedy, gdy takie rozgrywki zostaną uznane przez UEFA i/lub FIFA - dodano w komunikacie. 

Giganci nie chcą ugiąć się pod presją UEFA i FIFA

Cały czas Real Madryt, FC Barcelona i Juventus podtrzymują także, że utworzenie Superligi miało przynieść jedynie korzyści dla piłki nożnej. Podkreślono, że działania UEFA są niedopuszczalne. Z oświadczenia można wywnioskować, że kluby nie ustaną w próbach utworzenia własnych rozgrywek.

- Z przykrością stwierdzamy, że inne kluby założycielskie znalazły się w sprzecznej sytuacji, kiedy podpisywali ugodę z UEFA. Istotne kwestie, które doprowadziły do założenia Superligi, nie zniknęły. Dla dobra piłki nożnej i stabilności finansowej mamy obowiązek działać w sposób odpowiedzialny i wytrwale szukać adekwatnych rozwiązań, pomimo niedopuszczalnych nacisków i gróźb ze strony UEFA - napisano.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >