Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Juventus Turyn może być wyrzucony z Serie A
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:36

Juventus Turyn może być wyrzucony z Serie A

Juventus Turyn Serie A
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
  • Juventus Turyn może bardzo dotkliwie odczuć konsekwencje przystąpienie do Superligi

  • "Stara Dama" zostanie postawiona przed Komisją Dyscyplinarną UEFA

  • Do tego władze ligi mogą wyrzucić turyńczyków z Serie A

Juventus Turyn od kilku tygodni jest w kryzysie. Drużyna pod wodzą trenera Andrei Pirlo spisuje się poniżej oczekiwań i nie tylko odpadła na wczesnym etapie Ligi Mistrzów, ale także straciła mistrzostwo kraju na rzecz Interu, a dodatkowo wciąż nie może być pewna miejsca w przyszłym sezonie Champions League.

Do tego klub jest pod ciągłym ostrzałem z różnych stron za działania na rzecz powołania Superligi. W tym tygodniu UEFA zakomunikowała, że 9 klubów założycielskich podpisało ugodę, a pozostałe 3, czyli właśnie "Stara Dama", a także Real Madryt i FC Barcelona zostaną postawione przed Komisją Dyscyplinarną.

Juventus Turyn wyrzucony z Serie A

Media spekulują, że UEFA może podjąć decyzję, że wszystkie trzy kluby zostaną wyrzucone z przyszłego sezonu europejskich pucharów. Cała sprawa ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni.

Na tym nie koniec konsekwencji, jakie mogą spotkać drużynę z Turynu. We włoskich mediach pojawiła się informacja, że władze ligi rozważają nawet wyrzucenie Juventusu z Serie A i mają nawet do tego odpowiednie narzędzia.

O możliwości wyrzucenia "Starej Damy" z Serie A mówił Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji piłkarskiej w rozmowie z radiem Rai. - Zasady są jasne - stwierdził i podkreślił przy okazji, że wszyscy muszą ich przestrzegać.

- Są to proste zasady, potwierdzone w Karcie Olimpijskiej, a następnie przedstawione w statutach federacji krajowych i międzynarodowych. Na tych zasadach opiera się wyłączność zarządzania sportem - zaznaczył szef włoskiej piłki.

Władze włoskiej piłki jasno o sytuacji Juventusu

Jednocześnie Włoch podkreślił, że jest gotowy podjąć się roli mediatora w sporze między Juventusem a UEFA. - Mam nadzieję i wierzę w to, że spór ten zostanie jak najszybciej rozwiązany - przekazał Garvina.

- Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni przeciąganiem liny między UEFA a tymi trzema klubami. Mam nadzieję, że będę mógł pośredniczyć między Juventusem a UEFA - zaznaczył 67-latek.

Jednocześnie podkreślił, że trwający spór nie przynosi niczego dobrego światowej i włoskiej piłce nożnej, a także samemu Juventusowi. Zaznaczył także, że istnieje możliwość wyrzucenia "Starej Damy" z rozgrywek Serie A.

- Zasady przewidują wyrzucenie z naszych rozgrywek, jeśli przepisy ustanowione przez naszą federację i UEFA nie będą przestrzegane - zakończył Garvina.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Superliga UEFA
Powiązane