Swiatsportu.pl
Juventus Turyn Serie A

MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Juventus Turyn może być wyrzucony z Serie A

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Juventus Turyn przechodzi przez trudny okres. Klub nie tylko spisuje się poniżej oczekiwań pod względem sportowym to jeszcze trwa w konflikcie z UEFA za przystąpienie do Superligi. Za swoje działania "Stara Dama" może zostać wyrzucona z europejskich pucharów, a teraz się okazuje, że może stracić miejsce w Serie A.

  • Juventus Turyn może bardzo dotkliwie odczuć konsekwencje przystąpienie do Superligi

  • "Stara Dama" zostanie postawiona przed Komisją Dyscyplinarną UEFA

  • Do tego władze ligi mogą wyrzucić turyńczyków z Serie A

Juventus Turyn od kilku tygodni jest w kryzysie. Drużyna pod wodzą trenera Andrei Pirlo spisuje się poniżej oczekiwań i nie tylko odpadła na wczesnym etapie Ligi Mistrzów, ale także straciła mistrzostwo kraju na rzecz Interu, a dodatkowo wciąż nie może być pewna miejsca w przyszłym sezonie Champions League.

Do tego klub jest pod ciągłym ostrzałem z różnych stron za działania na rzecz powołania Superligi. W tym tygodniu UEFA zakomunikowała, że 9 klubów założycielskich podpisało ugodę, a pozostałe 3, czyli właśnie "Stara Dama", a także Real Madryt i FC Barcelona zostaną postawione przed Komisją Dyscyplinarną.

Juventus Turyn wyrzucony z Serie A

Media spekulują, że UEFA może podjąć decyzję, że wszystkie trzy kluby zostaną wyrzucone z przyszłego sezonu europejskich pucharów. Cała sprawa ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni.

Na tym nie koniec konsekwencji, jakie mogą spotkać drużynę z Turynu. We włoskich mediach pojawiła się informacja, że władze ligi rozważają nawet wyrzucenie Juventusu z Serie A i mają nawet do tego odpowiednie narzędzia.

O możliwości wyrzucenia "Starej Damy" z Serie A mówił Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji piłkarskiej w rozmowie z radiem Rai. - Zasady są jasne - stwierdził i podkreślił przy okazji, że wszyscy muszą ich przestrzegać.

- Są to proste zasady, potwierdzone w Karcie Olimpijskiej, a następnie przedstawione w statutach federacji krajowych i międzynarodowych. Na tych zasadach opiera się wyłączność zarządzania sportem - zaznaczył szef włoskiej piłki.

Władze włoskiej piłki jasno o sytuacji Juventusu

Jednocześnie Włoch podkreślił, że jest gotowy podjąć się roli mediatora w sporze między Juventusem a UEFA. - Mam nadzieję i wierzę w to, że spór ten zostanie jak najszybciej rozwiązany - przekazał Garvina.

- Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni przeciąganiem liny między UEFA a tymi trzema klubami. Mam nadzieję, że będę mógł pośredniczyć między Juventusem a UEFA - zaznaczył 67-latek.

Jednocześnie podkreślił, że trwający spór nie przynosi niczego dobrego światowej i włoskiej piłce nożnej, a także samemu Juventusowi. Zaznaczył także, że istnieje możliwość wyrzucenia "Starej Damy" z rozgrywek Serie A.

- Zasady przewidują wyrzucenie z naszych rozgrywek, jeśli przepisy ustanowione przez naszą federację i UEFA nie będą przestrzegane - zakończył Garvina.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >