Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Bijatyka w trakcie meczu na igrzyskach olimpijskich. Sędzia musiał przerwać grę (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Hokej na trawie igrzyska olimpijskie w Tokio
Patricia G. Cabiedes/Twitter.com

Jedną z dyscyplin rozgrywanych na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest hokej na trawie. W trakcie spotkania reprezentacji Argentyny z Hiszpanią, na boisku poza temperaturą, równie gorąca była atmosfera. Między zawodnikami doszło do przepychanek, a jeden z nich oberwał nawet kijem w głowę.

• W trakcie meczu hokeja na trawie doszło do rękoczynów

• Reprezentanci Argentyny i Hiszpanii "skoczyli sobie do gardeł"

• Jeden z zawodników został uderzony kijem w głowę

• Wszystko zaczęło się od kontuzji jednego z Hiszpanów

Igrzyska olimpijskie dla sportowców są spełnieniem marzeń, dlatego nic dziwnego, że zawodników nierzadko ponoszą emocje. Tak było w spotkaniu hokeja na trawie między reprezentacją Argentyny i Hiszpanii.

Rozstrzygnięcie tego meczu wisiało na włosku, bowiem na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. W trakcie jednej z ostatnich akcji Davida Alegrego z Argentyny złapały skurcze. Hiszpanie uważali, że zawodnik symuluje i rywale grają na czas, przez co doszło do rękoczynów.

Skurcze stały się powodem bójki w meczu hokeja

W spotkaniu Argentyny z Hiszpanią wynik 1:1 utrzymywał się bardzo długo i ostatecznie starcie zakończyło się takim rezultatem. Żadna z ekip nie grała jednak na alibi i do samego końca jedni i drudzy zaciekle walczyli o wygraną.

Trudy meczu dały się we znaki Davidovi Alegremu, którego dopadły skurcze. Hiszpanie posądzili przeciwników o grę na czas, a leżącego zawodnika Lucas Rossi uderzył kijem w głowę, aby ten wstał jak najszybciej.

To stało się momentem zapalanym, który rozpoczął bójkę. Doszło do rękoczynów, a niektórzy hokeiście skoczyli sobie nawet do gardeł. Sędzia musiał przerwać to spotkanie, aby opanować sytuację.

Awantura w trakcie spotkania igrzysk olimpijskich

Mecz został przedwcześnie zakończony i doszło do podziału punktów. Żadnemu z zawodników nic się nie stało, ale atmosfera zrobiła się bardzo "gęsta".

Lucasa Rossiego za takie zachowanie mogą czekać pewne konsekwencje. Poniższą sytuację możecie zobaczyć poniżej.

Równie wiele emocji, ale już bardziej sportowych dostarczyły pozostałe dwa spotkania grupy A. Australia pokonała Japonię 5:3, a Indie wygrały z Nową Zelandią 3:2. Za to w grupie B Niemcy rozniosły Kanadę aż 7:1, zwycięstwa 3:1 odniosły też Belgia i Wielka Brytania, które okazały się lepsze odpowiednio od Holandii oraz RPA.