Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bójka kibiców w Anglii. Dantejskie sceny na ulicach Manchesteru
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Bójka kibiców w Anglii. Dantejskie sceny na ulicach Manchesteru

Projekt bez tytułu - 2021-08-14T161501.136
ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Premier League dopiero zaczęła sezon, a już musi się wstydzić za swoich kibiców. Przed meczem Manchesteru United z Leeds United doszło do dantejskich scen na ulicach gospodarzy. W ruch poszły m.in. śmietniki i krzesełka. Nagrania z całego zdarzenia trafiły do internetu.

  • Premier League już na początku sezonu musi zmagać się z kryzysem wywołanym przez kibiców

  • "Fani" Manchesteru United i Leeds United starli się przed sobotnim meczem ligowym

  • Kibice w konfrontacji mieli używać, oprócz pięści, śmietników i krzesełek

Premier League w piątek zainaugurowała kolejny sezon. Na otwarcie rozgrywek londyński Arsenal niespodziewanie przegrał z beniaminkiem Brentford 0:2. W sobotę najciekawiej zapowiadało się starcie Manchesteru United z Leeds United.

Premier League: Zamieszki przed meczem Manchesteru United z Leeds

Starcie tych dwóch drużyn od lat wzbudza bardzo wiele emocji poza boiskiem. W Anglii to spotkanie nazywane jest "Derbów Dwóch Róż", a cały konflikt ma podłoże jeszcze w XV wieku i dotyczy zaszłości między rodami Yorków i Lancasterów.

Przy okazji meczu do Manchesteru przyjechały setki kibiców "Pawi". Jeszcze dzień przed spotkaniem w obawie przed zamieszkami władze miasta apelowały o rozsądne zachowanie. Nieoficjalnie mówiło się, że na Old Trafford w sumie ma zasiąść ok. 70 tysięcy widzów.

Te obawy okazały się jak najbardziej uzasadnione. Od rana w Manchesterze trwały zamieszki między pseudokibicami obu zespołów. Brytyjski media donoszą, że najcięższe starcia miały rozpocząć się na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zaplanowanym na 13:30.

Kolejne zamieszki z udziałem angielskich kibiców

W regularnej bójce "fani" obu zespołów poza pięściami używali także śmietników, krzesełek i wszystkiego, co wpadło im w ręce. Na nagraniach zamieszczonych w internecie widać, jak dwie zorganizowane grupy kibiców demolują ulice miasta.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się funkcjonariusze, którzy starali się zapobiec dalszej eskalacji konfliktu. Brytyjskie media informują, że kibice przenieśli przed Piccadilly Tavern, tam jednak służbom szybko udało się zażegnać konflikt.

To niestety nie pierwszy raz w ostatnim czasie kiedy angielscy kibice zachowują się w podobny sposób. "Fani" Chelsea i Manchesteru City pod koniec maja starli się na ulicach Porto, gdzie odbywał się finał Ligi Mistrzów.

Najbardziej wstrząsające sceny miały miejsce przy okazji finału tegorocznych mistrzostw Europy, których finał odbywał się na londyńskim Wembley. Do starć między angielskimi kibicami doszło jeszcze przed spotkaniem z Włochami, a w starciach ucierpieli m.in. ojciec reprezentanta Anglii Harry’ego Maguire’a, a także kierowca Formuły 1 Lando Norris.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane