Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Borowska o włos od medalu! Zasina przegrała z kontuzją
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Borowska o włos od medalu! Zasina przegrała z kontuzją

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T082436.784
PHILIP FONG/AFP/East News / JACK GUEZ/AFP/East News

Czwartek na igrzyskach olimpijskich w toki mógł się zacząć fantastycznie dla polskich sportowców. W kajakarskim finale C1 na 200 metrów Dorota Borowska o tysięczne części sekundy straciła brązowy medal. Do końca o półfinał turnieju zapaśniczego w kategorii do 53 kilogramów w stylu wolnym walczyła Roksana Zasina. Ostatecznie Polka przegrała z kontuzją i czeka na repasaże.

• Polacy już w czwartkowy poranek mogli poprawić swój bilans medalowy na igrzyskach olimpijskich w Tokio

• Bardzo blisko medalu była Dorota Borowska, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce, a do podium straciła tysięczne części sekundy

• Z turnieju zapaśniczego odpadła Roksana Zasina, która przegrała nie tylko z rywalką, ale także z kontuzją

W czwartek rozpoczął się trzynasty dzień igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy już o wczesnych godzinach porannych mieli okazję na zdobycie kolejnych medali, a rywalizację rozpoczęły zawody kajakarzy i kajakarek.

Do finału w C1 na 200 metrów udało się awansować Dorocie Borowskiej, tegorocznej mistrzyni Europy. W półfinale z rywalizacją pożegnały się m.in. Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka, które startowały w kajaku na 500 metrów.

Igrzyska olimpijskie: Borowska o włos od medalu

Borowska w finale, podobnie jak w półfinale minimalnie została na starcie i musiała gonić stawkę. Polka zrobiła to ekspresowo i włączyła się do walki o medale. Jeszcze na 50 metrów przed metą zajmowała drugie miejsce za zdecydowaną liderką Amerykanką Nevin Harrison.

Na ostatnich metrach Polka zdecydowanie osłabła, co wykorzystały Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe i Ukrainka Ludmiła Luzan, która po dramatycznym finiszu wpadła na metę równocześnie z Borowską.

Polka musiała czekać na foto finisz dłużej, niż trwał sam wyścig. Ostatecznie brąz zdobyła Luzan, która wyprzedziła Borowską o zaledwie 82 tysięczne sekundy. Złoto zdobyła Harrison, a srebro Vincent-Lapointe.

Kontuzja naszej wicemistrzyni Europy

Od rana czekały nas także emocje na macie zapaśniczej. W 1/8 finału odpadł już Kamil Rybicki w kategorii do 73 kilogramów w stylu wolnym. Polak przegrał z Egipcjaninem Amrem Redą Ramadanem Hussenem 1:6.

Nieco lepiej poradziła sobie Roksana Zasina, wicemistrzyni Europy z tego roku. Polka nie bez problemów pokonała 3:2 Tatjanę Achmetową z Kazachstanu. W kolejnej rundzie Zasina trafiła na jedną z faworytek do złota Japonkę Mayu Mukidę.

Biało-Czerwona bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek. Już po dwóch minutach sprowadziła Japonkę do parteru i zdobyła dwa punkty. Chwilę później rywalka odpłaciła Zasinie tym samym. Walka zakończyła się przed czasem ze względu na kontuzję Polki i ostatecznie Japonka wygrała 12:2.

Dla Zasiny to nie koniec olimpijskich zmagań. Jeżeli Mukida awansuje do finału, to Polka dostanie szansę walki w repasażach o brązowy medal.