Swiatsportu.pl > Siatkówka > Były reprezentant ostro o występie siatkarek. “To była żenada”
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:37

Były reprezentant ostro o występie siatkarek. “To była żenada”

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERsiatk

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w drugim meczu Ligi Narodów z Serbią 1:3. Polki zaprezentowały się słabo i musiały uznać wyższość aktualnych mistrzyń świata i Europy. Po meczu na nasze zawodniczki spadła spora lawina krytyki. Bardzo surowo ocenił je były reprezentant Polski, a obecnie ekspert Polsatu Sport Maciej Jarosz.

• Polskie siatkarki przegrały w drugim meczu Ligi Narodów z Serbkami 1:3

• Aktualne mistrzynie świata grały niemal rezerwowym składem, a i tak łatwo uporały się z naszymi zawodniczkami

• Po meczu Polki musiały zmierzyć się z ostrą krytyką ze strony byłego reprezentanta i eksperta Polsatu Sport

Reprezentacja Polski siatkarek w środę przegrała z Serbią 1:3. Rywalki nie dały naszym zawodniczkom szans poza pierwszym setem. Polki muszą zmierzyć się teraz ze sporą krytyką ekspertów. Pod ich adresem padły mocne słowa.

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała dotkliwie z Serbią w Lidze Narodów

Nie tak miał wyglądać drugi mecz naszych siatkarek w Lidze Narodów. Po świetnym meczu na inaugurację imprezy, w którym Biało-Czerwone pokonały Włoszki 3:2, kibice liczyli na powtórkę w starciu z Serbią. Argumenty były, gdyż mistrzynie świata przyjechały do Rimini mocno osłabione. Rzeczywistość okazała się jednak bolesna.

Trener naszych środowych rywalek podjął decyzję, że liderki drużyny będą w spokoju przygotowywać się już do igrzysk olimpijskich. W Rimini oglądamy zatem niemal drużynę rezerw reprezentacji Serbii. Okazała się ona jednak zbyt mocna dla Polek.

Nasze zawodniczki dobrze rozpoczęły starcie z Serbkami. Podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężyły w pierwszym secie 25:20 i wydawało się, że mogą odnieść drugie zwycięstwo na turnieju. Kolejne trzy partie były już jednak zupełnie jednostronne ze wskazaniem na mistrzynie świata. Serbia wygrała kolejno 25:17, 25:16, 25:21.

Po zakończeniu spotkania reprezentantki Polski musiały zmierzyć się falą krytyki. W mocnych słowach ich występ podsumował m.in. były reprezentant kraju, a obecnie ekspert Polsatu Sport Maciej Jarosz. Były siatkarz nazwał występ Polek “żenującym”.

Ekspert Polsatu bezlitośnie ocenił grę Polek

- Nasza reprezentacja gra w tym składzie od wielu lat, a w reprezentacji Serbii to drugi lub trzeci skład - zwrócił uwagę na istotny szczegół ekspert. Później bezlitośnie ocenił grę Biało-Czerwonych.

- Ja nie znajduję żadnych pozytywów. Pierwszego seta nasze siatkarki zagrały przyzwoicie, ale dwa kolejne to była żenada. Nie było nic dobrego. Trochę się obudziliśmy w czwartym secie, ale można mieć pretensje przede wszystkim do bardziej doświadczonych zawodniczek, ogranych, tych liderek. Cały zespół zagrał bardzo źle, ale trzeba wyciągnąć wnioski i się zmobilizować - stwierdził Jarosz.

Nasze zawodniczki muszą otrząsnąć się po wstydliwej porażce bardzo szybko. Już w czwartek rozegrają kolejny mecz w Lidze Narodów. O godzinie 18:00 zmierzą się z kolejną silną drużyną, reprezentacją Turcji.