27 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w drugim meczu Ligi Narodów z Serbią 1:3. Polki zaprezentowały się słabo i musiały uznać wyższość aktualnych mistrzyń świata i Europy. Po meczu na nasze zawodniczki spadła spora lawina krytyki. Bardzo surowo ocenił je były reprezentant Polski, a obecnie ekspert Polsatu Sport Maciej Jarosz.

• Polskie siatkarki przegrały w drugim meczu Ligi Narodów z Serbkami 1:3

• Aktualne mistrzynie świata grały niemal rezerwowym składem, a i tak łatwo uporały się z naszymi zawodniczkami

• Po meczu Polki musiały zmierzyć się z ostrą krytyką ze strony byłego reprezentanta i eksperta Polsatu Sport

Reprezentacja Polski siatkarek w środę przegrała z Serbią 1:3. Rywalki nie dały naszym zawodniczkom szans poza pierwszym setem. Polki muszą zmierzyć się teraz ze sporą krytyką ekspertów. Pod ich adresem padły mocne słowa.

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała dotkliwie z Serbią w Lidze Narodów

Nie tak miał wyglądać drugi mecz naszych siatkarek w Lidze Narodów. Po świetnym meczu na inaugurację imprezy, w którym Biało-Czerwone pokonały Włoszki 3:2, kibice liczyli na powtórkę w starciu z Serbią. Argumenty były, gdyż mistrzynie świata przyjechały do Rimini mocno osłabione. Rzeczywistość okazała się jednak bolesna.

Rex FeaturesEast Newsbd

Hitowy transfer Bartłomieja Drągowskiego?

CZYTAJ DALEJ

Trener naszych środowych rywalek podjął decyzję, że liderki drużyny będą w spokoju przygotowywać się już do igrzysk olimpijskich. W Rimini oglądamy zatem niemal drużynę rezerw reprezentacji Serbii. Okazała się ona jednak zbyt mocna dla Polek.

Nasze zawodniczki dobrze rozpoczęły starcie z Serbkami. Podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężyły w pierwszym secie 25:20 i wydawało się, że mogą odnieść drugie zwycięstwo na turnieju. Kolejne trzy partie były już jednak zupełnie jednostronne ze wskazaniem na mistrzynie świata. Serbia wygrała kolejno 25:17, 25:16, 25:21.

Po zakończeniu spotkania reprezentantki Polski musiały zmierzyć się falą krytyki. W mocnych słowach ich występ podsumował m.in. były reprezentant kraju, a obecnie ekspert Polsatu Sport Maciej Jarosz. Były siatkarz nazwał występ Polek “żenującym”.

Ekspert Polsatu bezlitośnie ocenił grę Polek

- Nasza reprezentacja gra w tym składzie od wielu lat, a w reprezentacji Serbii to drugi lub trzeci skład - zwrócił uwagę na istotny szczegół ekspert. Później bezlitośnie ocenił grę Biało-Czerwonych.

- Ja nie znajduję żadnych pozytywów. Pierwszego seta nasze siatkarki zagrały przyzwoicie, ale dwa kolejne to była żenada. Nie było nic dobrego. Trochę się obudziliśmy w czwartym secie, ale można mieć pretensje przede wszystkim do bardziej doświadczonych zawodniczek, ogranych, tych liderek. Cały zespół zagrał bardzo źle, ale trzeba wyciągnąć wnioski i się zmobilizować - stwierdził Jarosz.

Nasze zawodniczki muszą otrząsnąć się po wstydliwej porażce bardzo szybko. Już w czwartek rozegrają kolejny mecz w Lidze Narodów. O godzinie 18:00 zmierzą się z kolejną silną drużyną, reprezentacją Turcji.