Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski siatkarzy, Vital Heynen Tokio 2020

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Cisza medialna siatkarzy przed igrzyskami

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się do startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W swoim pierwszym meczu Biało-Czeroni zagrają w sobotę z Iranem. Do tego czasu Vital Heynen podjął decyzję, że wszyscy kadrowicze nie będą dostępni dla mediów. Wywiadu będą mogli udzielać jedynie po meczu.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy koncentruje się na starcie na igrzyskach olimpijskich w Tokio

  • Selekcjoner Vital Heynen zdecydował, że jego podopieczni do minimum mają ograniczyć swoją aktywność w mediach

  • Mistrzowie świata do zakończenia pierwszego meczu nie udzielą żadnej wypowiedzi

Reprezentacja Polski siatkarzy przystępuje do igrzysk olimpijskich w Tokio jako jeden z największych faworytów. Biało-Czerwoni w 2018 roku obronili tytuł mistrzów świata i od trzech lat nie wypadli poza strefę medalową żadnej imprezy.

Do tego amerykańska agencja Associated Press przygotowała prognozę medalową igrzysk, z której wynika, że kadra Vitala Heynena sięgnie po olimpijskie złoto. Zgodnie z nią Biało-Czerwoni w finale mają pokonać Brazylijczycy.

Projekt bez tytułu (74)

Kibice Lecha są rozczarowani. Zapowiadają bojkot klubu

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski siatkarzy ogłosiła ciszę medialną

Jednak w podobnej roli Polacy na igrzyska jeździli już w ostatnich latach. Na czterech kolejnych imprezach: w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro barierą nie do przejścia był ćwierćfinał. Tym razem ma być znacznie lepiej.

Na razie kadra koncentruje się na dobrym rozpoczęciu turnieju i pierwszym spotkaniu z Iranem, które odbędzie się w sobotę o godzinie 12:40 czasu polskiego. Trener Heynen chce, aby nic nie przeszkodziło jego podopiecznym w przygotowaniach do spotkania.

Obecny w Tokio dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski poinformował, że zawodnicy całkowicie ograniczyli swoją aktywność w mediach. Z dziennikarzami porozmawiają dopiero po meczu z Iranem. Do tego momentu obowiązuje cisza medialna.

Polacy liczą na medal olimpijski

Podopieczni trenera Heynena poza Iranem zmierzą się jeszcze w grupie A z Wenezuelą, Włochami, Japonią i Kanadą. Z kolei w grupie B zmierzą się Brazylijczycy, przedstawicielami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Amerykanie, Francuzi, Tunezyjczycy i Argentyńczycy.

Tytułu mistrzów olimpijskich bronią Brazylijczycy, którzy pięć lat temu pokonali w finale w Rio Włochów 3:0. Trzecie miejsce zajęli Amerykanie, którzy w ćwierćfinale pokonali Polaków. W meczu o brąz kadra USA wygrała z Rosją 3:2.

Start w Tokio będzie dziesiątym polskich siatkarzy na igrzyskach. Do tej pory Biało-Czerwoni wywalczyli tylko jeden medal. Na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku nasi siatkarze wygrali wszystkie spotkania i zostali mistrzami olimpijskimi. Teraz kibice mają nadzieję na powtórkę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: