Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Co się dzieje z Michałem Kubiakiem? Vital Heynen unika konkretnych odpowiedzi
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Co się dzieje z Michałem Kubiakiem? Vital Heynen unika konkretnych odpowiedzi

Michał Kubiak i Vital Heynen
JURE MAKOVEC/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski przegrała dziś z Iranem w swoim pierwszy meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a na parkiecie niespodziewanie zabrakło Michała Kubiaka. Niestety nasz kapitan nawet na chwilę nie był włączony do gry. Vital Heynen zdradził, że przyjmujący ma problemy zdrowotne, ale nie podał konkretów. Wszystko wygląda dosyć tajemniczo.

  • Michał Kubiak nie zagrał w dzisiejszym meczu z Iranem

  • Okazało się, że nasz kapitan boryka się z problemami zdrowotnymi

  • Niestety Vital Heynen nie zapewnił kibiców, że przyjmujący wystąpi w spotkaniu z Włochami

W wyjściowym składzie na dzisiejsze starcie z Iranem, które Polacy przegrali 2:3, pojawił się Aleksander Śliwka. Kibice mogli być zdziwieni, że na parkiecie nie było Michała Kubiaka. Nieobecność naszego kapitana była spowodowana jednak urazem.

Vital Heynen zapytany o to, co dokładnie dzieje się z naszym kapitanem nie był skoro do udzielenia konkretnych odpowiedzi. Belgijski szkoleniowiec nawet nie zdradził, czy kontuzja Kubiaka jest poważna. Selekcjoner powiedział jedynie, iż są to problemy "natury fizycznej".

Vital Heynen o Michale Kubiaku: Nie jest w stanie grać

Opiekun naszej kadry rzecz jasna został zapytany o nieobecność Michała Kubiaka w starciu z Iranem, którą tłumaczył dokładnie w następujący sposób.

- Michał nie jest w stu procentach zdrowy. Ma problem natury fizycznej. Zobaczymy, jak szybko dojdzie do siebie. Nie będę mówił o tym, co mu się stało. Jasne jest, że nie był w stanie dziś grać - przekazał Vital Heynen.

Belg zaznaczył, że sztab robi wszystko, aby kapitan jak najszybciej doszedł do zdrowia i aby był gotowy do gry. Niestety tajemniczość selekcjonera jest bardzo niepokojąca, tak jak odpowiedź na pytanie o to, jak poważna jest kontuzja Kubiaka.

- Zobaczymy. Zawsze do końca mam nadzieję, że będzie dobrze, ale nie jestem w stanie tego przewidzieć - odparł Heynen.

Nasz kapitan straci kolejny mecz na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

Vital Heynen niestety nie mógł zapewnić kibiców o tym, że Michał Kubiak będzie mógł zagrać w starciu z Włochami. Z jego słów wynika, iż nie należy spodziewać się naszego kapitana na parkiecie.

- Robimy wszystko, by mógł zagrać za dwa dni, ale nie mogę tego zagwarantować - zaznaczył Heynen.

Szkoleniowiec został także zapytany o to, czy jest zły po dzisiejszej porażce. Belg odparł, że nie jest zły, ale rozczarowany. Heynen zaznaczył, że Iran w tym meczu był lepszy i radził sobie lepiej w ataku i obronie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane