Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Cristiano Ronaldo coraz bliżej Manchesteru United
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:31

Cristiano Ronaldo coraz bliżej Manchesteru United

Cristiano Ronaldo
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
  • Temat odejścia Cristiano Ronaldo z Juventusu jest coraz bardziej poważny

  • Jego agent ma prowadzić w tej sprawie intensywne działania

  • Portugalczykowi ponoć najbliżej jest do Manchesteru

Ostatnie doniesienia na temat przyszłości Cristiano Ronaldo wyraźnie wskazują, że coś jest na rzeczy. Kiedy ostatni raz było tak głośno na temat przyszłości Portugalczyka, ten zamienił Real Madryt na Juventus. Tym razem to Juventus może zostać zamieniony na inny zespół.

Nie tak dawno pisaliśmy dla Was tutaj, że 36-latek jest niechciany w turyńskim klubie, a jedna z osób poważnie naciska na jego sprzedaż. Najnowsze informacje wskazują, że Jorge Mendes – agent Ronaldo, poważnie działa w temacie jego transferu. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki został zaoferowany trzem wielkim klubom, ale ponoć najpoważniej zainteresowany jest Manchester United.

Rewolucja w Juventusie. Cristiano Ronaldo ma być jej ofiarą

W Juventusie ma dojść do bardzo poważnych zmian. Klub poszukuje nowego szkoleniowca, bowiem Andrea Pirlo nie sprawdził się w roli trenera „Bianconerich”, choć należy podkreślić, iż został rzucony na bardzo głęboką wodę. Bardzo poważnie mówi się o powrocie do klubu Massimo Allegriego, ale wczoraj informowaliśmy Was tutaj, o innym pomyśle turyńskich działaczy.

Inne zmiany mają dotyczyć personaliów wśród zawodników. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że drużynę opuści Cristiano Ronaldo. Włoskie media zwracają uwagę, że piłkarz jest ostatnio przygaszony, nie cieszy się z bramek, a i prawie w ogóle ich nie zdobywa. To ma oznaczać, iż Portugalczyk nie czuje się już dobrze w Turynie i myślami jest już gdzieś indziej.

„La Gazzetta dello Sport” uważa, że 36-latek najchętniej wróciłby do Realu Madryt, z którym przeżywał swoje najlepsze chwile w karierze. To jednak prawdopodobnie nie będzie możliwe.

Manchester United wyraża zainteresowanie Portugalczykiem

Tancredi Palmeri, włoski korespondent stacji „beIN Sports” przekazał prawdziwe rewelacje na temat Cristiano Ronaldo. Według informacji dziennikarza, Jorge Mendes bardzo intensywnie pracuje nad znalezieniem dla swojego klienta nowego zespołu.

Agent portugalskiego piłkarza miał zaoferować Ronaldo trzem europejskim gigantom: Manchesterowi United, Paris Saint-Germain oraz Manchesterowi United. „Królewscy” mieli grzecznie odmówić, PSG z kolei nie wykazało zainteresowania, ale za to „Czerwone Diabły” nie powiedziały nie.

Angielski klub potwierdził możliwość zakontraktowania swojego byłego gracza. Jest tylko jeden warunek. Cristiano musiałby obniżyć swoje oczekiwania finansowe aż o 50% i zgodzić się na pensję na poziomie 15 milionów euro rocznie. Wówczas ekipa z Manchesteru byłaby gotowa zaproponować gwieździe futbolu dwuletni kontrakt.

To nie pierwszy raz, kiedy Ronaldo łączy się z powrotem do drużyny z Old Trafford, ale nigdy nie było w tym temacie tak poważnych doniesień. Warto przypomnieć, że 36-latek grał dla tej drużyny w latach 2003-2009 i zdobył z nią trzy mistrzostwa Anglii, Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwo Świata oraz Puchar Anglii i po dwa Puchary Ligi Angielskiej i Tarcze Wspólnoty.

Źródło: Tancredi Palmeri

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane