Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramatyczna sytuacja Derby County. Wayne Rooney zapowiada drastyczne kroki
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:49

Dramatyczna sytuacja Derby County. Wayne Rooney zapowiada drastyczne kroki

fb wayne rooney
facebook.com/Wayne Rooney

Derby County znalazło się w dramatycznym położeniu po ostatniej decyzji angielskiej federacji, która nałożyła na klub karę odjęcia aż 12 punktów. Zespół Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika znalazł się na samym dnie tabeli Championship, a grożą mu wciąż kolejne sankcje. Trener Wayne Rooney wypowiedział się na tematy sytuacji, w jakiej znalazła się jego drużyna. Dokonał bezlitosnej oceny.

  • Derby County zostało ukarane odjęciem 12 punktów przez angielską federację

  • Klub Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika spadł tym samym na ostatnie miejsce w tabeli Championship

  • Drużynie "Baranów" grożą kolejne kary i ujemne punkty w związku z wielkimi długami klubu

Derby County przez kłopoty finansowe i wynikającą z nich karę od EFL może spaść z Championship. Trener Wayne Rooney ocenił, jakie jego drużyna ma szanse na pozostanie na zapleczu Premier League. Zapowiedział, co zrobi, jeśli klub zostanie jeszcze dotkliwiej ukarany. 

Derby County w dramatycznej sytuacji

Derby County w środę zostało ukarane przez angielską federację odjęciem 12 punktów. To efekt wielkiego zadłużenia klubu, który przeszedł pod zarząd sądowy. Oznacza to, że drużyna Polaków spadła na ostatnie miejsce w tabeli Championship (więcej TUTAJ).

- EFL potwierdza, że zgodnie z regulaminem wobec klubu Derby County zastosowano odjęcie dwunastu punktów w sezonie 2021/22. W piątek wieczorem złożono zawiadomienie o zamiarze powołania zarządu sądowego, dziś ogłoszono, że proces ten został zakończony - czytamy w oświadczeniu federacji. 

Długi klubu, którego zawodnikami są Krysian Bielik i Kamil Jóźwiak sięgają podobno aż 50 milionów funtów. Możliwe, że Derby zostanie jeszcze dodatkowo ukarane odjęciem kolejnych punktów. Maksymalnie może ich być aż 21! 

Rooney reaguje na dramatyczną sytuację Derby

Sytuację Derby skomentował trener zespołu Wayne Rooney. Na konferencji prasowej legendarny Anglik zapowiedział podjęcie drastycznych kroków, jeśli klub faktycznie zostanie ponownie ukarany. Rooney ogłosił, że wówczas zacznie wystawiać do gry jedynie juniorów, co nie jest dobrą wiadomością dla Bielika i Jóżwiaka. 

- Z dwunastoma ujemnymi punktami jesteśmy w stanie wydostać się ze strefy spadkowej. Jeśli będzie ich 21, to utrzymanie będzie niemożliwe i zacznę grać juniorami, żeby ich ograć i dać im szansę - wyznał Rooney. Anglik ma też wielkie pretensje do nieodpowiedzialnego właściciela klubu. 

- Nie proszę o przeprosiny, ale jako menedżer klubu mam pytania od piłkarzy i sztabu – i nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Z takimi rzeczami trzeba działać otwarcie. Tu tego nie było. Właściciel ani razu nie odebrał ode mnie telefonu. Gdy zadzwoniłem z komórki klubowego lekarza, odebrał od razu. Szybko zostałem jednak zbyty słowami identycznymi do tych, które padły w oświadczeniu. To nie było szczere - opowiada były napastnik Manchesteru United.

- Skoro właściciel nas nie szanuje, musimy przestać się nim przejmować. Gdybym wiedział, jaka sytuacja panuje w klubie, nie przyjąłbym tej posady. Teraz nie zostawię jednak swoich zawodników - dodaje.

Derby County w tym momencie ma na koncie -2 punkty. Popularne "Barany" odrabianie strat do miejsca dającego utrzymanie rozpoczną już w sobotę. O godzinie 16:00 zmierzą się na wyjeździe ze spadkowiczem z Premier League Sheffield United.

Źródło: "The Guardian", meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane