Swiatsportu.pl > Siatkówka > Dziś Polscy siatkarze zagrają na mistrzostwa Europy z Belgią. Gdzie i o której oglądać to spotkanie?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:47

Dziś Polscy siatkarze zagrają na mistrzostwa Europy z Belgią. Gdzie i o której oglądać to spotkanie?

Reprezentacja Polski w siatkówce
Polska Siatkówka/Facebook.com

Wieczorem reprezentacja Polski w siatkówce rozegra swój kolejny mecz na mistrzostwach Europy. Dziś Biało-Czerwoni zmierzą się z rodakami swojego selekcjonera, czyli Belgami. Patrząc na formę prezentowaną przez naszych najbliższy rywali, to spotkanie powinno potoczyć się po myśli mistrzów świata, ale pamiętajmy, że z Grecją też miało pójść "jak z płatka".

  • Polscy siatkarzy zmierzą się dziś z Belgią

  • Spotkanie zaplanowano na godz. 20:30

  • Postawa Belgów daje nadzieję, że naszego zespołu nie czeka pięciosetowa rywalizacja

Wczoraj reprezentacja Polski w siatkówce nie bez problemów uporała się z Grecją (więcej tutaj). Vital Henynen w tym spotkaniu od początku dał pograć rezerwowym, a mimo to spodziewaliśmy się łatwych trzech punktów. Tak jednak nie było, ale koniec końców skończyło się po myśli naszych mistrzów świata.

Dziś Biało-Czerwoni zagrają z Belgią. Rodacy naszego selekcjonera jak na razie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, zaliczyli niespodziewaną porażkę z Belgią i dzielnie walczyli z Serbią, choć i tak doznali porażki. Należy przypuszczać, że Vital Heynen wystawi dziś najmocniejszy skład, ale to nie może być gwarancją gładkiej wygranej.

Belgia nie najlepiej rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa Europy

Przed startem mistrzostw Europy w grupie A było dwóch murowanych faworytów do awansu. Przewidywano pewny awans mistrzów świata, czyli Polaków oraz aktualnych jeszcze mistrzów Starego Kontynentu, czyli Serbów. Walka o trzecią i czwartą lokatę miała rozegrać się między Belgią, Portugalią i Ukrainą.

Najwięcej spodziewano się po Portugalczykach, ze wzgląd na prezentowaną przez nich formę w ostatnich miesiącach. Nieco wyżej niż Ukraińców stawiano Belgów, ale ci zanotowali mocny falstart.

W swoim pierwszym meczu Belgia przegrała 1:3 z Serbią, w drugim uległa Portugalii 2:3 i dopiero w starciu z Grecją odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając 3:0. Teraz czeka ich spotkanie z reprezentacją Polski, gdzie bilans jednoznacznie wskazuje na ich kolejną porażkę.

Gdzie oglądać najbliższy mecz reprezentacji Polski w siatkówce?

Od 2007 roku Polacy rozegrali z Belgami w sumie dziewięć spotkań. Osiem z nich zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych, a tylko raz rywali okazali się lepsi. Było to dawno, bo właśnie w 2007 roku, gdzie padł wynik 1:3.

Od tamtego czasu Belgom w meczach z Polakami udało się ugrać już tylko pięć setów. Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się towarzysko jeszcze w tym roku. Było to połowie maja, kiedy reprezentacja Polski przygotowywała się do gry w Lidze Narodów, a Belgia do występów w Lidze Europejskiej. Oba te spotkania nasi siatkarze wygrali 4:0.

Dzisiejsze starcie reprezentacji Polski w siatkówce z reprezentacją Belgii rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie można je oglądać TVP Sport, Polsatu Sport oraz w serwisach sport.tvp.pl i Ipla.TV.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane